ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?


МАНДРІВКА ЧЕТВЕРТА

ПРИРОДА ВЛІТКУ

Зустріч 53. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?

Ти дізнаєшся про ознаки літа в житті рослин.

Пригадай! Які зміни відбулися у житті дерев, кущів та трав’янистих рослин навесні?

Синьокрила Сойка поцікавилася:

– Як ти дізнаєшся, що розпочалося літо? – і продовжила: – Літо настає тоді, коли починають цвісти калина і шипшина, зачервоніють голівки лугової конюшини. А на поверхні водойм з’являється ряска.

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?

Калина Шипшина Лугова конюшина Ряска

Як

для мене, то кращої пори за літо немає! Ліси одягли – ся в пишне молоде листя. На деревах визріває насіння. Ось, стоїть крислатий дуб. Він – могутній і вельможний велетень – найвищий, найсильніший серед інших дерев у лісі. Цвіте дуб непомітно. Із непоказних квіток упродовж літа визрівають жолуді. До речі, жолуді з’являються тільки на тих дубах, яким понад 50 років!

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?

Натомість, цвітіння липи – справжнє свято. Зауваж, із дерев одна лише липа цвіте влітку, а не навесні. Які гарні її жовто-білі квітки, зібрані у суцвіття! Над кожним суцвіттям виростає

довгенький світло-зелений приквіток. Він, як дашок, прикриває квітки від дощу. А восени крилатий виріст перетвориться на парашут для насіння липи.

Літо щедро встеляє землю смарагдовим килимом із різнотрав’я. Зупини погляд, придивись уважно! У кожної рослини є свої таємниці. Хоча б, дзвоники. Одна квіточка у цієї рослини цвіте лише тиждень. А скільки їх на стебельці? Бутони дзвоників звернені вгору, квітки дивляться донизу – рятуються від дощу. Після цвітіння квітконіжка знову розпрямляється, щоб подалі розсипати своє насіння.

Хто не любить ромашку? А чи знаєте ви, що її справжня назва – королиця? Бо вона, як королівна серед трав’янистих рослин.

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?

Дзвоники Королиця Гвоздика Іриси-півники

Завдання для друга природи.

Доведи, що не можна зривати квітки дикорослих рослин для букетів та вінків. Придумай і розіграй розмову на цю тему між королицею та дзвоником.

Видимі зоряні величини.
Ви зараз читаєте: ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ РОСЛИН ВЛІТКУ?