Про братів наших менших
ТЕМА: ДОЗВІЛЛЯ
UNIT 7. HOBBIES AND PASTIMES
УРОК 81 (6-7)
Підтема: Про братів наших менших.
Мета: Повторити й відпрацювати лексико-граматичний матеріал теми.
Продовжувати формувати навички усного мовлення.
Розвивати комунікативні здібності учнів.
Удосконалювати техніку читання.
Проконтролювати розуміння учнями змісту тексту для домашнього читання.
Формувати навички критичного мислення.
Продовжувати розвивати мовленнєві вміння учнів.
Виховувати любов до природи та відповідальне ставлення до своїх домашніх улюбленців.
Обладнання:
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting and Aim
1. Привітання і повідомлення теми та мети уроку.
Т: Good morning, pupils! Last time we spoke about reading as a hobby. And your homework was to read a text. What is the name of it? It’s “Toby”. Who is Toby? Is he a real friend? Today we’ll speak about pets as hobbies.
Warming up
2. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Бесіда учителя з класом про домашніх улюбленців.
Т: Who has got a pet in the family? What pet is it? I’d like to read two short poems about pets. Maybe you’ll write a poem about your pet?
2) Мовленнєва розминка.
Учитель декламує вірші про кішку та собаку, учні хором повторюють за ним.
My dog is
Strong and quick.
His name is Spot,
My name is Nick.
My dog is nice
My dog is gay
We are together
Every day.
* * *
This is Mat.
Mat is my cat.
She is big.
She is my pet.
She says: Mew-mew
To my every touch.
I love my pussy-cat very much.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Check on Homework
1. Перевірка домашнього завдання.
Текст для домашнього читання “Тоbу” (с. 163).
1) Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання.
Учитель ставить учням запитання, вони відповідають у режимі Т Р1 Р2 P3…
T: Before reading the text I’d like you to practise pronouncing some words and expressions. Repeat after me: sledge, until, move, frozen, thought, could not stand up, again. Now answer my questions. What season was it? What did Fred tell Toby to do? How long did Toby watch the sledge? Why didn’t Toby run home? Why was the poor dog so frozen that he could not stand up? Are you sorry for Toby? What do you think of Fred? Will it be a good lesson for Fred?
2) Reading. Етап читання.
Учні ланцюжком виразно читають текст (абзацами). Учитель оцінює виразність читання.
3) Post-Reading Activity. Перевірка розуміння змісту прочитаного тексту.
Учні відповідають на запитання вчителя в режимі Т Р1 Р2 Р3 …
Т: Did you like the story? Why? Or why not? What do you think of Toby? What can you say about Fred?
Speaking
2. Тренування учнів в усному мовленні.
1) Розповіді учнів про своїх домашніх улюбленців.
Учитель пропонує учням за бажанням розповісти про своїх улюбленців за планом. На дошці записано:
The pet’s name/age/looks like/can do/character (clever, kind, quick…)/a good friend.
2) Бесіда про відповідальне ставлення до тварин.
Т: Dear pupils! I want to tell you that the story about Toby teaches us many things. We must be kind to pets. We must be responsible for them. If you have a pet, you must take care of it. It means you should feed it, wash it, take it for a walk or train it. Your pet becomes a member of your family. Remember about it and try to be good friends to your pets.
Vocabulary Practice
3. Тренування учнів у виконанні лексико-граматичних вправ за темою “Хобі та захоплення”.
1) РЗ, впр. 1 (с. 80).
Учні по черзі читають речення, вибираючи потрібне слово.
2) РЗ, впр. 2, 3 (с. 80).
Учні працюють у групах по п’ятеро-шестеро. Вони повинні дізнатися про захоплення один одного й записати їх, потім порівняти із захопленнями британських школярів.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework
1. Домашнє завдання.
Впр. 2 (с. 110), прочитати текст.
Summarizing
2. Підведення підсумків уроку.
Т: Your homework will be to do exercise 2 on page 110. It is also about pets. I want to ask you again: be kind to your pets, look after them well, remember that they are our little brothers.