ВИБІРКОВА ЗДАТНІСТЬ ЗАПИЛЕННЯ РОСЛИНВИБІРКОВА ЗДАТНІСТЬ ЗАПИЛЕННЯ РОСЛИН – здатність до запилення або відсутність його в різних видів рослин. Незважаючи на способи запилення, на одні рослини потрапляє багато пилку, на інші менше, але всі вони проростають неоднаково. Одні встигають прорости й увійти в процес дозрівання насіння швидко, інші, у тих самих умовах, затримуються в розвитку або зовсім не проростають. Таке явище й називають В. з. з. На рильці маточки є спеціальні речовини, які вибірково діють на пилкові зерна, що потрапляють на них у період запилення. Тому проростають

тільки ті з них, які забезпечують злиття фізіологічно найбільш відповідних гамет. Отримане при вибірковому запиленні насіння дає добре пристосоване до даних умов життя рослини.

Запилення різних с.-г. сортів рослин сумішшю пилку, при якому відбувається В. з., дає можливість одержувати більше плодів і насіння. Бджоли, відвідуючи безліч квіток, збільшують відсоток вибіркового запилення, переносячи багату суміш пилку з однієї рослини на іншу.

В. р. перевіряють через кожні 3-5 днів, вирізують із них стільники й перетоплюють на сонячній воскотопці. Ці стільники відрізняються високим вмістом у них воску – 97-98 %.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Використання енергії електричного струму.
Ви зараз читаєте: ВИБІРКОВА ЗДАТНІСТЬ ЗАПИЛЕННЯ РОСЛИН