ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЕКТУ

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЕКТУ

11. Економічне обгрунтування проекту

11.3. ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЕКТУ

Після обгрунтування прототипу виробу, чим підтверджується принципова можливість його виготовлення, на конструкторському етапі необхідно здійснити: обгрунтування витрат необхідних матеріалів, засобів енергії, коштів на оплату праці під час виготовлення виробу; визначити собівартість виробу, що виготовляється; величини запланованого прибутку і договірної ціни виробу; визначити рівень рентабельності виготовленого

виробу; планування випуску виробу: кошторис доходів і витрат. Тобто необхідно зробити попередню економічну оцінку доцільності впроваджування розробленого проекту у виробництво, випуску й продажу виробу.

На цьому етапі розроблення проекту слід одержати відповіді на такі питання:

– яким має бути розмір коштів для здійснення випуску першої продукції;

– чи буде отримано прибуток від реалізації проекту, і якщо так, то чи буде він достатнім для повернення вкладених грошей;

– через який термін будуть повернуті вкладені кошти;

– обчислити вартість витрат на електроенергію Це під час роботи:

наскільки ємним за платоспроможним попитом, перспективами і конкуренцією буде прогнозований ринок нової продукції;

– якою є планова собівартість продукції, яку розробляють;

– яким є обсяг випуску продукції на ринок;

– скільки років триватиме реалізація товару на ринку тощо.

У процесі попереднього економічного аналізу корисно визначити дійсну вартість майбутніх грошових потоків, яку генерує інноваційна продукція.

Питання прибутку може бути вирішальним для багатьох видів інноваційної продукції. Якщо неможливо продати продукцію за ціною, що перекриває очікувані виробничі витрати і будь-які пов’язані з цим платежі (виробничі накладні витрати, торговельні витрати тощо), то немає сенсу братися за розроблення. Економічна оцінка спроектованого виробу здійснюється на підставі його порівняння з відомими зразками-аналогами і включає оцінку наявності недорогих матеріалів, можливості використання відходів.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Класифікація естерів.
Ви зараз читаєте: ЗАВДАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЕКТУ