Члени сім’ї
Урок 12
Тема. Члени сім’ї.
Мета:
– Навчати монологічного й діалогічного мовлення
– Ознайомити з новими Л0, ознайомити з літерами Gg, Hh
– Повторити й активізувати лексичний матеріал теми..
– Розвивати вміння сприйняття тексту на слух, розвивати комунікативні здібності учнів та навички письма.
– Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови.
– Виховувати культуру спілкування.
ХІД УРОКУ
ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Привітання.
Т: Good morning, children! How are you?
Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Сьогодні на уроці ми продовжимо розмовляти про членів родини, а також вивчимо ще дві літери англійського алфавіту. Let’s start our lesson. Почнемо наш урок.
Уведення в іншомовну атмосферу.
Повторення вірша “Mother, We Love You!”. Учні хором розповідають вірш.
Гра “What Letter Is Missing?”.
Учитель демонструє дітям картки з вивченими літерами англійського алфавіту – великими і малими. Потім розкладає їх на столі – всі, крім однієї (двох). Учні по черзі виходять до столу й дають відповідь на запитання: “What letter is missing?”
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1) Впр. 1 (с. 28).
Т: Подивіться на сторінку 28 (показує відповідну сторінку). Ви бачите дві літери англійської абетки.
Listen to the song and say these letters. Послухайте пісню і назвіть ці літери.
Учні слухають фонетичну пісню і називають літери.
Т: Тож ми бачимо літеру G (указує) та GOOSE – гуся (указує); а також літеру Н (указує) та HORSE – коня (ука зує).GOOSE починається з G, HORSE – з Н
2) Впр. 2 (с. 28).
Гра “Air Writing”.
Учитель демонструє на дошці написання літер Gg та Hh. Учні в повітрі нібито “пишуть” їх. Після цього ведучий (спочатку вчитель, а потім один з учнів) “пише” в повітрі ці літери G та Н, а решта учнів називає їх.
3) РЗ, впр. 2 (с. 22).
Т; Проведіть восьминіжок-діточок, на яких написані малі літери, до восьминіжок-батьків, на яких написані відповідні великі літери.
Учні самостійно виконують вправу. Учитель підходить до кожного учня й перевіряє, Чи правильно виконане завдання.
Письмо. РЗ, впр. З (с. 23).
Учні самостійно прописують вивчені букви та знаходять їх у рядах літер. Учитель стежить за правильністю й охайністю виконання завдання.
Фонетична зарядка.
1)Практикування у вимові звуків [8] та [б].
Учитель нагадує, як правильно вимовляти звук [9]: висунути кінчик язика й вимовити без участі голосу [9]; потім учні тренуються у вимовлянні звука [б], яки вимовляється за участю голосу.
2)Вивчення вірша ” My Family “.
Учні слухають вірш і рахують, скільки разів почули звук [д]. Потім повторюють слова вірша за вчителем і хором розповідають його. Після ць го учні за бажанням можуть розповісти вірш самостійно.
MY FAMILY
This is my father.
This is my mother.
This is my brother Paul.
This is my sister, this is my uncle.
How I love them all!
Повторення й активізація ЛО теми.
1) Гра з м’ячем.
Учитель по черзі кидає учням м’яч і називає різні англійські слова. Якщо слово пов’язане з темою “Моя сім’я”, учні повинні зловити м’яч, якщо не пов’язі з цією темою, то відбити. Наприклад:
2) Впр. З (с. 29).
Т: Подивіться на малюнок на сторінці 29 (показує відповідну сторінку). Who can we see? Кого ми бачимо? We can see a girl and a boy, and the girl’s family – mother, father and grandmother (указує на кожного з членів родини). Now, point and name. А зараз покажіть і назвіть.
Учні практикуються у називанні членів родини, що зображені на малюнку.
Т: Do you know what the girl says to the boy? Що говорить дівчинка хлопчику? Listen and repeat.
Учитель читає діалог, після цього учні у групах по троє по черзі розігрують його за ролями.
3)Впр. 4 (с. 29).
Учні малюють свою родину, потім по черзі виходять до дошки й представляють її.
4)Гра ” Find Your Family “.
Учитель поділяє учнів на групи по п’ятеро і роздає по набору карток з зображенням членів родини (Н02). Учні, пересуваючись по класу, “збирають” родину і називають членів сім’ї, яких представляють. Виграє команда, яка зібрала “сім’ю” першою. Учитель стежить за правильністю виконання завдання.
5)РЗ, впр. 1 (с. 22).
Учні розфарбовують малюнок та по черзі називають зображених членів родини.
Фізкультхвилинка.
Учитель вимовляє команди, учні їх виконують.
Stand up! Clap! Clap! Arms up! Clap! Clap! Step! Step! Arms down! Clap! Clap! Please, sit down!
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Підведення підсумків уроку.
Бесіда з учнями.
Т: Які нові слова та літери ми вивчили?
2. Закінчення уроку.
Т: Goodbye!