Зв’язне мовлення. Аналіз контрольного переказу

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

Урок № 64

Тема: Зв ‘ язне мовлення. Аналіз контрольного переказу

Мета: підбити підсумки контрольного переказу, відзначити позитивне у виконанні письмових робіт, проаналізувати допущені учнями типові помилки й недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок.

Хід уроку

І. Повідомлення мети і завдань уроку.

ІІ. Загальна оцінка вчителем виконаної роботи.

ІІІ. Аналіз двох-трьох найбільш вдалих робіт.

Схема аналізу письмового

переказу

1. Чи розкрито в переказі тему.

2. Чи передано головну думку переказуваного тексту.

3. Чи в правильній послідовності переказано зміст.

4. Чи не пропущено чогось, чи не додано того, чого немає в тексті.

5. Чи відповідає текст переказу типовому значенню переказуваного тексту-зразка (чи правильно побудовано речення розповіді або опису, чи правильно передано роздум).

6. Чи збережено в переказі стиль тексту-зразка.

7. Грамотність. Графічне оформлення.

ІV. Повернення учням зошитів. Оголошення оцінок за роботу.

V. Індивідуальне опрацювання допущених помилок. (Учні, які впоралися з роботою,

одержують індивідуальне завдання).

VІ. Підбиття підсумків уроку.

VІІ. Домашнє завдання. Завершити роботу над помилками.

1 За кожне правильно виконане завдання (правильно вибрану відповідь) учень одержує по 1 балу.

1 За кожне правильне виконання кожного із 6 запропонованиз завдань (правильно вибрану відповідь) учень одержує по 1 балу. За самостійно і правильно дібраний приклад учневі додається ще по 1 балу. Таким чином, учень може одержати до 12 балів (за бездоганно виконану роботу).

2 Наведені у тестових завданнях речення потрібно записати на дошці.

1 У класі з невисоким рівнем підготовленості тестування варто замінити на диктант.

1 У класі з недосить високим рівнем підготовки тематичне тестування варто замінити на диктант.

1 Речення, подані у тестових завданнях, необхідно заздалегідь записати на дошці. У класі з невисоким рівнем підготовленості для тематичного тестування необхідно відвести окремий урок.

1 У класі з невисоким рівнем підготовки тематичне тестування варто замінити диктантом.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Зв’язне мовлення. Аналіз контрольного переказу