Властивості бавовниМатеріалознавство швейного виробництва

НАТУРАЛЬНІ ВОЛОКНА

Властивості бавовни

I. Механічні властивості, середня міцність – 24-36 сН /текс; низькі: видовження (7-8% – у сухому стані; 8-10% – у вологому стані), пружність та стійкість до стирання. У вологому стані міцність зростає на 15-20%.

II. Фізичні властивості: середня гігроскопічність – 8% при нормальних атмосферних умовах; високі: набухливість (об’єм збільшується на 40-45%), стійкість до нагрівання (теплостійкість 130-140°С), світлостійкість.

III. Хімічні властивості: висока

хемостійкість. Концентровані кислоти руйнують бавовну. Луги, навіть концентровані, навпаки, поліпшують властивості бавовни. Короткочасна обробка волокна бавовни 18-20% розчином їдкого натрію NaOH змінює структуру волокна, збільшує його міцність, м’якість, надає блиск та шовковистість. Така обробка називається мерсеризація.

Природний колір волокна – білий або кремовий, блиск відсутній. На дотик волокна м’які, теплі.

Характер горіння: підпалене волокно горить інтенсивно, яскравим жовтим полум’ям, з іскрами; після горіння утворює сірий попіл і розповсюджує запах паленого паперу. Після виведення з полум’я виділяє димок.

Використовують бавовну для виготовлення тканин різного призначення: білизняних, сорочкових, для суконь, костюмів; трикотажу білизняного та верхнього; швейних ниток, галантерейних виробів та в технічних цілях.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Суспільна комунікація.
Ви зараз читаєте: Властивості бавовни