ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙН. “РАКЕТА”
Урок 33. ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙН. “РАКЕТА”
Мета: продовжити ознайомлення учнів із дизайном; розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук, охайність у роботі, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища.
Обладнання: білий папір, кольоровий папір, лінійка, простий олівець, циркуль, клей ПВА, ганчірка, клейонка для застилання стола, малюнки та зразки, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Усім, усім добрий день!
Проженіть з дороги лінь.
Хай не заважає
Гарним хлопцям та дівчатам.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з послідовністю виготовлення об’ємних виробів з паперу. Ми зробимо конструкційну іграшку – “Ракету”.
2. Вступна бесіда
– Сьогодні ми вирушимо у космічну мандрівку. На чому ми полетимо?
Диво-птиця, хвіст горить,
До зірок дістане вмить. (Ракета)
Мультимедійна презентація
НЕБЕСНА МАНДРІВКА
У кабіні зорельота
Поруч першого пілота
Над
Скільки друзів е довкола!
Гречно Місяць привітався,
Шлях Чумацький усміхався.
Ось жар-птицею комета
Пролетіла, як ракета.
І Ведмедиця до хати
Кличе нас погостювати.
Ми запрошення приймаєм,
Неодмінно завітаєм,
Щоб цікавинки малятам
Про мандрівку розказати,
А для діточок маленьких
Зірочок привезти жменьку.
Л. Вознюк
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
Пострибали, як сороки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Посміхніться кілька раз!
За роботу, все гаразд!
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Роздивіться зразки виробів на дошці.
Робота за підручником (с. 89)
– Виготовлятимемо ракету в такій послідовності.
1. Спочатку зробіть довгий циліндр для корпуса ракети.
2. Накресліть прямокутник 15X6 см та виріжте його.
3. Накрутіть прямокутник на олівець та заклейте по краю. Олівець витягніть.
4. Зробіть чотири циліндри для бічних блоків.
5. Накресліть чотири прямокутники 8X6 см та виріжте їх.
6. Накрутіть кожний прямокутник на олівець та заклейте по краю. Олівець витягніть.
7. Накресліть два круги радіусом 2 см.
8. Поділіть їх за допомогою циркуля на 3 частини.
9. Розріжте на модулі.
10. З кожного модуля скрутіть конус та заклейте по краю.
11. Один конус приклейте до верхньої частини корпуса.
12. Приклейте конуси на кожен бічний блок, теж на верхню частину.
13. Приклейте бічні блоки до нижньої частини корпуса з чотирьох сторін.
14. Використовуючи кольоровий папір, зробіть ілюмінатори.
15. Прикрасити ракету можна за власним бажанням.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
1. На робочому місці дотримуйте чистоти і порядку.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають деталі ножицями.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не поранити руку.
9. Клеєм слід користуватися так, щоб він не потрапив до очей. Брудні від клею руки під час роботи витирайте ганчіркою. Після завершення роботи вимийте їх ретельно з милом і витріть рушничком.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобалася вам космічна мандрівка? Чим саме?