ЯКІ РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ПЕРЕДБАЧАТИ ПОГОДУ

ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ

ЯКІ РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ПЕРЕДБАЧАТИ ПОГОДУ

Здавна люди помітили, що поведінку багатьох тварин можна використовувати для завбачення погоди.

Мурашки поспішають до мурашника, ховаються в ньому, буде негода – сильний дощ, вітер. Устроміть гілочку в мурашник: якщо мурашки піднімуться по ній високо – потепліє, низько – поліпшення погоди не передбачається.

Передбачають погоду і домашні тварини. Спостерігайте за кішкою. На холод вона тулиться до чогось теплого чи згортається клубочком,

утикається мордочкою в лапки. Перед гарною погодою вмивається, лиже лапку, а в ясну днину здебільшого йде з дому.

Передбачають погоду і домашні птахи. Кури перед дощем чистять пір’я, “купаються” в піску, кудахкають. Якщо під час дощу кури ховаються в сухе місце, – дощ падатиме недовго, бродять – негода затримується.

Провісниками погоди є також рослини. Перед затяжною негодою крапельки соку з’являються на листках каштанів, “плачуть” осокори. У чеканні дощової погоди не розкривають свої бутони троянда, шипшина. А якщо рано-вранці розгортаються віночки нагідок, мальви, гвоздики – погода буде ясною.

Користуючись джерелами інформації, знайди додаткові відомості про те, як за поведінкою рослин і тварин люди передбачають погоду. Поділися здобутою інформацією з однокласниками.

ЯКІ РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ПЕРЕДБАЧАТИ ПОГОДУ


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5,00 out of 5)


Фонетичний розбір слова кістлявий.
Ви зараз читаєте: ЯКІ РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ПЕРЕДБАЧАТИ ПОГОДУ