Висота, бісектриса, медіана трикутникаГеометрія

Основні властивості найпростіших геометричних фігур

Висота, бісектриса, медіана трикутника

Висотою Трикутника, опущеною з да­ної вершини, називається перпендикуляр, проведений із цієї вершини до прямої, що містить протилежну сторону трикутника.
У кожному трикутнику можна провести три висоти. Висоти трикутника (або прямі, що їх містять) перетинаються в одній точці.
На рисунках зображено, як перетинаються висоти в гострокутному (рисунок 1), прямокутному (рисунок 2) і ту­покутному (рисунок 3) трикутниках.
Висота, бісектриса, медіана трикутника

class=""/>
Рис. 1
Висота, бісектриса, медіана трикутника
Рис. 2
Висота, бісектриса, медіана трикутника
Рис. 3
Зверніть увагу: якщо в гострокутному трикутнику основи всіх висот лежать на сторонах трикутника, то в прямокутному дві з трьох висот збігаються зі сторонами, а основа висоти, що опущена з вершини гострого кута тупокутного трикутника, лежить на продовженні ­сторони.
Бісектрисою трикутника, проведеною з даної вершини, називається відрізок бісектриси кута трикутника, що сполучає цю вершину з точкою на протилежній стороні.
У кожному трикутнику можна провести три бісектриси, які перетинаються
в одній точці (див. рисунок). Ця точка є центром вписаного кола (див. далі).
Висота, бісектриса, медіана трикутника
Медіаною трикутника, проведеною з даної вершини, називається відрізок, що сполучає цю вершину із серединою протилежної сторони. У трикутнику можна провести три медіани, які перетинаються в одній точці.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Хімічні властивості натрію і калію.
Ви зараз читаєте: Висота, бісектриса, медіана трикутника