ЗИМОВІ СОРТИ – ГРУША – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ГРУША

ЗИМОВІ СОРТИ

Бере Арданпон. Сорт виведений у Бельгії, відомий також під назвою Фердинанд. Вік плодоносіння – 7-8 років, на айві – 5 років. Дерева середньорослі, середньозимостійкі, вимогливі до вологості грунту. Цей сорт не можна вирощувати на сирих важких грунтах. Стійкість до захворювання на парші висока. Урожайність висока, але нерегулярна. Середня вага плодів – 120-140 г, забарвлення ясно-жовте, часто з рум’янцем. М’якоть соковита, терпка, ніжна. Лежкість плодів

до 2 місяців. До недоліків сорту належить невисока посухостійкість, вимогливість до структури та якості грунту.

Бере зимова Мічуріна. Один з мічурінських сортів, що відзначається середньою зимостійкістю й високою стійкістю до захворювання на парші. Вік плодоносіння – 6-7 років. Середня вага плодів – 100 г, забарвлення жовте, м’якоть соковита, солодка. Зберігається близько 2 місяців.

Бере київська. Сорт виведений в Україні. Відзначається чудовою зимостійкістю, приємним смаком плодів, високою врожайністю. Середня вага плодів – 120-140 г, забарвлення зеленувато-жовте з великим рум’янцем. Термін зберігання

плодів до 3 місяців. До переваг сорту належить те, що він ніколи не уражається паршами.

Васса. Сорт виведений на Кримській дослідній станції садівництва. Сумісний з айвою. Вік плодоносіння – 7 років, на айві – 5 років. Дерева цього сорту сильнорослі” високоврожайні, не мають схильності до періодичності плодоносіння. Сорт зимостійкий, посухостійкий. Стійкий до грибкових захворювань. Середня вага плодів – 50-80 г, забарвлення 30лотисто-жовте, м’якоть соковита, ніжна, приємна на смак. Лежкість плодів до 3 місяців.

Деканка зимова. Сорт виведений у Бельгії. Відомий також під назвою Дюшес зимовий. Дерева середньорослі, з непоганою зимостійкістю, вік плодоносіння – 6-7 років. Сорт потребує родючих, з гарною структурою, високою проникністю грунтів. Вирощувати потрібно на освітлюваних, прогрітих і захищених від вітру ділянках. Сорт несумісний з айвовою підщепою. Середня вага плодів – 120-140 г, забарвлення зеленувате, з бурими цяточками. У вологу погоду дерева схильні до захворювання на парші. М’якоть біла, оліїста, дуже соковита, чудового солодкого смаку. Зберігання плодів – до 2 місяців, а в холодильнику – до півроку.

Жозефіна Мехельнська. До переваг сорту належить висока зимостійкість, відсутність схильності до захворювання на парші, чудові смакові якості плодів.

30лотиста. Сорт отриманий – на Кримській дослідній станції садівництва. Сумісний з айвовою підщепою через проміжне щеплення. Вік плодоносіння – 6 років, на айві – 3-4 роки. Дерева середньорослі, характеризуються високою зимостійкістю. Середня вага плодів – 100 г, забарвлення 30лотаво-жовте з бурими цяточками. Смак солодкий, м’якоть соковита, тане в роті. Плоди зберігаються майже 4 місяці. До переваг сорту належить висока регулярна врожайність, до недоліків – схильність до грибкових захворювань.

Вітчизняна. Сорт вирощений у Криму. Дерева сильнорослі, стійкі до грибкових захворювань, посух. Сорт сумісний з айвою. Вік плодоносіння – 6 років, урожайність висока та регулярна. Середня вага плодів – 120-140г, забарвлення зеленувато-жовте, з характерними іржавими цяточками. М’якоть ніжна, соковита. Лежкість плодів до 3 місяців. До недоліків сорту належить слабка зимостійкість, тому його краще вирощувати на моро30стійких сортах.

Олів’є де Серр. Сорт виведений у Франції. Дерева слаборослі, вік плодоносіння – 6-8 років, на айві не прищеплюють. Цей сорт потребує багатих вологих грунтів, вирощують його тільки на захищених ділянках, сорт вимогливий до тепла, але стійкий до грибкових захворювань і шкідників. Середня вага плодів – 110-140 г, забарвлення зеленувато-жовте з іржавими розводами. М’якоть оліїста, соковита, з характерним мигдальним ароматом і чудовим смаком. Термін зберігання плодів до 4 місяців. До недоліків сорту належить невисока та нерегулярна врожайність.

Кюре. Сорт виведений у Франції, відомий також під назвою Вільямс зимовий. Сумісний із айвою. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 8-9 років, на айві 6 років. Перевага сорту в його зимостійкості, стійкості до посухи, вирощувати його можна як на родючих, так і на середніх за якістю грунтах. Дерева цього сорту дають високі регулярні врожаї, стійкі до захворювання на парші. Середня вага плодів – 100-130 г, забарвлення зеленувато-жовте, м’якоть соковита, терпка. Лежкість плодів до 2 місяців.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗИМОВІ СОРТИ – ГРУША – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