Музичні твори одночастинної будови. Одночастинна форма як вираження одного характеру чи настрою. Фридерик Шопен Мазурка № 5

Хто не грає разом з фортепіано, не грає і на ньому.

Роберт Шуман

Мета. Ознайомити учнів з музичними творами одночастинної будови; закріпити поняття “марш”; збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити марші; розвивати вміння поєднувати спільне та відмінне в танцях, піснях, маршах; виховувати інтерес до народного та всесвітнього фольклору.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СЭ, “Хрестоматія” та “Фонохрестоматія”

з музики 3 клас.

Хід уроку

Організаційна частина.

Проспівав дзвінок – починається урок.

З ласки, маминої казки,

З щирого старання,

Гомінких пісень…

Добрий вам, діти, добрий день!

Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя). Музичне привітання.

Ой до нори, мишко

Дійові особи Котик Мишка.

Реквізит’.

Маска для Котика, маска для Мишки.

Опис гри

Це досить відома гра в кота-мишки.

Діти стоять колом, побравшись за рухи, Мишка – посередині, за межами кола – Кіт.

Призначається двоє дітей, що відчинятимуть для Кота “ворота”,

через які він може вільно бігати. Для Мишки відчинені всі інші “ворота”.

Ой до нори, мишко, до нори,

Та до золотої комори!

Моторненька мишка утіка,

А ледачий котик не спійма.

А ледача мишка не втече,

А моторний котик дожене.

Під звуки пісні “Ой до нори, мишко” Кіт намагається спіймати Мишку то вбігаючи за нею в коло, то вибігаючи.

Після того, як Кіт спіймає Мишку, обирають нових дійових осіб – і гра продовжується.

Коли Кіт довго не може зловити Мишки, то перед ним повинні всюди відчинятися “ворота”, але тоді він має право бігати лише тією дорогою, якою тікає від нього Мишка.

Так само грають в “диких гусей” (замість Кота – Шуліка, замість Мишки – Гусочка) або в “Селезня та Качку”, де Селезень прагне догнати Качку, аби разом з нею летіти до качат. Для останньої гри співають пісню “Качка впірнає”. Гру можна ускладнити, запропонувавши дітям водити хоровод або зробивши деякі зміни: призначити замість одного двох Котів, але відкрити їм лише одні ворота (Мишка, як і раніше, бігатиме скрізь).

Дуже весело проходить гра, коли Мишці до пояса прив’язують шнурочок, що, ніби хвостик, звисає аж до землі, і Котик мусить ловити Мишку тільки за “хвостик”.

Примітка. Граючи в кота-мишки, не обов’язково весь час співати. Гру треба починати піснею, а потім діти можуть вголос реагувати на події: тупотіти, сміятися, жартувати, вигуками підбадьорювати дійових осіб. Пісню варто періодично повторювати, ніби для заохочування Кота й Мишки, коли ті бігають не дуже жваво.

Мета гри. Виховувати у дітей кмітливість і спритність.

Слухання музики.

Фридерик Шопен “Мазурка № 5”.

Загальні відомості про композитора. Фридерик Франсуа Шопен (див. урок № 8). Фізкультхвилинка.

Австралійський дощ

Хід вправи. Учні стоять. Учитель показує рух, усі повторюють його, поступово приєднуючись один до одного.

Чи знаєте ви, який австралійський дощ?

Піднімається вітер, (потираємо руки)

Падають перші краплини дощу, (клацаємо пальцями)

Почалася злива, (плескаємо долонями по стегнах)

Злива перетворилася на бурю, (тупаємо)

Ось буря стихає, (плескаємо долонями по грудині)

Стихає злива, (плескаємо долонями по стегнах)

Закінчується дощ, падають останні краплі, (клацаємо пальцями)

Шумить тільки вітер, (потираємо долоні)

Австралійський дощ скінчився. Сонце! (діти піднімають руки вгору)

VII. Вивчення пісні.

Французька народна “Пісня пастушка” – розучування.

Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +. Робота над піснею. Музичний калейдоскоп, с. 88.

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

Аналіз почутого. Цікаві розповіді. Робота в зошиті. Підсумок уроку. Релаксація.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Музичні твори одночастинної будови. Одночастинна форма як вираження одного характеру чи настрою. Фридерик Шопен Мазурка № 5