Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм

УРОК 9

Тема. Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм

Мета: прищеплювати учням знання, навички та практичні вміння у роботі з природними матеріалами; розвивати естетичні почуття, пізнавальні інтереси; виховувати відповідальність за доручену справу, охайність, взаємодопомогу.

Обладнання: папір, картон, клей, насіння клена та ясена, ножиці, ілюстрації осінньої тематики.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

1. Перевірка готовності до уроку.

2. Привітання.

3. Упорядкування робочих місць.

II.

Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.

– Послухайте вірші і скажіть, про яку вони пору року?

Потемніли крони сосен,

Тихо сіються дощі,

Оголила тепла осінь

І дерева, і кущі.

І тепер здаля помітні

Гнізд воронячих шапки,

Зникли птахи перелітні –

Гуси, іволги, шпаки.

У гіллі синиця тенька,

Лущить зерна цілий день,

І від білочки опеньки

Поховалися за пень.

– Так, це осінь. А яке почуття навіває на вас цей вірш? Чому?

– Послухайте інший вірш.

Прийшла дівчина до хати

Узялась хазяйнувати:

Вправно скриню відімкнула

І яскраво ліс

вдягнула.

У садах, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль –

Жде сестрицю білу в гості.

– А яке почуття викликав у вас другий вірш? Чому? (Відповіді дітей.)

– Так. Різні вірші, різні малюнки, а пора року – одна. (Малюнки на дошці.)

Сьогодні на уроці ми спробуємо зберегти чарівність літа, яке вже давно минуло, та яскравість осені.

Як ви гадаєте, як це можна зберегти? (У малюнках, у виробах із природного матеріалу)

2. Вступна бесіда.

– Протягом місяця ви збирали та сушили лісові та польові трави, гілочки дерев, голівки квітів, насіння з гарбузів, кавунів, кленів. Все це потрібно буде нам на уроці. Живу природу можна відображати в декоративних композиціях. Для цього використовують рослини насичених кольорів, різних форм, із різноманітними квітами.

Ви можете зробити композицію за зразком (зразки висять на дошці), а можете – за власним бажанням.

III. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж із техніки безпеки.

– Які навчальні речі та інструменти вам знадобляться?

– Як правильно користуватися ножицями?

– Чого потрібно дотримуватися під час роботи з клеєм?

– Деякі рослини або стебелини рослин можна закріпити металевим дротиком.

2. Порядок виконання роботи.

– Шаблони, які лежать у вас на партах, обведіть на аркуші кольорового паперу (форму діти обирають самостійно – Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм

– Скомпонуйте аплікаційну композицію із трав та квітів.

– Усі частини викладіть на парті.

– Закріпіть клеєм.

– Зверху закрийте аркушем паперу та покладіть під гніт.

ІV. Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз прогнувся, два прогнувся.

Руки в сторони розвів –

Мабуть, ключика згубив.

А щоб ключик той дістати,

Треба нам навшпиньки встати.

Всі за парти посідали,

Знову вчитися почали.

V. Практична робота учнів

Учні виконують роботу, а вчитель індивідуально допомагає окремим учням.

VІ. Виставка та оцінювання робіт

1. Аналіз робіт.

– Ви сьогодні гарно працювали, уважно мене слухали, і вас вийшли чудові композиції.

Аналогічні композиції з рослинних форм можна зробити на тканині, а також на дисках платівок.

– Яка робота вам сподобалася найбільше?

– Які ви помітили недоліки, помилки?

2. Оцінювання.

VІІ. Підсумок уроку

– Що ми робили сьогодні на уроці?

– Що таке аплікація?

– З яких матеріалів можна зробити аплікацію?

Яскраві пелюстки

І запах пречудовий.

І хочеться усім

Побачити їх знову!

– Хай ваші рослинні композиції зігрівають вас взимку або радують того, кому ви їх подаруєте.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм