Підкладкові тканини та матеріали

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ПІДКЛАДКОВІ ТА ПРОКЛАДКОВІ ТКАНИНИ ТА МАТЕРІАЛИ

Підкладкові тканини та матеріали

Підкладка поліпшує зовнішній вид швейного виробу, забезпечує добру його посадку на фігурі, надає виробу більш високу зносостійкість та кращі експлуатаційні якості.

Для виготовлення підкладок в одязі різного призначення використовують шовкові, напівшовкові та бавовняні тканини або тонкі гладкі синтетичні трикотажні полотна одинарних простих переплетень. Для деяких

швейних виробів, в яких підкладка виконує також роль утеплювальної прокладки, може використовуватися штучне хутро. Існують також спеціальні тканини для виготовлення підкладки кишень.

Виробляють більше 50 артикулів тканин для підкладок. Це переважно віскозні та віскозно-ацетатні тканини; в невеликій кількості випускають віскозно-капронові, синтетичні (капронові та поліефірні) та бавовняні тканини для підкладок. їх виробляють полотняним, саржевим та похідними від нього переплетеннями, деякі види – жакардовими простими, сатином або атласом. За забарвленням тканини для підкладок випускають переважно

гладкофарбованими в різні кольори. Тканини виробляють шириною 75-160 см; поверхневою щільністю 54-180 г/м2. Залежно від маси вони поділяються на три групи:

– легкі – до 90 г/м2 – це шовкові тканини для підкладок в костюми та пальта з тканин верху масою до 200 г/м”;

– середні – до 120 г/м2 – це шовкові та напівшовкові тканини для підкладок в костюми та пальта з тканин верху масою 200-350 г/м2;

– важкі – до 180 г/м2 – це напівшокові та бавовняні тканини для підкладок в демісезонні та зимові пальта з шкіри, хутра, товстих тканин типу драпів.

Тканини та матеріали, які використовують для виготовлення підкладки одягу, повинні мати красивий зовнішній вид, гладку поверхню, яка не перешкоджає вільному ковзанню підкладки і не сприяє злипанню шарів матеріалів в одязі. Крім того, підкладкові матеріали повинні мати міцне фарбування, невисоку масу, низьку усадку, підвищену зносостійкість та добрі показники гігієнічних властивостей. Синтетичні тканини не повинні електризуватися; їх оздоблення (для запобігання появі плям) має бути стійким до волого-теплових оброблень при температурі не нижче 140°С; усадка не повинна перевищувати 2%; зміна показників властивостей тканин після трьох хімічних чисток не повинна перевищувати 20%.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Підкладкові тканини та матеріали