ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ЧЕРЕШНІ

Сад і город (енциклопедія)

ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ЧЕРЕШНІ

Природна форма крони черешні – пірамідальна. Центральний провідник сильно домінує над скелетним гіллям. Плоди утворюються на букетних гілочках і частково в нижній частині однолітніх приростів завдовжки 20-30 см. Як правило, крону черешні формують за розріджено-ярусним типом.

Черешня належить до дерев із сильним ростом, але вона слабко гілкується. Тому при закладуванні скелетного гілля стежать за тим, щоб спочатку добре розвинувся перший ярус, і тільки потім закладають

другий.

Крона черешні загущується слабко. У молодих дерев пагони виростають до 100-120 см. Тому, щоб черешня не переросла, у період формування крони проводять літні прищипування: дуже сильні однолітні паростки, пагони продовження центрального провідника й скелетних гілок прищипують на довжину 40-60 см. Це призводить до появи бічних розгілок і послаблення росту.

Після того як утворяться скелетні гілки другого ярусу, проводять зниження крони. Кінцеві прирости провідника й основних гілок щороку укорочують на 1 /3-1/4. Обрізання проводять лише в період спокою.

Якщо скелетні гілки першого порядку мають занадто малий

кут нахилу, роблять обрізання на переведення.

Черешня, як правило, не потребує проріджування крони. Потрібно стежити, щоб не залишалися на дереві сухі та поламані гілки, їх регулярно видаляють.

Коли черешня вступає в період активного плодоносіння, а прирости знижуються, проводять легке омолоджувальне обрізання, роблять це один раз на 3-5 років.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ЧЕРЕШНІ