БРАУЛА (бджолина воша)

БРАУЛА (бджолина воша) – зовнішній паразит бджіл і маток. Знаходиться зазвичай на грудях робочих бджіл або матки, рідше – на черевці. Ця хвороба частіше вражає маток, що може пояснюватися тільки їхньою малорухомістю порівняно з іншими бджолами й тим, що паразити віддають перевагу багатому білками матковому молочку, а не пилку й меду, якими харчуються робочі бджоли. Б. може прогризати покрив бджоли й харчуватися гемолімфою. Паразит має сисний ротовий апарат, що складається в хоботок. Усередині нього знаходиться невеликих розмірів язичок.

Для того щоб одержати корм, Б. передніми лапками починає збуджувати верхню губу матки або робочої бджоли доти, доки на їхньому язичку не з’явиться крапелька корму, що Б. відразу з’їдає.

Самка Б. відкладає яйця в кришечки запечатаного меду або розплоду, рідше – у порожні чарунки. Із грудня по квітень браула яєць не кладе, зимує у формі дорослої комахи. Із настанням холодів, у листопаді, а особливо в грудні, багато паразитів гине, тому за зиму відсоток зараженості зазвичай знижується. Без ” хазяїна” Б. зазвичай живе протягом 2-3 год.

Бджолині сім’ї легко заражаються браульозом, але хвороба розвивається

повільно, очевидної шкоди не завдає. Насправді в робочих бджіл, уражених паразитами, знижується кількість вирощуваного розплоду, у маток втрачається здатність відкладати яйця, вони швидко виснажуються й гинуть. Сім’я, заражена браульозом, може зберігатися протягом тривалого часу.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: БРАУЛА (бджолина воша)