Синтетичні швейні нитки
Матеріалознавство швейного виробництва
АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
МАТЕРІАЛИ ДЛЯ З’ЄДНАННЯ ДЕТАЛЕЙ ОДЯГУ
Синтетичні швейні нитки
Синтетичні швейні нитки виробляють з поліамідних та поліефірних текстильних ниток. Виробництво ниток складається з: трощення, скручування, відварювання, фарбування або відбілювання та оздоблення. В процесі оздоблення нитки обробляють
Різними хімічними препаратами для зниження електризуємості та підвищення термостійкості.
Комплексні анідні нитки – найбільш міцні та еластичні,
Комплексні капронові нитки мають високу міцність та найбільшу стійкість до стирання, але низьку теплостійкість. їх використовують для обметування петель та виготовлення одягу з міцних жорстких безусадочних матеріалів. Випускають капронові нитки торговими номерами 50К (15,5 текс х 3) та 90К (31 текс х 3).
Модифіковані поліамідні нитки Шелон використовують замість ниток з натурального шовку
Лавсанові комплексні нитки теплостійкі, безусадочні, еластичні, але поступаються капроновим за показниками міцності та стійкості до стирання. їх випускають торговими номерами: 22JI (11,1 текс х 2), ЗЗЛ (11,1 текс х 3), 55Л (27,7 текс х 2) та 90Л (29,4 текс х 3). Тонкі нитки 22Л та ЗЗЛ використовують при виготовленні виробів білизняного, сорочкового та костюмно-платтєвого асортименту, трикотажних виробів; товсті нитки 55Л та 90Л – для прокладання рельєфних оздоблювальних строчок.
Армовані швейні нитки мають сердечник з поліамідних або поліефірних комплексних ниток, який обвивають волокнами бавовни або полінозними. Найбільш поширеними є нитки, армовані бавовною. Вони більш блискучі, міцні та еластичні, ніж бавовняні, і значно більш теплостійкі та менш розтяжні, ніж лавсанові. їх випускають торговими номерами: 20ЛХ, 30ЛХ, 44ЛХ і використовують замість бавовняних швейних ниток відповідної товщини, або замість шовкових та синтетичних.
Комбіновані поліефірно-бавовняні швейні нитки складаються з поліефірної комплексної нитки, скрученої з армованою пряжею. їх випускають торгових номерів 20, 40, 50 та 80 і
Використовують при виготовленні швейних виробів з формостійких та еластичних трикотажних полотен.
Текстуровані швейні нитки виробляють з поліамідних і поліефірних текстурованих ниток: еластику, мерону, мелану та петельних ниток таслан. Міцність, еластичність, пружність та м’якість текстурованих ниток забезпечують міцність та еластичність швів в виробах з еластичних матеріалів.
Поліамідні текстуровані нитки використовують для прокладання оздоблювальних строчок; поліефірні текстуровані нитки 37ЛT (18,5 текс х 2) – для виготовлення виробів з синтетичних та змішаних матеріалів, а також для виготовлення білизняних еластичних трикотажних виробів.
Прозорі (безколірні та димчасті) нитки 7КМП, 13КМП, 20КМП – це поліамідні мононитки, які здібні приймати колір матеріалу, що пошивається. Основними недоліками таких ниток, при всіх їх позитивних якостях, є їх підвищена жорсткість та низька теплостійкість. Прозорі нитки використовують замість бавовняних на машинах таємного стібка та двониткових краєобметувальних машинах для пошиття верхніх трикотажних виробів з синтетичних волокон.
Поліпропіленові (розчинні) нитки – це комплексні або мононитки, які використовують для тимчасового з’єднання деталей при виготовленні швейних виробів. При наступній обробці виробів спеціальними препаратами (трихлоретаном ТХЕ або полівінілхлоретаном ПХЕ) нитки розчиняються.