Додавання й віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
УРОК 42
Тема. Додавання й віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси
Мета: пояснити різні способи обчислень з іменованими числами; повторити розв’язання задач на зведення до одиниці.
Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць маси і довжини.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
– Фронтальне опитування за таблицею.
– На скільки маса трьох півнів більша за масу двох качок?
– У скільки
– На скільки теля легше від оленя?
– Скільки будуть важити 2 кролів та 4 качок?
– Обчисліть масу всіх тварин.
– На скільки маса домашніх тварин менше від маси диких?
– Робота біля дошки.
1) Периметр трикутного городу 860 м. Довжина одної сторони городу 320 м, другої – 120 м. Яка довжина третьої сторони?
2) Із 12 кг борошна виходить 16 кг хліба. Скільки кілограмів хліба вийде із 96 кг борошна?
– Усно виконати обчислення (завдання № 356).
II. Вивчення нового матеріалу
1. Самостійне опрацювання матеріалу
Від вірьовки відрізали 3 м 15 см, потім – ще
Для того щоб відповісти на питання задачі, потрібно додати довжини цих відрізків. Спочатку перетворюємо дані числа в одні одиниці довжини. Далі складаємо їх письмово. Додавати іменовані числа можна двома способами:
– додавати й віднімати так, як вони записані;
– замінити кожне число меншими одиницями вимірювання довжини або маси й виконати дії.
Розв’язання буде таким:
2. Первинне закріплення. Розв’язання з коментуванням прикладів № 357,359
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Самостійне розв’язання задачі № 358
2. Аналіз задачі № 360, складання плану розв’язання
1) Яка маса курки?
2) Яка маса курки й гуски разом?
3) Яка маса індика?
4) Яка маса всієї птиці?
3. Самостійне розв’язання задачі № 361
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 362, 363.
Related posts:
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини і маси; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Кругові приклади 3. Математичний диктант. Гра “Так чи ні?” […]...
- Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях довжини та маси. Розв’язування задач (№№ 431-438) Тема. Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях довжини та маси. Розв’язування задач (№№ 431-438). Мета. Ознайомити учнів із прикладами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини та маси; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі вивчених видів. Обладнання. Таблиця усних обчислень; таблиця “Іменовані числа”; картки для опитування. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДОВЖИНИ І МАСИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДОДАВАННЯМ І ВІДНІМАННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДОВЖИНИ І МАСИ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ДІЇ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ І. Аналіз контрольної роботи 1. Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і розв’язування відповідних виразів та задач. 2. Усні обчислення. 1) Вправа […]...
- Додавання й віднімання складених іменованих чисел, виражених у мірах часу УРОК 125 Тема. Додавання й віднімання складених іменованих чисел, виражених у мірах часу Мета: ознайомити учнів з письмовим додаванням і відніманням складених одиниць часу; опрацювати задачу, яка розв’язується способом відношень; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Вправа на розвиток уваги […]...
- Додавання і віднімання складених іменованих чисел, виражених у мірах часу. Розв’язування задач з іменованими числами (№№ 448-454) Тема. Додавання і віднімання складених іменованих чисел, виражених у мірах часу. Розв’язування задач з іменованими числами (№№ 448-454). Мета. Закріпити знання учнів про прості та складені іменовані числа; вправляти у розв’язуванні задач та обчисленні виразів з одиницями вимірювання часу. Обладнання. Таблиця “Дії з іменованими числами”; короткий запис задачі; сигнальні картки; картки для опитування. Зміст уроку […]...
- ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДОДАВАННЯМ І ВІДНІМАННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ; НАВЧАТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЧАС I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити, що знаходимо кожним з виразів вправи 446, і повідомити значення виразів вправи 447. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Записати кожне із чисел 3038, […]...
- Додавання і віднімання іменованих чисел Мета: формувати обчислювальні навички. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийоми письмового додавання та віднімання, способи перевірки одержаних результатів; способи заміни складеного іменованого числа простим, простого іменованого числа – складеним; письмовий прийом додавання і віднімання простих іменованих чисел. Створити та розв’язати проблемну ситуації, у наслідок якої відбудеться відкриття двох способів міркування при додаванні і […]...
