ЧЕРЕШНЯ – КІСТОЧКОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

КІСТОЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ЧЕРЕШНЯ

Це чудове плодове дерево можна вирощувати тільки в регіонах із відносно теплою зимою, оскільки черешня належить до слабо – і середньозимостійких дерев. Черешня вимоглива до гарного освітлення, зволоженості, достатньої родючості грунту. Дерева черешні сильнорослі, виростають до 10 м. Коренева система проникає глибоко в грунт, але основна маса коріння розташовується на глибині до 2 м. Плодоносить черешня на букетних і змішаних гілочках. Середній вік плодоносіння в черешні

становить 5-7 років, а період продуктивного використання – 25-30 років. Усі сорти черешні є самобезплідними, але добре запилюються вишнею, тому її потрібно висаджувати в саду ра30м з нею.

Критична температура взимку для генеративних бруньок черешні становить -24 °С, для бутонів під час весняних заморозків -4…-5 °С і -2 °С – для квіток.

Хоча черешня потребує зрошення, вона погано переносить тривале перезволоження грунту.

За структурою м’якоті плодів усі сорти черешні поділяються на бігаро, у яких м’якоть тверда та хрящувата, і гіні, у яких м’якоть ніжна. Сорти бігаро солодші, добре переносять транспортування,

використовуються як у свіжому вигляді, так і для консервування. Сорти групи гіні мають ніжну м’якоть, сік не забарвлений або слабозабарвлений, використовуються в основному у свіжому вигляді.

Бадагсонська чорна. Сорт виведений в Угорщині. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 6-7 років. Сорт належить до середньозимостійких і середньозасухостійких. Майже не схильний до захворювань, при вирощуванні на карбонатних грунтах стійкий до хлорозу.

Сорт дуже врожайний, у період повного плодоносіння з одного дерева одержують до 100 кг плодів, за особливо сприятливих умов – до 250 кг. Урожайність регулярна. Середня вага плодів – 7-8 г, м’якоть тверда, соковита, чудового смаку.

Бігаро Дайбера. Сорт виведений у Франції. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 4-5 років. Урожайність висока, у період повного плодоносіння з одного дерева одержують 80-100 кг плодів. Середня вага плодів – 6 г, м’якоть соковита, тверда. Сорт належить до моро30стійких, стійкий до шкідників і хвороб.

Бігаро рання Бурлат. Сорт отриманий у Франції. Плоди дозрівають дуже рано, наприкінці травня – на початку червня.

Сорт середньозимостійкий, стійкий до захворювань. Вік плодоносіння – 4 роки, сорт дуже врожайний, з одного дерева в період повного плодоносіння одержують 70-100 кг плодів.

Валерій Чкалов. Сорт виведений у Росії. Належить до середньозимостійких. Вік плодоносіння – 4-5 років, урожайність у період повного плодоносіння становить 50-70 кг із дерева. Плоди темно-червоні, середня вага – 6-7 г. Сорт є середньозимостійким, стійкий до захворювань.

Вега. Сорт отриманий у Криму. Середній вік плодоносіння – 4-6 років, дерева середньорослі, високоврожайні. Зимостійкість і посухостійкість середня. Середня вага плодів – 8 г, забарвлення жовтувате з рум’янцем. М’якоть тверда, соковита, кислувато-солодка.

Виставочна. Сорт виведений у Нікітському ботанічному саду. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4 роки. Сорт дуже врожайний, у період повного плодоносіння з дерева одержують 100 кг плодів, максимальний урожай становить 205 кг із дерева. Середня вага плодів – 5-7 г, забарвлення жовте з яскравим рум’янцем. М’якоть тверда, соковита. До переваг сорту належить непогана моро30стійкість, стійкість до захворювань, на карбонатних грунтах – до хлорозу.

Гедельфінгер. Сорт західноєвропейської селекції. Широко розповсюджений в умовах помірного й теплого клімату, але не відзначається високою зимостійкістю. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4-5 років. Урожайність у період повного плодоносіння становить 80 кг із дерева. Середня вага плодів – 6-7 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть соковита, солодка.

