ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ АТОМНО-МОЛЕКУЛЯРНОГО ВЧЕННЯ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ. МОЛЕКУЛИ. АТОМИ. ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ АТОМА. ЕЛЕКТРОНИ. ЙОНИ
Тип уроку: комбінований урок.
Мета: формувати в учнів початкові уявлення про будову речовини, формувати інтерес до вивчення фізики та матеріалістичний світогляд, розширювати кругозір учнів.
Обладнання та наочність: портрет М. В. Ломоносова, Р. Броуна, Р. Перрена, А. Ейнштейна, досліди з дифузії та подільності речовини, комп’ютерне моделювання явища дифузії та броунівського руху; досліди зі свинцевими циліндрами.
Відеофрагмент: дифузія, броунівський рух, рух молекул в залежності від температури.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Запитання для фронтального опитування
– Що ви знаєте про будову речовини?
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення нової теми
– Основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини.
– Визначення молекули.
– Швидкість руху молекул залежно від температури.
– Означення атома.
– Будова атома.
– Будова ядра.
– Електрон.
– Йони.
– Означення та пояснення дифузії.
– Означення та пояснення броунівського руху.
Опорний конспект
Будова атома | |
ZAX | Приклад: 87Li |
Кількість електронів Z | Кількість електронів Z = 3 |
Кількість нуклонів А | Кількість нуклонів А = 7 |
Кількість протонів Z | Кількість протонів Z = 3 |
Кількість нейтронів N = A – Z | Кількість нейтронів N = А – Z = 4 |
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
– Сформулюйте основні положення МКТ.
– Що називається дифузією?
– Порівняйте швидкість дифузії в різних агрегатних станах.
– Порівняйте швидкість дифузії за різної температури.
– Наведіть приклади дифузії в побуті, техніці.
– Що називається броунівським рухом? Як пояснити причини броунівського руху?
– Чому дрижать стрілки деяких вимірювальних приладів?
– Чому ваше власне тіло не здійснює броунівський рух?
– Опишіть склад атома 1327Аl.
Відповісти на запитання задачника (2.1-2.12).
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
– Вивчити конспект.
– Завдання за підручником: вивчити § 2, розв’язати вправу 2 письмово
_____________________________________________________
– Завдання за задачником: №№ 2.29, 2.34
_____________________________________________________
– Додаткове завдання: виконати експериментальне завдання на стор. 18
_____________________________________________________
Related posts:
- ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ АТОМНО-МОЛЕКУЛЯРНОГО ВЧЕННЯ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ Розділ 1 ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ &11. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ АТОМНО-МОЛЕКУЛЯРНОГО ВЧЕННЯ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ Ураховуючи розглянуте в & 10, можна сформулювати такі основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини: 1. Усі тіла складаються із частинок (молекул, атомів). 2. Частинки всіх тіл безперервно і хаотично (безладно) рухаються. 3. Між частинками тіл існує взаємне притягання […]...
- Основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини МЕХАНІКА РОЗДІЛ 1. ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. МЕТОДИ НАУКОВОГО ПІЗНАННЯ § 11. Основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини Запитання до вивченого 1. – Усі тіла складаються із частинок (молекул, атомів). – Частинки всіх тіл безперервно і хаотично (безладно) рухаються. – Між частинками тіл існує взаємне притягання і відштовхування. 2. Лід, вода і водяна пара […]...
- Початкові відомості про будову речовини. Атоми й молекули Розділ І ФІЗИКА ЯК ПРИ РОДНИЧА НАУКА. МЕТОДИ НАУКОВОГО ПІЗНАННЯ &10. Початкові відомості про будову речовини. Атоми й молекули ✓ Якщо шматок крейди розламати навпіл, отримані уламки ще раз розламати і т. д., то чи існує межа поділу? ✓ Як ви вважаєте, чи існують проміжки між частинками, з яких складаються різні тіла? 1. Існує багато […]...
- Початкові відомості про будову речовини. Молекули. Атоми МЕХАНІКА РОЗДІЛ 1. ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. МЕТОДИ НАУКОВОГО ПІЗНАННЯ § 2. Початкові відомості про будову речовини. Молекули. Атоми Контрольні запитання 1. Зараз науці відомо 118 різних видів атомів. 2. Речовини здебільшого складаються з молекул. Кожна нова молекула (нова комбінація атомів) відповідає новій речовині. Таким чином, із 118 видів атомів можна скласти мільйони різноманітних молекул […]...
- ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ. АТОМИ І МОЛЕКУЛИ Розділ 1 ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА МЕТОДИ НАУКОВОГО ПІЗНАННЯ & 5. ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ. АТОМИ І МОЛЕКУЛИ Виникає питання: з чого ж складається речовина? Протягом тисяч років учені задумувалися над цим питанням. Понад 2500 років тому давньогрецький учений Демокріт зробив припущення, що всі речовини складаються з найдрібніших частинок – атомів (від грец. атом […]...
- Основні положення атомно-молекулярного вчення Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ ЗАКОНИ Й ПОНЯТТЯ ХІМІЇ Основні положення атомно-молекулярного вчення 1. Речовини мають дискретну будову. Вони складаються з частинок (структурних елементів речовини) – молекул, атомів або іонів. 2. Частинки речовини (молекули, атоми або іони) перебувають у безперервному русі. 3. Між складовими частинками речовини діють […]...
- ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ АТОМНО-МОЛЕКУЛЯРНОГО ВЧЕННЯ. ВЛАСТИВОСТІ ТІЛ Розділ І Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання & 4. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ АТОМНО-МОЛЕКУЛЯРНОГО ВЧЕННЯ. ВЛАСТИВОСТІ ТІЛ Основні положення молекулярно-кінетичної теорії (МКТ) Багато хто з учених вважає найбільшим відкриттям в історії цивілізації доведення того факту, що речовини складаються з атомів. Результат тисячолітніх роздумів і досліджень стосовно будови речовини можна виразити одним реченням: усі тіла складаються […]...
- ФІЗИЧНЕ ТІЛО І РЕЧОВИНА. МАСА ТІЛА. ОДИНИЦІ МАСИ. БУДОВА РЕЧОВИНИ. АТОМИ І МОЛЕКУЛИ Мета: ознайомити учнів із фізичними поняттями “речовина” та “матерія”, розширити та закріпити знання учнів про масу тіла та одиниці її вимірювання, сформувати поняття про молекулу та атом, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: моделі різних молекул, терези. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Аналіз виконання контрольної роботи III. Актуалізація опорних […]...
- Атоми. Молекули. Йони Контрольні запитання № 1. Речовини складаються з атомів, молекул, йонів. № 2. Атоми – це найдрібніші електронейтральні частинки речовини, які складаються з позитивно зарядженого ядра й негативно заряджених електронів, що рухаються навколо ядра. Молекули – це найдрібніші частинки речовини, що здатні існувати самостійно і є носіями властивостей речовин. Йони – це одноатомні або багатоатомні частинки, […]...
- Основні поняття атомно-молекулярного вчення. Атом. Молекула. Хімічний елемент Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ ЗАКОНИ Й ПОНЯТТЯ ХІМІЇ Основні поняття атомно-молекулярного вчення. Атом. Молекула. Хімічний елемент Основними поняттями атомно-молекулярного вчення є “молекула”, “атом”, “хімічний елемент”, “прості й складні речовини”. Молекула – це найменша частинка речовини, що здатна існувати самостійно, зберігаючи основні хімічні властивості цієї речовини. Існування […]...
- Пояснення зміни агрегатних станів речовини на підставі атомно-молекулярного вчення 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 19/61 Тема. Пояснення зміни агрегатних станів речовини на підставі атомно-молекулярного вчення Мета уроку: узагальнити знання учнів про агрегатні стани речовини й пояснити їх на основі атомно-молекулярного вчення. Тип уроку: урок узагальнення знань. План уроку Контроль знань 5 хв. Самостійна робота № 23 “Випаровування й конденсація. […]...
- ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ “ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ” Урок-змагання. Мета. Закріпити поняття: фізичне тіло, речовина, явище, молекула, дифузія; пригадати властивості речовини у різних агрегатних станах; розвивати навички лабораторного та демонстраційного експерименту; розвивати вміння аналізувати побачене, робити висновки та узагальнення, розвивати логічне мислення і зв’язне мовлення, формувати світогляд учнів; виховувати інтерес до предмета та вміння співпрацювати через розв’язання нетрадиційних […]...
- ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ. РЕЧОВИНА І ПОЛЕ Розділ І Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання & 3. ПОЧАТКОВІ ВІДОМОСТІ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ. РЕЧОВИНА І ПОЛЕ Згідно сучасних уявлень, оточуючий нас світ складається з матерії, яка поділяється на речовину і поле. Речовина складається з атомів, які в свою чергу складаються з електронів, протонів і нейтронів. Поле здійснює передачу взаємодії між частинками, з […]...
- Урок 3. Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Прості і складні речовини Урок 3. Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Прості і складні речовини Мета: формувати уявлення про склад і будову речовин, поняття “речовина”, “молекула”, “атом”, властивости речовин; вміння розрізняти прості та складні речовини; розвивати абстрактне мислення, виховувати комунікативні здібності. Обладнання: пластилін, Періодична таблиця хімічних елементів Д. і. Менделєєва, шматок крейди, мікроскоп. Тип уроку: формування нових знань. […]...
- БУДОВА РЕЧОВИНИ. МОЛЕКУЛИ. АТОМИ РОЗДІЛ 1 ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ & 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ. МОЛЕКУЛИ. АТОМИ На уроках природознавства у 5 класі ви дізналися, що всі речовини складаються з дрібних частинок – молекул, атомів. Ви також знаєте, що атомам надані спеціальні назви та символи для позначення, наприклад: Гідроген (H), Оксиген (O), карбон (C), Сульфур (S). Зараз науці […]...
- Розвиток вчення про будову речовини ФІЗИКА Частина 5 АТОМНА ФІЗИКА Розділ 15 БУДОВА АТОМА 15.1. Розвиток вчення про будову речовини Здавна людську думку з нездоланною силою привертали до себе два світи: макросвіт – світ величезних скупчень речовини, світ великих і віддалених небесних тіл, який вивчали переважно астрономи, і світ дуже малих частинок речовини – мікросвіт, що є предметом вивчення переважно […]...
- Тема 1. Атомно-молекулярна будова речовини – ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ, ЗАКОНИ І ЗАКОНОМІРНОСТІ В ХІМІЇ Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА ІІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ, ЗАКОНИ І ЗАКОНОМІРНОСТІ В ХІМІЇ Тема 1. Атомно-молекулярна будова речовини Серед чотирьох наведених варіантів відповідей виберіть одну правильну 1. Позначте визначення атома: A. Найменша частинка, що входить до складу молекули і зберігає її властивості; Б. Електронейтральна частинка речовини, що […]...
- АТОМИ. ЙОНИ Розділ 1 ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ &9. АТОМИ. ЙОНИ Хоча молекули й дуже маленькі частинки, але й вони діляться. Частинки, з яких складаються молекули, називають атомами. Атом – це найдрібніша частинка речовини, яка зберігає властивості самої речовини. Вирішальну роль у розкритті будови атома відіграли досліди, які провів у 1911 р. основоположник ядерної фізики […]...
- Речовини. Атоми, молекули Розділ 1 Початкові хімічні поняття Хімію починають вивчати з ознайомлення із різними речовинами, їхніми найменшими частинками, властивостями. Ця наука, як і математика, біологія, фізика та інші науки, має свою мову, терміни, поняття, закони. Від того, наскільки успішними будуть ваші перші кроки у світі хімії, залежать формування інтересу до цієї науки і майбутні досягнення в навчанні. […]...
- Атоми. Молекули. Іони. Хімічні елементи, їхні назви й символи ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 2. Атоми. Молекули. Іони. Хімічні елементи, їхні назви й символи Цілі: вивчити зміст понять “атом”, “молекула”, “іон”, “хімічний елемент”, назви й символи 20 хімічних елементів; ознайомитися з поширенням хімічних елементів у природі. Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів Д. І. Менделєєва, портрети вчених-хіміків Й. Я. Берцеліуса, Дж. Дальтона, таблиця “Будова […]...
- РОЗВИТОК ВЧЕННЯ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ Розділ 1 ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ &6. РОЗВИТОК ВЧЕННЯ ПРО БУДОВУ РЕЧОВИНИ Давні греки активно цікавилися будовою навколишнього світу. У вченнях старогрецьких філософів Левкіппа (бл. 500-440 pp. до н. е.) та Демократа (460-370 pp. до н. е.) і грецьких філософів Епікура (341-270 pp. до н. е.), Тіта Лукреція Кара (96-55 pp. до н. […]...
