ВИШНЯ


ВИШНЯ – найважливіша садова культура, яка за кількістю дерев у нашій країні поступається тільки яблуні. Бджолярі дуже цінують В. за раннє цвітіння. Вона не боїться заморозків, швидко вступає в пору плодоносіння, не вимагає великого догляду й приносить багаті урожаї. Поширена скрізь. Для одержання багатого врожаю потрібне перехресне запилення між 3-4 сортами. В. – дерево або чагарник з еліптичними, загостреними пильчастими листочками. Квітки дрібніші, ніж у яблуні, квітконіжки довгі. Медопродуктивність залежить від сорту, умов погоди й

рівня агротехніки. У середньому 1 га насаджень В. дає до 35 кг меду.

Найпопулярнішою є далекосхідна повстяна В. (її листя вкрите пушком). Цей сорт відрізняється тривалим цвітінням (8- 11 днів), високою врожайністю й медоносністю. Починає плодоносити вже на третій рік після посіву кісточок. На холодних і важких грунтах розвивається погано. Її не висаджують на ділянках, які навесні навіть короткочасно затоплюються.

Добрими медоносами є також В. руниста, В. магалебська, В. пташина, або черешня.

В. зацвітає раніше за яблуню й дає більше нектару. У середньому вона виділяє 30-40 кг цукру на 1 га суцільних насаджень.

У деяких

сортів В. стовпчик виходить із бутона до його розпускання, в інших – відсутній пилок і їх необхідно запилювати пилком інших сортів. При висаджуванні В. звертають увагу на правильний добір сортів-запильників, тому що багато сортів

Несумісні. Сорти-запильники не тільки збільшують урожай, але й поліпшують якість плодів.

При висаджуванні саджанців В. між рослинами в ряді залишають 2,5-3 м, між рядами – 3-4 м. Висаджують саджанці в ями діаметром 80 см, завглибшки – 40, приготовані з осені. Вносять у них 1-1,5відраперегною, 0,2-0,З кг суперфосфату, 0,4 кг деревної золи або 40-60 г хлористого калію. На дуже кислих грунтах необхідно додати 0,2 кг меленого вапняку або 0,1 кг гашеного вапна. При важкому глинистому грунті вносять 3-4 відра піску й компостируваного торфу. У посадкові ями під повстяну В. вносять перегній з додаванням грубого піску й деревної золи. Повстяну В. можна розводити насінням. Цей спосіб вигідний тим, що отримані рослини будуть добре пристосовані до місцевих кліматичних умов. Для цього відбирають найбільш врожайні сіянці.

Тварини будівельники.
Ви зараз читаєте: ВИШНЯ