- Одиниці часу. Додавання і віднімання іменованих чисел Одиниці часу. Додавання і віднімання іменованих чисел 1 Згадай відомі тобі одиниці часу. Як вони співвідносяться? 2 Знайди дріб від числа. 3 Знайди число за величиною його дробу, якщо його: Становлять 72 с; Становлять 84 хв; 15 Становлять 90 год; З Становлять 1 рік. 4 Заміни більші одиниці часу меншими. 5 Заміни менші одиниці часу […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 12. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4 з переходом через десяток; розвивати вміння […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 8 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 20. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 8 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; виконати роботу над помилками, […]...
- Додавання і віднімання іменованих чисел Додавання і віднімання іменованих чисел Способи додавання і віднімання складених іменованих чисел 1 Виконай обчислення письмово, перевір результати. 736 108 + 198 302 947 001 – 48 503 33 709 + 66 271 300 040 – 34 072 56 723 + 287 277 500 000 – 208 322 2 Заміни складені іменовані числа простими іменованими. […]...
- Повторення. Одиниці часу. Додавання і віднімання іменованих чисел Повторення. Одиниці часу. Додавання і віднімання іменованих чисел 1 Познач зафарбовані частини дробами. Назви одержані дроби в порядку зростання; в порядку спадання. Склади з дробами можливі нерівності. 2 Знайди: 1) від 420; від 200; від 121; 2) ціле, якщо його становлять 120; Ціле, якщо його становлять 150; Ціле, якщо його становлять 810. 3 Порівняй. 4 […]...
- Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 130 Тема. Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання й віднімання багатоцифрових чисел, їх закони; вдосконалювати навички усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення – Обчислити зручним способом. 130 + 250 + 170 + 250 147 – (47 […]...
- ОКРУГЛЕННЯ ЧИСЕЛ. ПРИЙОМИ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 3 КЛАС ОКРУГЛЕННЯ ЧИСЕЛ. ПРИЙОМИ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 30. Випиши спочатку розрядні числа, потім круглі. Прочитай числа, які не є круглими. Чи всі розрядні числа є круглими? 700 320 500 784 30 640 300 325 400 115 31. У господаря 189 кущів винограду. Що точніше: у господаря приблизно 1 сотня чи […]...
- НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 1. НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ Мета: повторити нумерацію чисел 1-100; вдосконалити обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення учнів; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Ознайомлення […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДОДАВАННЯМ ТА ВІДНІМАННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ВІДНІМАННЯ ТА РІВНЯННЯ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити складений вираз та його значення у вправі 388. Пояснити обчислення виразів другого стовпчика вправи 389. Порівняти обчислення виразів третього стовпчика. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАД ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ Й УТВОРЕННЯ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ І ДОДАВАННЯ У ВИПАДКУ ТРЬОХ КОМПОНЕНТІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ, УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ГЕОМЕТРИЧНОГО ЗМІСТУ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь, план та вибір дії у розв’язанні задачі 224. Взаємоперевірка виконання вправи 225. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. […]...
- Заміна одних одиниць вимірювання довжини та маси іншими. Розв’язування задач (№№ 338-349) Тема. Заміна одних одиниць вимірювання довжини та маси іншими. Розв’язування задач (№№ 338-349). Мета. Формувати в учнів уміння замінювати одні одиниці вимірювання довжини та маси іншими; вправляти у розв’язуванні задач, знаходженні значень виразів. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) […]...
- СПОСОБИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 7. СПОСОБИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА Мета: повторити способи додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння порівнювати вирази і числа; розвивати логічне мислення; формувати потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому […]...
- ЗАМІНА ОДНИХ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ ІНШИМИ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати в учнів уміння замінювати одні одиниці вимірювання довжини і маси іншими; закріплювати уявлення про обернені задачі; вдосконалювати навички усних і письмових обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Бліцопитування – Скільки сантиметрів у дециметрі? у метрі? – […]...
- УСНА І ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ПЕРШОЇ СОТНІ. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ Мета: повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел; навчати учнів розв’язувати задачі на знаходження суми, на різницеве порівняння і збільшення на кілька одиниць; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вступне слово вчителя – У […]...
- ПОЛОВИНА, ТРЕТИНА І ЧВЕРТЬ. ПОРІВНЯННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА ТА СУМИ АБО РІЗНИЦІ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАМИ ВИРАЗІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 83. ПОЛОВИНА, ТРЕТИНА І ЧВЕРТЬ. ПОРІВНЯННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА ТА СУМИ АБО РІЗНИЦІ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАМИ ВИРАЗІВ Мета: ознайомити учнів з діленням на рівні частини; дати уявлення про половину, третину і чверть числа; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; формувати вміння […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАПИС ЧИСЕЛ СУМОЮ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗМІЩЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗАМІНЮВАТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА СУМОЮ ВІДПОВІДНИХ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ, ПРИЙОМИ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, УМІННЯ ВИРАЗНОГО І ЧІТКОГО ЧИТАННЯ ЗАДАЧ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ, УМІННЯ ОПИСУВАТИ ПОЛОЖЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ I. Перевірка домашнього завдання Запис розв’язання задачі 10 на дошці. Фронтально повідомити значення виразів із вправи 9. На […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА Мета: узагальнити знання про властивості дій додавання і віднімання; формувати вміння розв’язувати рівняння, задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати наполегливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба – Заповніть таблицю. Зменшуване 70 46 52 88 63 Від’ємник 24 54 16 […]...
- Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 37 Тема. Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: розвивати вміння додавати й віднімати багатоцифрові числа; практикувати розв’язання рівнянь із застосуванням письмових обчислень; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Математичний диктант – Знайти суму чисел: 510 і […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД Урок 47. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього […]...
- ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 15. ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК Мета: закріпити знання вивчених таблиць додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати уважність. […]...
- Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390-396) Тема. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390 – 396). Мета. Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та рівняння. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашньою завдання. […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД Урок 48. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: удосконалити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; закріпити вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики, самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 132. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК Мета: повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією; вправляти учнів у побудові відрізків; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 1. […]...
- УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ ТА ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. НЕРІВНОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ, ЧИТАННЯМ ТА ЗАПИСОМ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ НЕВІДОМИХ У НЕРІВНОСТЯХ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнями виконаних завдань один у одного в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії УРОК 3 Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі. Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 61. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4, знаходженні невідомих компонентів дій додавання та віднімання; вчити розв’язувати і […]...
- ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ДІЛЕННЯ І МНОЖЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ І. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 30 090 : 30; 632 : 20. 2) Виразити в метрах: 10 км 230 м; 2530 дм. 3) Задача. Уранці продали 3 ящики […]...
- ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНОГО ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА НА ІМЕНОВАНІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ДІЙ У ВИРАЗАХ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка виконання завдань учнями в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити вираз 45 […]...
- СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 2. СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 100, уміння розв’язувати задачі і креслити відрізки; формувати вміння додавати і віднімати числа частинами; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати взаєморозуміння під час організації спільної діяльності. […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 5 + 2 + 2; 5 – 2 ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 60. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 5 + 2 + 2; 5 – 2 – 2. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4; вчити додавати і віднімати числа частинами виду 5 + […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА Мета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння обчислювати периметр трикутника, розв’язувати задачі; виховувати уважність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть число, в якому 6 десятків і 5 одиниць; 2 десятки і 8 одиниць. […]...
- Ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа УРОК 72 Тема. Ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа Мета: пояснити ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі. Обладнання: таблиця для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Математичний диктант – Записати число, якого становить 10. – […]...
- Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31) Тема. Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31). Мета. Удосконалювати обчислювальні навички, уміння складати вирази, знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі, складати обернені задачі до даних; формувати вміння складати і розв’язувати задачі за короткими записами. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; […]...