- Будова речовини. Будова атома. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Лабораторна робота № 6 “Дослідження явища дифузії в рідинах і газах” Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 10 ТЕМА. Будова речовини. Будова атома. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Лабораторна робота № 6 “Дослідження явища дифузії в рідинах і газах” Мета: сформувати уявлення про атоми та молекули, залежність швидкості їх хаотичного руху від температури, ознайомити з явищем дифузії; розвивати в учнів уміння […]...
- Атомно-молекулярне вчення в хімії ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ Розділ 1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ЗАКОНИ ХІМІЇ § 1.1. Атомно-молекулярне вчення в хімії Атомно-молекулярне вчення розвинув і вперше застосував у хімії великий російський учений М. В. Ломоносов. Основні положення цього вчення викладено у праці “Елементи математичної хімії” (1741) та в інших. Суть […]...
- § 10. МОЛЕКУЛИ. АТОМИ. ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ № 1. Молекулами називають найменші частинки речовини, що визначають їх властивості і здатні до самостійного існування. № 2. Атом – електронейтральна частинка речовини, що складається з позитивно зарядженого ядра та негативно заряджених електронів. Головними характеристиками атома є електричний заряд ядра і розташування електронів в атомі. № 3. Хімічний елемент – сукупність атомів з однаковим зарядом […]...
- Атоми, молекули, іони. Хімічні елементи, їх назви та символи Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 6 Тема. Атоми, молекули, іони. Хімічні елементи, їх назви та символи Цілі уроку: поглибити знання учнів про атоми й молекули як складні структурні частинки речовини; дати поняття про іони як заряджені частинки; на підставі будови атома дати поняття про хімічний елемент як визначений вид атомів; ознайомити учнів із сучасною […]...
- Сучасні уявлення про будову атома РОЗДІЛ 1 ПОВТОРЕННЯ ТА ПОГЛИБЛЕННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ § 3. Сучасні уявлення про будову атома Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Характеризувати основні положення сучасної теорії будови атома, склад атомних ядер; Пояснювати значення понять “нукліди”, “нуклони”, “ізотопи”, “орбіталь”; Уміти визначати число протонів і нейтронів у ядрі атома, число електронів у атомі, його […]...
- ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ МОЛЕКУЛЯРНО-КІНЕТИЧНОЇ ТЕОРІЇ ТА ЇХ ДОСЛІДНЕ ОБГРУНТУВАННЯ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА 1. ОСНОВИ МОЛЕКУЛЯРНО-КІНЕТИЧНОЇ ТЕОРІЇ 1.1. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ МОЛЕКУЛЯРНО-КІНЕТИЧНОЇ ТЕОРІЇ ТА ЇХ ДОСЛІДНЕ ОБГРУНТУВАННЯ Молекулярна фізика – розділ фізики, у якому розглядаються закономірності атомно-молекулярної будови макроскопічних тіл (систем). Основні положення молекулярно-кінетичної теорії I положення. Усі речовини складаються з молекул або інших структурних одиниць (атомів, іонів і […]...
- НЕРІВНОМІРНИЙ ПРЯМОЛІНІЙНИЙ РУХ. СЕРЕДНЯ ШВИДКІСТЬ НЕРІВНОМІРНОГО РУХУ Тип уроку: комбінований урок. Мета: ознайомити учнів з одним із видів механічного руху – нерівномірним прямолінійним рухом, увести поняття середньої швидкості. Показати учням практичну значущість набутих знань. Продовжувати формувати вміння грамотно оформлювати задачі. Обладнання та наочність: демонстрування нерівномірного руху, комп’ютерні презентації. Відеофрагмент: нерівномірний рух різних об’єктів (потяг, автомобіль, велосипедист). Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. […]...
- Основні положення вчення Ч. Дарвіна – Основи еволюційного вчення Біологія. Експерес-підготовка до ЗНО та ДПА ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ РОЗДІЛ V. ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЧНОГО СВІТУ Тема 1. Основи еволюційного вчення Основні положення вчення Ч. Дарвіна Передумова еволюції: спадкова (індивідуальна) мінливість Рушійні сили: боротьба за існування та природний добір Еволюція – поступове ускладнення й підвищення організації живих істот (еволюція має прогресивний характер) Мінливість Групова (неспадкова, визначена) Індивідуальна […]...
- МОЛЕКУЛИ. АТОМИ. ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ & 10. МОЛЕКУЛИ. АТОМИ. ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ Вивчення параграфа допоможе вам: · давати визначення молекули, атома, хімічного елемента; · розрізняти молекули й атоми; · називати хімічні елементи за сучасною українською номенклатурою і записувати їх символи Вчені тривалий час: шукали відповідь на запитання – з чого складаються речовини? МОЛЕКУЛИ. На перший погляд […]...
