БІОЛОГІЧНІ ПРЕПАРАТИ

Сад і город (енциклопедія)

БІОЛОГІЧНІ ПРЕПАРАТИ

Дендробацилін. Це препарат, який впливає на систему травлення комахи-шкідника. Випускається у вигляді порошку, до складу якого входять життєздатні спори. В одному грамі сухого порошку міститься 30 млрд спор, в одному грамі змоченого – 60 млрд спор. Дендробацилін дуже зручний тим, що не має шкідливого впливу на корисних комах, у тому числі бджіл, неотруйний для всіх теплокровних, а також для риб та амфібій.

Дендробацилін розводять у воді у вигляді суспензії, якою обприскують дерева в

період вегетації. Через 1-4 дні гусінь гине, причому найкраще дендробацилін діє на гусінь яблуневої та плодової молі, п’ядака, 30лотогузки, білана жилкуватого, листовійки. Сухий порошок розводять із розрахунку 60-100 г на 10 л води, а такий, що змочується, – з розрахунку 30-50 г на 10 л води. За період вегетації проводять одне-два обприскування з інтервалом у тиждень. Останні обприскування можна проводити не пізніше ніж за 5 днів до збирання врожаю.

Ентобактерин. Цей інсектицидний препарат також впливає на систему травлення шкідників. На відміну від дендробациліну, він не лише не становить загрози для людини, теплокровних,

корисних комах, але й неотруйний для рослин. Застосування ендобактерину не впливає на якість плодів оброблюваних рослин.

Розчин ендобактерину в концентрації 60-100 г на 10 л води використовують для боротьби з гусінню яблуневої і плодової молі, п’ядака, листовійки, білана жилкуватого, 30лотогузки. Обприскують двічі з інтервалом в один тиждень. Останнє обприскування проводиться не пізніше ніж за 5 днів до збирання врожаю.

Препарат продовжує діяти протягом 8-10 днів після обприскування. Найкраще обробляти дерева ентобактерином увечері або вранці при температурі повітря від 18 до 32 °С.

Ліпідоцид. Це мікробний інсектицидний препарат, який впливає на кишечник шкідників. При правильному вживанні без перевищення норм витрати нетоксичний для людини, теплокровних, корисних комах. Неотруйний для рослин, не впливає на запах і смак плодів, його можна застосовувати навіть під час цвітіння рослин.

Ліпідоцид використовують у вигляді розчину з концентрацією 10-20 г на 10 л води. Обприскують дерева в період вегетації 1-2 рази з інтервалом у тиждень. Така обробка добре допомагає в боротьбі з гусінню листогриза, яблуневої молі, п’ядака, 30лотогузки, білана жилкуватого, непарного та кільчастого шовкопряда, американського білого метелика, окрім плодожерки. Для боротьби з плодожеркою вживають іншу концентрацію розчину – 20-30 г на 10 л води, проводять три обприскування з інтервалом у 1-2 тижні.

У зв’язку з тим, що ліпідоцид нефітотоксичний, останню обробку можна проводити за 1 день до збирання врожаю.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: БІОЛОГІЧНІ ПРЕПАРАТИ