ВІТАМІНИ – ОБМІН РЕЧОВИН ТА ЕНЕРГІЇ – ЛЮДИНАБіологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

ОБМІН РЕЧОВИН ТА ЕНЕРГІЇ

ВІТАМІНИ

Крім білків, жирів, вуглеводів, води і мінеральних солей, їжа повинна містити ще й особливі органічні сполуки – вітаміни, які беруть активну участь у всіх біохімічних і фізіологічних процесах. Вітаміни впливають на ріст, розвиток, обмін речовин організму і є ферментами або входять до їхнього складу. За відсутності в їжі необхідних вітамінів порушується обмін речовин і виникають захворювання – авітамінози.

Основними вітамінами є вітаміни

А, В, С, Б.

Вітамін А міститься у печінці, молоці і в молочних продуктах, яєчному жовтку, ікрі, риб’ячому жирі; у рослинній їжі (моркві, помідорах, гарбузі і абрикосах) міститься каротин, який перетворюється в організмі на вітамін А. При нестачі вітаміну А відбувається різке погіршення зору (особливо при поганому освітленні).

Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В11, В12 та ін.) містяться у пивних дріжджах, оболонках насіння жита, рису, в бобових, а з тваринних продуктів – у нирках, печінці, яєчному жовтку. З цих вітамінів утворюються ферменти, що здійснюють багато важливих реакцій обміну речовин. За відсутності або нестачі

в їжі вітаміну В2 розвиваються розлади нервової системи, небезпечні для життя людини. При нестачі вітаміну В2 виникають хвороби шкіри та слизових оболонок. Вітамін В6 бере участь у перетвореннях амінокислот і в обміні вуглеводів. Вітамін В12 регулює кровотворну функцію, ріст нервової тканини.

Вітамін С міститься у плодах шипшини, чорної смородини, в капусті, помідорах, моркві, картоплі й інших овочах та фруктах. Він стимулює гормональну регуляцію, процеси розвитку організму, опірність до захворювань. За його нестачі спостерігається швидка втомлюваність, запалення слизових оболонок, кровоточивість ясен.

Вітамін І) є в риб’ячому жирі; він може утворюватися в шкірі людини під впливом ультрафіолетових променів. Вітамін Б підвищує всмоктування солей кальцію і фосфору з кишечника, компенсуючи таким чином виведення цих речовин із кісткової тканини. За нестачі вітаміну Б відбувається викривлення кісток кінцівок, деформація грудної клітки.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Комбінативна мінливість приклади.
Ви зараз читаєте: ВІТАМІНИ – ОБМІН РЕЧОВИН ТА ЕНЕРГІЇ – ЛЮДИНА