- Контрольна робота № 2 з теми “МЕХАНІЧНИЙ РУХ” Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички учнів з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:______________________________ Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ Приблизний варіант контрольної роботи Рівень 1 (3 бали) 1. Закінчіть фразу: (0,5 бала) Тіло, відносно якого фіксується положення тіла, що […]...
- ГРАФІКИ РІВНОМІРНОГО ПРЯМОЛІНІЙНОГО РУХУ Тип уроку: комбінований урок. Мета: показати учням, як можна за допомогою графіків охарактеризувати рівномірний прямолінійний рух; формувати навички побудови графіків руху; акцентувати увагу учнів на застосуванні математичних знань у фізиці. Обладнання та наочність: досліди, які ілюструють рівномірний прямолінійний рух; комп’ютерні демонстрування. Відеофрагмент: рівномірний рух. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ […]...
- Обмеженість моделі атома Бора – Модель атома Бора БУДОВА АТОМА 4. Модель атома Бора Обмеженість моделі атома Бора – Постулати Бора теоретично не можуть бути обгрунтовані. – Модель атома Бора можна лише умовно перенести на системи з декількома електронами, тобто на інші елементи, для яких точні розрахунки і пояснення властивостей неможливі....
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. Самостійна робота № 2 Тип уроку: урок формування навичок розв’язування задач. Поточний контроль знань. Мета: формувати вміння розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі, робити необхідні креслення; провести поточний контроль знань учнів з метою подальшої корекції. Обладнання та наочність: картки або збірники із задачами. Відеофрагмент:________________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА […]...
- Будова атома 7. Електрика 7.6. Будова атома Англійський вчений Ернест Резерфорд зробив висновок про будову атома. У центрі атома є досить важка частина, що має позитивний заряд – ядро атома. Число протонів в атомному ядрі визначає атомний номер елемента і його місце в таблиці Менделєєва. На значній відстані від ядра (порівняно з його розмірами) певними орбітами рухаються […]...
- Основні положення молекулярно-кінетичної теорії 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл – Основні положення МКТ – Кількість речовини – Газові закони – Рівняння стану ідеального газу – Насичена пара. Вологість повітря – Поверхневий натяг. Змочування – Будова та властивості твердих тіл – Кристалічні та аморфні тіла Тематичне планування № п/п Тема уроку Дата проведення […]...
- ЕЛЕКТРОНИ Хімія – універсальний довідник БУДОВА АТОМА ЕЛЕКТРОНИ Усі речовини електронейтральні. Атоми, як складові частини речовини, також повинні бути нейтральними. Крім позитивно зарядженого ядра, до складу атома входять негативно заряджені частинки – електрони. Електричний заряд електрона (негативний) чисельно дорівнює заряду протона (позитивному), тому зрозуміло, що в нейтральному атомі число електронів дорівнює числу протонів у його ядрі. […]...
- Основні положення МКТ ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 3 Тема. Основні положення МКТ Мета: вивчити основні положення МКТ, конкретизувати положення про існування атомів та молекул. Обладнання: пориста посудина, гумова трубка й колінна трубка, духи, прилад Кіппа, свіжозварений столовий буряк і картопля. План уроку 1. Основні положення молекулярно-кінетичної теорії. 2. Дослідне обгрунтування МКТ. А) Поняття дифузії. Дифузія […]...
- Контрольна робота № 3 з теми “ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА” Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички учнів з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:________________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ Приблизний варіант контрольної роботи. Рівень 1 (3 бали) 1. Закінчіть фразу: (0,5 бала) Явище зберігання швидкості руху тіла за відсутності […]...
- Біосфера, основні положення вчення В. І. Вернадського про біосферу ТЕМА ІІ ПРИРОДА І ЛЮДИНА: СИСТЕМНИЙ ПІДХІД § 5. Біосфера, основні положення вчення В. І. Вернадського про біосферу Розвиток учення про біосферу. Думка про те, що живі істоти Землі взаємодіють із навколишнім середовищем і впливають на нього, вперше трапляється у працях голландських учених Б. Вареніуса (1622-1650) і X. Гюйгенса (1629-1695) (мал. 9), а також у […]...