Хлориди


ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання

РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ

9. Неметалічні елементи та їхні сполуки. Неметали

9.2. Галогени

9.2.3. Хлориди

Усі металічні елементи утворюють солі хлоридної кислоти – хлориди. Більшість з них є розчинними у воді. Незначну розчинність має плюмбум(ІІ) хлорид. Практично не розчиняється у воді, а також у кислотах аргентум хлорид AgCl. Цю властивість використовують для якісного виявлення хлорид-іонів:

Хлориди

Унаслідок взаємодії будь-якого

розчинного хлориду, а також хлоридної кислоти з аргентум нітратом утворюється білий сирнистий осад аргентум хлориду, який не розчиняється в сильних кислотах.

Застосування хлору, хлоридної кислоти та хлоридів

Хлор використовують для відбілювання тканин і паперової маси, у виробництві окремих видів пластмас та каучуків, мийних засобів, хлороводню, пестицидів, хлорорганічних розчинників, а також для знезаражування питної води.

Хлоридну кислоту застосовують для добування хлоридів металічних елементів (Цинку, Мангану, Феруму), для добування водню, хлору, очищення поверхні металічних виробів від продуктів

корозії, для гідролізу деревини та під час переробки руд.

Хлориди використовують у металургійній, харчовій, фармацевтичній, миловарній промисловості. Натрій хлорид застосовують для добування хлору, водню, натрій гідроксиду, хлоридної кислоти, соди; у вигляді фізіологічного розчину використовують як лікарський засіб (перебуваючи поза клітинами, натрій хлорид підтримує сталий осмотичний тиск крові і тканинних рідин). Калій хлорид застосовують як добриво і для добування інших солей Калію та калій гідроксиду. Цинк хлорид використовують при паянні, щоб зняти оксидну плівку з поверхні металу (протравлення), для просочування деревини, щоб запобігти гниттю. Кальцій хлорид застосовують як осушувач газів та як лікарський засіб при кровотечах та алергіях. Аргентум хлорид використовують при виготовленні фотоплівок.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Галогенопохідні алканів.
Ви зараз читаєте: Хлориди