ЦИБУЛЯ – ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

Сад і город (енциклопедія)

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ

НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ЦИБУЛЯ

Цибульна муха. Зустрічається повсюдно, але найнебезпечніша в районах із підвищеною вологістю. Шкідниками є білі личинки мухи, які паразитують у цибулині, вигризають її. Цибулини загнивають, рослини в’януть і гинуть. Для боротьби із цибульною мухою необхідно робити протруювання насіння, обробляти корінь розсади перед садінням, практикувати спільне вирощування з рослинами, які відлякують шкідника.

ЦИБУЛЯ   ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

Цибульна міль.

Уражає ріпчасту цибулю, цибулю-порей, часник і селеру. Шкідниками є гусінь, яка живе в листі й цибулинах і живиться їхніми внутрішніми тканинами. Для боротьби з цибульною міллю необхідно використовувати інсектициди.

Цибульний трипс. Дрібна ясно-жовта або брунатна комаха, що паразитує на листі та суцвіттях, із яких вона висмоктує сік. На ушкоджених рослинах утворюються білі плями, листячко викривлюється, жовтіє та засихає. З появою трипсів слід обробити рослину карбофосом, а щоб цибуля не уражалася під час зберігання; після збирання потрібно просушити її на сонці 5-7 діб і зберігати в сухому приміщенні. Якщо цибулини

уражені трипсами, перед закладанням на зберігання їх треба прогріти при температурі 40-42 °С протягом 8-10 год.

Кореневий цибульний кліщ. Живе в грунті, ушкоджує цибулю як протягом усього сезону вирощування, так і під час зберігання. Цибульний кліщ проникає в цибулину через денце, селиться між шарами й живиться ними. Денце цибулини, ураженої кліщем, зазвичай відвалюється, і цибулина загниває.

Несправжня попелюха (пероноспороз). Це грибкове захворювання, яке уражає цибулю й особливо швидко розвивається в дощову погоду. На листі з’являються жовто-сірі плями, листочки сірішають, потім жовкнуть і засихають. Джерелом хвороби є грибок, що зимує в цибулинах. Тому для запобігання пероноспорозу слід використовувати правильну сівозміну, висіваючи цибулю на тому самому місці не раніше ніж через 3-4 роки. Потрібно постійно збирати й знищувати уражені рослини та рослинні рештки. Посадковий матеріал має бути абсолютно здоровим. Цибулю-сівок за 1-2 місяці до садіння необхідно прогрівати протягом 10 год при температурі 41-45 °С. Якщо погода волога й похмура, то через 2 тижні після того, як цибуля повністю зійшла, слід обробити її розчином хлорокису міді або бордоською рідиною.

ЦИБУЛЯ   ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

Гниль денця. Захворювання, що уражає цибулю протягом усього сезону вирощування. Коріння хворих рослин відмирає, на денці з’являється білий пухнастий наліт. Листя жовкне та в’яне. Збудник хвороби – грибок, який може зберігатися в грунті 5-6 років. Для запобігання хворобі не можна висаджувати цибулю, якщо раніше на цьому місці була гнилизна денця. Грунт необхідно знезаражувати. насінний матеріал – обробляти, уражену рослину – видаляти й знищувати.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЦИБУЛЯ – ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР