ВИДИ І НАЙВАЖЛИВІШІ ПОРОДИ ДОМАШНІХ ТВАРИН

Біологія – універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

ТИП ХОРДОВІ

ВИДИ І НАЙВАЖЛИВІШІ ПОРОДИ ДОМАШНІХ ТВАРИН

Види домашніх тварин. Багато видів ссавців приручено і одомашнено людиною з метою одержання вовни, хутра, шкіри, м’яса, молока, жиру тощо. Відомо близько 60 видів одомашнених (свійських) тварин, серед яких більшість ссавців: корови, яки, буйволи, вівці, кози, свині, північні олені, верблюди (ряд Парнокопитні); коні, осли (ряд Непарнокопитій); собаки, кішки (ряд Хижі); кролі (ряд Зайцеподібні). Майже всі домашні

звірі – травоїдні тварини.

Велика рогата худоба веде свій початок від диких биків, один з яких – бик тур був знищений у XVII ст. Завдяки селекційній роботі виведено багато молочних, м’ясних і м’ясо-молочних порід великої рогатої худоби. Корови молочних порід (холмогорська, ярославська, червона степова) невеликі за розмірами, але дають багато молока. Корови м’ясних порід (калмицька, казахська, білоголова) крупніші молочних порід, але дають менше молока. Корови м’ясо-молочних порід (симентальська, костромська, лебединська сіра) великі за розмірами і дають багато молока.

Представники малої рогатої

худоби (вівці і кози) є найдавнішими свійськими тваринами. Предками свійських овець вважають диких баранів – муфлонів, архарів і аргалі, які були одомашнені понад 8 тис. років тому. Вівці – невибагливі тварини. їх розводять заради м’яса, шерсті, шкіри і молока. Селекціонерами виведено понад 350 порід тонкорунних, напівтонкорунних і грубошерстих овець. В Україні розводять асканійську, цигайську, каракульську, сокольську та інші породи овець.

Інші домашні тварини. Основним предком свійських свиней є дикий кабан звичайний. Свині невибагливі до корму, швидко ростуть, плідні. Людина вирощує свиней для отримання м’яса, сала і шкіри. Відомо багато порід свиней (велика біла, миргородська, українська степова тощо). Дикими предками сучасних коней вважають коня Пржевальського, що зберігся до наших днів, і тарпана, який ще на початку XIX ст. був поширеним у степах Європи. Зараз відомо понад 200 порід коней, серед яких є верхові, тяглові та ваговози. В Україні поширені такі породи коней: орловська, рисиста, чистокровна верхова, арабська, гуцульська тощо. Коні і зараз використовуються як транспортний засіб для перевезення вантажів та людей, для виконання сільськогосподарських робіт та верхової їзди. В їжу використовують м’ясо коней та напій, що готується з молока кобилиць, – кумис. Кролі свійські походять від дикого кроля, поширеного у країнах Середземномор’я; зустрічається і в південних районах України. Кролі є плідними і швидкоростучими тваринами, яких вирощують з метою одержання смачного ніжного м’яса і гарного хутра. Найпоширенішими породами кролів є шиншила, сірий велетень, білий велетень, ангорська тощо. Собака – перша свійська тварина, яку було приручено близько 15 тис. років тому. Виведено біля 400 порід собак: лайки, вівчарки, сетери, лягаві, фокстер’єри тощо.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВИДИ І НАЙВАЖЛИВІШІ ПОРОДИ ДОМАШНІХ ТВАРИН