Гудзон. Сорт виведений у США. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 5 років. Сорт належить до врожайних, середньозимостійких. Не надто схильний до захворювання на монолію. Середня вага плодів – 8 г, темно-червоного кольору, м’якоть тверда, соковита, своєрідного смаку, що нагадує вишню.

Дрогана жовта. Один із найпоширеніших сортів. Сорт зимостійкий, засухостійкий, не схильний до грибкових захворювань.

Вік плодоносіння – 4-5 років, урожайність у період повного плодоносіння становить 80-90 кг із дерева. Середня вага плодів – 5- 6 г, забарвлення жовте, м’якоть тверда, соковита, дуже смачна. Черешня цього сорту використовується як свіжою, так і для консервування.

Жабуле. Широко розповсюджений сорт, до недоліків якого належить слабка зимостійкість. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4-6 років. Урожайність у період повного плодоносіння становить 80 кг із дерева. Середня вага плодів – 6 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть соковита, чудового смаку.

Червнева рання. Сорт виведений в Україні. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4-5 років. Сорт належить до моро30стійких, стійкий до захворювань. Урожайність у період повного плодоносіння становить 130-150 кг із дерева. Середня вага плодів – 5-6 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть соковита, тверда.

Великоплідна. Сорт виведений в Україні. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4-5 років. Урожайність у період повного плодоносіння становить 120-130 кг із дерева. Середня вага плодів – 7-8 г, забарвлення жовте, з рум’янцем, м’якоть тверда, соковита, солодка. До переваг сорту належить регулярна врожайність, висока зимостійкість, стійкість до захворювань.

Мелітопольська чорна. Сорт виведений в Україні. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 6-7 років. Урожайність у період повного плодоносіння становить 100 кг із дерева. Середня вага плодів – 7-8 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть соковита, чудового смаку. Зимостійкість дерев середня, сорт стійкий до захворювань.

Нектарна. Сорт виведений в Україні. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4-5 років, урожайність у період повного плодоносіння становить до 100 кг із дерева. Середня вага плодів – 6 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть соковита, приємного смаку. Сорт належить до зимостійких, стійкий до захворювань.

Присадибна. Сорт виведений в Україні. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 5-6 років, урожайність у період повного плодоносіння до 100 кг із дерева. Середня вага плодів – 5-7 г, забарвлення жовте, з яскравим рум’янцем, м’якоть тверда, соковита, приємна на смак. До недоліків сорту належить слабка зимостійкість.

Рубе. Сорт виведений у США. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4 роки. Урожайність у період повного плодоносіння становить 40-50 кг із дерева. Середня вага плодів – 7,5 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть тверда, соковита, чудового смаку. Сорт зимостійкий, засухостійкий.

Російська. Сорт виведений у Криму. Дерева сильнорослі, вік плодоносіння – 4 роки. Урожайність у період повного плодоносіння становить більше 10 кг із дерева. Середня вага плодів – 9 г, забарвлення темно-червоне, м’якоть соковита, тверда. До переваг сорту належить непогана зимостійкість, стійкість до захворювань.

Скороспілка. Сорт виведений в Україні. Дерева середньорослі, вік плодоносіння-4-5 років. Урожайність у період повного плодоносіння становить 75-90 кг із дерева. Сорт належить до зимостійких, досить стійкий до хвороб і шкідників. Середня вага плодів – 5- 6 г, забарвлення червоне, м’якоть соковита, не дуже тверда.

Франц Йосиф. Сорт відомий також під назвою Францис. Дерева сильнорослі. Вік плодоносіння – 5-6 років. Урожайність у період повного плодоносіння становить 50-70 кг із дерева. Середня вага плодів – 7 г, забарвлення жовте з рожевим рум’янцем. М’якоть соковита, тверда, чудового смаку. Сорт належить до середньозимостійких, хворобами уражається мало.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЧЕРЕШНЯ – КІСТОЧКОВІ КУЛЬТУРИ