ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Урок 20. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ

Мета: закріпити знання учнів про однорідні члени речення, розділові знаки при однорідних членах речення; розвивати вміння читати речення з однорідними членами з відповідною інтонацією; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Ось і дзвоник пролунав,

Для навчання час настав,

Щоб країні прислужитись,

Ви повинні добре вчитись –

Для могутності і слави Української держави.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього

завдання (вправа 69, с. 37)

– Прочитайте записані речення, дотримуючи відповідної інтонації.

– Назвіть головні і другорядні члени речення у першому і четвертому реченнях.

– Яке правило пригадали під час написання першого слова із 3-го завдання до вправи? (Правило вживання апострофа)

– Чим цікаве написання другого слова? (Префікси “роз-“, “без-” завжди пиши з буквою “з-“)

2. Пояснювальний диктант

Вулицями міста їздять автобуси, тролейбуси, трамваї. Косар стомився і сів під деревом перепочити. Олеся читає швидко, але невиразно. До чудової пісні прислухалися і пташки, і дерева,

і квіти. Я був не в лісі, а в полі. У лісі було тихо й сумно. У гаях, садах і парках літають зграйки синиць.

– Назвіть однорідні члени речення.

– Підкресліть сполучники при однорідних членах речення.

– Поясніть уживання розділових знаків при однорідних членах речення.

3. Каліграфічна хвилинка

Оо Оо ок ом ов он

Океан – водний простір між материками.

– Доберіть спільнокореневі слова до слова океан (океанський, океанічний, океанчик)

– Запишіть словосполучення.

Безмежний океан, Тихий океан, океан почуттів, Індійський океан, океан сліз.

– Підкресліть словосполучення, вжиті у переносному значенні.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Списування із завданням. Вправа 70 (с. 37)

Учні читають текст та добирають до нього заголовок.

Виписують речення з однорідними членами та вправляються в їх інтонуванні.

Словникова робота

– Усно доберіть синоніми до виділених слів.

Чарівний, красивий, вродливий, славний, ладний, захопливий, неземний. Безмежний, безкраїй, нескінченний, бездонний, безмірний, неосяжний.

2. Робота над вправою 71 (с. 37-38)

– Ознайомлення з текстом листа.

– Відповіді на запитання до тексту.

– Самостійна робота: виписування речень з однорідними членами.

– Вправляння в інтонуванні цих речень.

– Робота над словом.

Спільним у цих словах є префікс о-.

За допомогою словника учні добирають інші слова з префіксом о-.

Наприклад: ожити, опадати, опалення, оголосити, озиратися, озброєння, одружитися.

3. Фізкультхвилинка

4. Усне виконання вправи 72 (с. 38)

Виразне читання вірша Олександра Олеся

– Який заголовок можна дібрати до цього вірша?

– Відшукайте синоніми у тексті. (Пісня – ллється, літа, щебече.)

– Чи однаково вимовляється і пишеться слово ллється?

– Доведіть свою думку.

– Виконайте звуковий аналіз цього слова.

– Назвіть однорідні члени речення в другій строфі.

– Як вони пов’язані між собою?

5. Робота над деформованим текстом

– З кожної групи слів складіть і запишіть речення.

– Установіть зв’язок слів в одному з речень за вибором.

Горах, корови, випасаються, у, вівці, кози.

Гаї, опустіли, поля, навкруги, ліси, долини.

Темні, і, оповили, хмари, небо, насунули.

6. Самостійна робота

1 варіант

Складіть і запишіть речення з однорідними підметами.

Коропи, окуні, карасі.

Вовки, лисиці і зайці.

Книги, газети і журнали.

Сонце, повітря і вода.

2 варіант

Складіть і запишіть речення з однорідними присудками.

Пишемо, читаємо і лічимо.

Прочитав, подумав і відповів.

В’яне, жовкне й обсипається.

Учиться і працює.

7. Гра “Ти – мені, я – тобі”

Учитель читає запитання на с. 39 підручника, а учні відповідають на них.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що повторили на уроці?

– Чого особисто ви навчилися під час вивчення теми?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 73, с. 38-39.

Учні за вибором виконують перше або друге завдання до вправи.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