Об’ємні фігури. Квітка з дроту
УРОК 28. Об’ємні фігури. Квітка з дроту
Мета: продовжити знайомити учнів із дизайном дитячого костюма, розвивати в дітей конструкторські навички; учити виготовляти штучні об’ємні квіти з дроту; удосконалювати навички роботи з ножицями та дротом; розвивати уяву, фантазію; виховувати акуратність у роботі, естетичний смак.
Обладнання: тонкий м’який дріт, ножиці, стрічка, бісер, стержень від кулькової ручки, картки.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Кожен з нас бачить світ по-своєму,
Хто в чорно-білих,
Хто в кольорових
Хто на землі калину п’є настояну,
А хто літає в небі, наче птах.
Ми різні всі, дороги різні маємо,
Та матінка-земля у нас одна.
Давайте ж створимо сьогодні те,
Що мріємо,
Щоб в кожнім серці ожила краса.
М. Рильський
II. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок
Інсценізація
– Діти, якось я відпочивала в лісі і почула тиху розмову квітів. (Виходять двоє дітей у шапочках).
Ми завжди були б щасливі,
І пахучі, і красиві.
Якби в полі, в лісі, в лузі
Бачили ми тільки друзів,
Тих, які б нас не топкали,
Без потреби не зривали,
А на клумбах, вдома,
Висівали нас доволі,
Доглядали, поливали,
Ми б всім радість дарували.
– А що ви думаєте про таке ставлення до природи?
Метелика ловити я не хочу,
Він – квітка неба, хай живе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
Щоб радісно було тобі й мені.
І квітку лісову не стану рвати,
Її додому я не понесу,
Бо вдома їй джмеля не погойдати
І не попити ранками росу.
І ні стеблинку, гілку чи травинку
Я не ображу – це страшенний гріх,
Бо в кожній з них живе тримка живинка,
Що світиться довірою до всіх.
А. Костенко
III. Мотивація навчальної діяльності
Вправа “Займи позицію”
– А як же бути, коли так хочеться мати квітку, яка милуватиме нас своєю красою і ніколи не зів’яне?
А зірвати квітку і поставити у вазу
Б висушити квітку і милуватися нею
В виготовити квітку власноруч
IV. Оголошення теми та завдань уроку
V. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення нового матеріалу. (Учитель ознайомлює дітей з різними видами та властивостями дроту).
2. Робота з підручником (с. 57-63)
3. Правила безпечної поведінки з дротом. (Учні читають правила безпечної поведінки з дротом на форзаці підручника).
Фізкультхвилинка (лунає тиха, спокійна музика)
Уявіть себе маленькою ніжною рослинкою, яка простягає свої перші тендітні пелюстки до сонця. Про неї дбає рідна матінка-земля. Уночі її колише татко-вітер. Сестричка-веселка в річки “воду позичає”, як писав Тарас Шевченко, дощик-бра – тик водичкою напуває, хмаринка, коли дуже жарко, від сонечка ховає.
Наша маленька рослина росте-виростає, а тепер уявіть, що на ній поблискує ніжна краплинка-росинка. Легенько здмухніть її. Нехай летить – подорожує і розказує всім про те, що незабаром на рослинці розквітне найгарніша, найзаповітніша, найчарівніша квіточка.
VI. Демонстрування та аналіз зразка
Пояснення послідовності виконання роботи
VII. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 50)
Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.
VIII. Підсумок уроку
1. Виставка та оцінювання робіт учнів
2. Інтерактивна вправа “Чарівна скринька”
У скриньці лежать картки із запитаннями. Учні по черзі витягують картку і дають відповідь на запитання.
Запитання скриньки:
– З якого матеріали ми виготовляли квіти?
– Які властивості дроту?
– Що було найцікавішим на уроці?
– Де можна використати квітку із дроту?
3. Інтерактивний метод де Боно
А тепер попрацюймо з нашими чарівними шапочками.
Біла – колір чистоти.
– Що відомо про виріб? (Це квітка).
Червона – колір життя, відчуттів.
– Що відчули після виготовлення квітки із дроту? (Радість за себе: я зміг (змогла) зробити таку чудову квітку!)
Жовта – колір сонця.
– Що гарного, на вашу думку, сталося?(Ми зрозуміли, що можна квітку не тільки знищити, а й створити власними руками).
Чорна – колір землі, здорового глузду.
– Що вам найважче вдавалося?
Зелена – колір досліджень.
– Що ви порадили б дітям? (Щоб вони вчилися любити природу, виготовляти квіти з різних матеріалів, зокрема з дроту).
Синя – колір знань.
– Де ми перебуваємо під час обговорення? (У класі).
А тепер домашнє завдання на все життя:
Бережіть природу. Якщо ви справді такі, що не образите ні метелика, ні стеблинки, то з вас дійсно в майбутньому виросте Людина з великої літери.
4. Інтерактивна вправа “Мікрофон”
– Які враження від уроку?
– Чому вдалося виконати всі завдання?