Веб-сторінки для дітей. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн

Тема. Веб-сторінки для дітей. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Навчаємосьонлайн. Малюємо онлайн.

Мета. Актуалізувати знання учнів про Інтернет. Продовжити формувати уявлення про веб-сторінки для дітей. Ознайомити школярів вибірково з дитячими сайтами. Вчити учнів виконувати навчальні завдання з використанням комп’ютерних програм он-лайн, дотримуючись правил безпечної роботи в Інтернеті при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Закріпити вміння відкривати у вікні

браузера визначену веб-сторінку. використовуючи меню закладок, орієнтуватися на головній сторінці дитячого сайта, здійснювати простий пошук інформаційних матеріалів за вказаною послідовністю доступу до них. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. Стимулювати пізнавальну активність. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, навичок та вмінь.

Матеріали до уроку.

Підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп’ютери.

Зміст уроку

1. Організаційна частина.

Пролунав уже дзвінок,

Нас покликав на урок.

Всі за парти сіли враз,

До роботи – все гаразд.

2. Мотивація навчальної діяльності.

– Відгадайте загадку.

Ця всесвітня мережа

Стільки знає – просто жах!

З нею вчись ти працювати –

Теж будеш багато знати.

– Що це? (Інтернет.)

3. Актуалізація опорних знань.

В Інтернеті справді є багато цікавої та корисної інформації. Там ви можете розважатися, спілкуватися з друзями і, навіть, навчатися. На урокахінформатики ви вже мали можливість ознайомитись з деякими навчальним програмами. У кожної з них є свій сайт.

Робота в зошиті

Завдання 1.

– Запишіть назви навчальних програм за їхніми значками.

Веб сторінки для дітей. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн

Tux Paint Scratch GCompris Тих Math

– Що можна робити в цих програмах? (Тих Math – навчає математики; GCompris – навчає комп’ютерної грамоти, математики, читання та ін..;Scratch – навчає створювати різноманітні програмні проекти: мультфільми, ігри, рекламні ролики, музику, “живі” малюнки, інтерактивні історії і презентації, комп’ютерні моделі; Tux Taint – навчає малювання.)

Крім цих сайтів, у світі існує багато інших сайтів для онлайнового навчання. Сьогодні на уроці ми ознайомимось з деякими з них.

4. Вивчення нового матеріалу.

Для пошуку програм онлайнового навчання використовують спеціальні пошукові системи. Пошукові системи постійно переглядають усі сторінки, що є в мережі, й у будь-який момент готові дати нам відповідь на запитання, де знайти програми онлайнового навчання.

– Вони працюють дуже просто – потрібно ввести ключові слова або ключову фразу. Годі почнеться пошук. Він може тривати деякий час. Результати пошуку з’являються на екрані комп’ютера у вигляді списку посилань. Проте отримані результати можуть містити посилання на небезпечні сайти, тому варто уважно проаналізувати результати пошуку і лише потім їх зберігати.

Спробуймо це зробити.

Фізкультхвилинка

Ще урок не закінчився,

А вже кожен притомився.

Станьте діти дружно в ряд,

Час зарядку починати.

Руки в боки, руки вверх –

Потягнулись до небес.

Руки в боки, руки вниз,

Вліво, вправо подивись.

Руки в сторони і в боки

І зробили скоки, скоки.

Стали діти, усміхнулись

І за парти повернулись.

5. Робота за комп’ютером.

A) Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.

– Пригадайте правила безпечної роботи за комп’ютером.

Учні по черзі називають правила безпечної роботи за комп’ютером.

Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою.

– Запустіть на виконання браузер. Виконайте пошук сайта Левко. Ознайомтесь із переліком розділів, з яких складається сайт. На сайті Левко відкрийте розділ Весела школа. У розділі Англійська мова виберіть посилання Онлайн гра – Вчимо англійську клавіатуру (Winx Pets). Відкриється сторінка з грою. Для того, щоб розпочати гру, виберіть кнопку Play. Зверніть увагу, що натискати літери потрібно за відведений час.

B) Робота з комп’ютерною програмою.

Г) Релаксація (зняття зорової втоми).

Офтальмологічна пауза

Очі щоб відпочивали,

Дивимось ми вліво-вправо.

Потім блимаєм очима

Й знову ними вправо-вліво.

Г) Продовження роботи з комп’ютерною програмою.

– У рядку адреси сайта введіть kidzSearch. com (проектується на дошку) та натисніть клавішу Enter. Користуючись пошуковою системою для дітейKidzSearch, виконайте пошук сайта Пустунчик. Ознайомтесь з переліком розділів. з яких складається сайт. Відкрийте на сайті Пустунчик розділ Ігри та перейдіть за посиланням Розмальовки. Розгляньте розмальовки, виберіть ту, яка сподобалась, та розфарбуйте її.

6. Закріплення знань.

Робота в зошиті

Завдання 2.

– Запишіть відомості про нові дитячі сайти в такій формі:

Назва сайта Левко.

Опис сайта ігротека, аудіо та відео, батькам, віршики, весела школа, власноруч, все для свята, казки, онлайн ігри, розмальовки.

Цікаво Весела школа.

Назва сайта Пустунчик.

Опис сайта ігри, кінозал, творчість, віртуальна школа, свята, перевір себе, конкурси.

Цікавої гри.

Завдання 3.

Відтворіть алгоритм пошуку матеріалів у мережі Інтернет.

1. Добери ключові слова або фрази.

2. Організуй пошук потрібних матеріалів.

3. Проаналізуй результати пошуку.

4. Збережи результати пошуку.

7. Підсумок уроку. Рефлексія.

– Що найбільше запам’яталось?

– Підсумуйте свою роботу, доповнивши речення.

Було цікаво… .

Виникли труднощі з… .

Було нецікаво… .


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Веб-сторінки для дітей. Правила безпечного користування Інтернетом при пошуку інформаційних матеріалів (повідомлень). Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн