ВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКАВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКА – використовується на пасіці для одержання; воску. Це звичайна порожня рамка, поставлена в гніздо. Щоб бджоли швидше почали відбудування стільника, до верхнього бруска цієї рамки кріплять вузьку (1-2 см) смужку штучної вощини. Якщо В. р. розділити планкою на дві рівні частини, то будування стільника розпочнеться швидше й він буде готовий у півтора рази швидше (рис. 9), при цьому смужку штучної вощини прикріплюють і до рамки, і до планки.

ВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКА

Відбудовані стільники вирізують не повністю, а залишають

смужки завширшки 1 -1,5 см біля верхнього бруска й біля планки, вставленої посередині рамки, щоб бджолам легше було знову починати будівництво стільників. В. р. зі знімним верхнім бруском розділена планкою на дві нерівні частини: нижню – велику, у якій відбудовується на штучній вощині стільник, придатний для вирощування в ньому розплоду, і верхню – меншу, де бджоли відбудовують трутневі чарунки. Пасічник повинен періодично вирізати трутневу частину стільника.

Рамка зі знімним верхнім бруском дуже зручна тим, що ЇЇ можна ставити в гніздо раніше, ніж В. р. інших типів, тому що вона менше дозволяє охолоджуватися

гнізду.

Використовують В. р. у гніздах бджіл при наявності в природі узятку, тобто з травня по серпень. Ставлять їх між крайньою медоперговою рамкою й рамкою з розплодом, улітку ж можна розміщати її й у середині гнізда. У гніздо сім’ї поміщають по одній-дві, в окремих випадках – по три В. р.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Вади зору та їх виправлення.
Ви зараз читаєте: ВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКА