Дводольний розмір, сильна і слабка доля. Робота над піснею “Все це потрібно мені”. Слухання: В. Моцарт “Фантазія ре мінор” та оповідання К. Паустовського “Старий кухар”
5 КЛАС
Тема 3. Музичні образи в літературних творах
Урок 12
Тема уроку. Дводольний розмір, сильна і слабка доля. Робота над піснею “Все це потрібно мені”.
Слухання: В. Моцарт “Фантазія ре мінор” та оповідання К. Паустовського “Старий кухар”
Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “розмір” на музичних фразах, розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики, тісно пов’язаної з літературою.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: магнітофон, фонограми, портрет
Хід уроку
1. Музичне вітання. Оголошую тему уроку.
2. Розспівування слід розпочати із:
А) вправи на плавне голосоведення та ланцюгове дихання;
Б) співу мажорного та мінорного звукорядів;
II. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.
В усіх музичних творах ми відчуваємо ритмічну пульсацію долей. У кожному такті є сильна доля, яка визначає початок такту і на неї падає головний наголос (акцент) і слабка доля такі у – це доля, на яку не падає наголос. У дводольному розмірі верхня цифра визначає кількість долей у такті,
– Який розмір вправи?
– Що він означає?
– Хто піде до дошки і позначить сильну долю?
– Назвіть ноти вправи і їхню тривалість.
Настройка. Сольфеджування вправи разом з учителем, а потім самостійно.
ІІІ. Роботу над піснею починаю з повторення першого куплету. Передусім, важливо, щоби діти постійно відчували красу двоголосного співу у порівнянні з одноголосним. Стежу за правильністю дихання, округленістю звука, виразністю вимови слів. Опрацьовую пісню на всіх куплетах, здійснюю опитування (по 3-4 учні біля дошки). Практикую спів “по рядах” на краще виконання даного куплету пісні.
IV. Одним із кульмінаційних моментів уроку за емоційною насиченістю літературних і музичних образів стане читання оповідання К. Паустовського “Старий кухар” та слухання “Фантазії ре мінор” В. А. Моцарта.
Оскільки оповідання Невелике за обсягом, то його слід послухати повністю. З обох творів складена своєрідна літературно-музична композиція: оповідання перемежоване фрагментами виконання “Фантазії ре мінор” Моцарта, відповідно до змісту.
Проводжу бесіду за питаннями:
1. Яку роль відіграє музика в цьому оповіданні?
2. Як могла музика розповісти старому кухареві про його молодість?
3. Чи справді музика допомогла вмираючому старцю пережити радість уявної зустрічі із своєю нареченою?
4. Як письменник зображує значення музики у житті людини?
5. Якими засобами музичної виразності скористався композитор у своєму творі?
6. Які контрастні почуття і настрої ви почули у цьому музичному творі?
V. Підсумок уроку.
Related posts:
- Метр. Розмір. Розучування пісні “Все це потрібно мені”. Слухання байки І. Крилова “Квартет”, три фрагменти “хаотичної музики” “Квартету” В. Барвінського 5 КЛАС Тема 2. Інструментальна музика, класичний квартет Урок 11 Тема уроку. Метр. Розмір. Розучування пісні “Все це потрібно мені”. Слухання байки І. Крилова “Квартет”, три фрагменти “хаотичної музики” “Квартету” В. Барвінського Мета уроку: поглибити поняття “метр та розмір”, вчити дітей розрізняти на слух, ознайомити з новим поняттям “квартет”; розвивати вокально-хорові навички, ладове відчуття; виховувага […]...
- Крапка біля нот і пауз. Робота над піснею “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. В. А. Моцарт. “Рондо” із “Маленької нічної серенади” та “Лакримозу” з “Реквієму” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 22 Тема уроку. Крапка біля нот і пауз. Робота над піснею “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. В. А. Моцарт. “Рондо” із “Маленької нічної серенади” та “Лакримозу” з “Реквієму” Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “крапка біля нот” і пауз на мелодичній вправі; розвивати вокально-хорові навички […]...
- Змінний розмір. Робота над піснею “Веснянка”. Слухання музики. Г. Свиридов. Сюїта № 6 “Час, уперед” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 24 Тема уроку. Змінний розмір. Робота над піснею “Веснянка”. Слухання музики. Г. Свиридов. Сюїта № 6 “Час, уперед” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “змінний розмір” та його використання у музичних творах; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики, любов до природи. […]...
- Камерна музика. Романс. Фантазія. Слухання. М. Лисенко. Романс “Безмежнеє поле” та “Фантазія для скрипки з фортепіано”. Діапазон співочих голосів. Робота над піснею “Журавлина пісня” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 30 Тема уроку. Камерна музика. Романс. Фантазія. Слухання. М. Лисенко. Романс “Безмежнеє поле” та “Фантазія для скрипки з фортепіано”. Діапазон співочих голосів. Робота над піснею “Журавлина пісня” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “камерна музика” на прослуханих музичних творах; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний […]...
- Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 18 Тема уроку. Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” Мета уроку: вчити дітей визначати тональність музичного твору та вміння чисто проінтонувати; розвивати ладо-тонапьний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, фортепіано, […]...
- Чотиридольний розмір 4/4, сольфеджування вправи. Робота над піснею “Біла казка”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Після перегляду А. Куїнджі” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 18 Тема уроку. Чотиридольний розмір 4/4, сольфеджування вправи. Робота над піснею “Біла казка”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Після перегляду А. Куїнджі” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати мелодичні вправи у чотиридольному розмірі з тактуванням; розвивати співацькі навички та ритмічний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва та живопису. […]...
- Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 2 Тема уроку. Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6 Мета уроку: навчити дітей правильно відтворювати ритмічний рисунок у певному розмірі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: […]...
- Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 28 Тема уроку. Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) Мета уроку: вчити дітей практично застосовувати знання з музичної грамоти, формувати емоційно-чуттєву сферу учнів; розвивати навички активного сприймання […]...
- Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 12 Тема уроку. Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям “фактура” та виробити навички та вміння визначати поліфонію та гомофонію; розвивати ладове відчуття та музичну пам’ять; виховувати інтерес до органної музики. […]...
- Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 10 Тема уроку. Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у чотиридольному розмірі, дати поняття про кант; розвивати музично-ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. […]...
- Робота над піснею “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. П. Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 30 Тема уроку. Робота над піснею “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. П. Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” Мета уроку: вчити дітей порівнювати музичні жанри (соната, увертюра) що відображення ними навколишнього світу; розвивати вокальні навички, музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Визначальні сторони мелодії. Робота над піснею “Посміхайтеся”. Слухання музики. Ф. Ліст. Рапсодія № 2 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 4 Тема уроку. Визначальні сторони мелодії. Робота над піснею “Посміхайтеся”. Слухання музики. Ф. Ліст. Рапсодія № 2 Мета уроку: закріплювати уявлення дітей про розвивати вокально-хорові навички, артикуляцію, дикцію дітей; виховувати інтерес до музики. Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон, аудіо-записи музичних творів, портрет Ф. Ліста. Хід уроку I. […]...
- Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 5 Тема уроку. Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха Мета уроку: закріпити з дітьми тривалості пауз на основі мелодичної вправи; розвивати вокально-хорові навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 30 Тема уроку. Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” Мета уроку: дати дітям поняття про синкопу та застосувати її у мелодичній вправі; закріпити знання про склад симфонічного оркестру та роль інструменту в оркестрі, формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; […]...
- Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 28 Тема уроку. Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на мелодичних вправах; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до мистецтва Тип уроку: комбінований. Обладнання: фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Сольфеджування вправи у змінному розмірі. Робота над українською народною піснею “Коломийки”. Слухання музики. Імпровізація на буковинські народні мелодії 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 32 Тема уроку. Сольфеджування вправи у змінному розмірі. Робота над українською народною піснею “Коломийки”. Слухання музики. Імпровізація на буковинські народні мелодії Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “змінний розмір” на мелодичній вправі; розвивати музично – ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до української народної музики. Тип […]...
- Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 28 Тема уроку. Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у різних розмірах, тактуючи; формувати співацькі навички та музичну пам’ять; виховувати інтерес до пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: вправи для сольфеджування, […]...
- Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант” 5 КЛАС Тема 3. Музичні образи в літературних творах Урок 13 Тема уроку. Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант” Мета уроку: вчити надалі дітей сольфеджувати вправи з тактуванням у дводольному розмірі; вокальні навички; виховувати інтерес до […]...
- Сольфеджування вправи у розмірі 4/4. Робота над піснею “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. “Пряля” та “Щедрик” в обробці М. Леонтовича 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 12 Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 4/4. Робота над піснею “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. “Пряля” та “Щедрик” в обробці М. Леонтовича Мета уроку: закріплювати навички сольфеджування вправ у різних розмірах; розвивати ладо-тональнии слух та співацькі навички; виховувати у дітей вміння розуміти інтонаційно-образну мову […]...
- Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 14 Тема уроку. Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” Мета уроку: вчити дітей визначати головне у музичній мові; розвивати у дітей ладо-тональний слух, співацькі навички; виховувати емоційно-естетичне ставлення до музичних образа та відображених ними явищ. […]...
- Музична фраза, речення, визначення на слух. Робота над піснею “Засвіт встали козаченьки”. Слухання. Хор “Звідки приємний та ніжний той дзвін” з опери “Чарівна флейта” В. А. Моцарта 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 6 Тема уроку. Музична фраза, речення, визначення на слух. Робота над піснею “Засвіт встали козаченьки”. Слухання. Хор “Звідки приємний та ніжний той дзвін” з опери “Чарівна флейта” В. А. Моцарта Мета уроку: поглибити та закріпити з дітьми будову музичного твору на прикладі знайомих пісень; розвивати у […]...
- Програмно-зображальна музика. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Симфонічна сюїта “Шахерезада”. Музика та звукові ефекти. Робота над піснею “Хай цвіте червона калина” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 20 Тема уроку. Програмно-зображальна музика. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Симфонічна сюїта “Шахерезада”. Музика та звукові ефекти. Робота над піснею “Хай цвіте червона калина” Мета уроку: поглибити знання учнів про програмну музику та закріпити на музичних творах; розвивати музичну пам ять і спостережливість, ладове відчуття; […]...
- Сольфеджування вправи. Розучування пісні “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Прелюдія до дієз мінор. С. Рахманінова 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 31 Тема уроку. Сольфеджування вправи. Розучування пісні “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Прелюдія до дієз мінор. С. Рахманінова Мета уроку: вчити дітей чисто інтонувати мелодію вправи; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний текст пісні, фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 4 Тема уроку. Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “розмір”, “метр” та вчити відтворювати ритмічні вправи у дводольному розмірі; розвивати музично-ритмічний слух, вокальні навички; виховувати інтерес […]...
- Ліга, фермата. Робота над піснею “Колискова майбуття”. Слухання музики. Дж. Гершвін. Колискова з опери “Поргі і Бес” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 6 Тема уроку. Ліга, фермата. Робота над піснею “Колискова майбуття”. Слухання музики. Дж. Гершвін. Колискова з опери “Поргі і Бес” Мета уроку: дати дітям поняття про фермату та лігу, закріпити це на нотному тексті та сольфеджуванні вправи; розвивати у дітей почуття ритму та ладо-тональний слух; виховувати […]...
- Різновиди естрадного жанру. Мелодія як основний засіб музичної виразності. Робота над піснею “Мрії юності”. Слухання музики. Ф. Лей. “Історія кохання”, “Ми 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 14 Тема уроку. Різновиди естрадного жанру. Мелодія як основний засіб музичної виразності. Робота над піснею “Мрії юності”. Слухання музики. Ф. Лей. “Історія кохання”, “Ми – чемпіони” – рок-групи “Квін”, П. Моріа “Млин”. “Тиша навкруги” А. Богачука Мета уроку: […]...
- Шістнадцяті ноти, ритмічна вправа. Робота над піснею “Писанки”. Слухання симфонічної сюїти “Море” К. Дебюсі 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 30 Тема уроку. Шістнадцяті ноти, ритмічна вправа. Робота над піснею “Писанки”. Слухання симфонічної сюїти “Море” К. Дебюсі Мета уроку: закріпити з учнями тривалості нот, зокрема шістнадцяті, на ритмічній вправі; розвивати ритмічний слух, музичну пам’ять, вокальні навички; виховувати інтерес до симфонічної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: фортепіано, […]...
- Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 13 Тема уроку. Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” Мета уроку: поглиблювати знання учнів з музичної грамоти та вчити сольфеджувати вправи у тридольному розмірі, формувати вокальні навички; розвивати музично-ритмічний слух, музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 20 Тема уроку. Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька” Мета уроку: поглибити знання учнів про діапазон та регістр та навчити визначати на музичних творах; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до оперного мистецтва. […]...
- Лади мажорний та мінорний. Розучування пісні “Шкільна стежина” В. Мураделі. Слухання музики. Менует соль мажор Л. ван Бетховена. Прелюдія мі мінор Й. С. Баха 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 7 Тема уроку. Лади мажорний та мінорний. Розучування пісні “Шкільна стежина” В. Мураделі. Слухання музики. Менует соль мажор Л. ван Бетховена. Прелюдія мі мінор Й. С. Баха Мета уроку: закріпити з учнями види ладів, навчити розрізняти їх на слух; розвивати ладо-тональний слух та співацькі навички; виховувати […]...
- Характер мелодії, сольфеджування вправи. Робота над піснею В. Івасюка “Балада про мальви”. Слухання музики. Ф. Шуберт. Балада “Лісовий цар” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 2 Тема уроку. Характер мелодії, сольфеджування вправи. Робота над піснею В. Івасюка “Балада про мальви”. Слухання музики. Ф. Шуберт. Балада “Лісовий цар” Мета уроку: вчити дітей розмірковувати про почуту музику, застосовувати теоретичні знання; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати любов до музику. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 14 Тема уроку. Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн Мета уроку: поглибити знання учнів з музичної грамоти шляхом виконання мелодичних вправ; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати у дітей інтерес до музики, висловлювати свої враження. Тип уроку: […]...
- Лад, мажорний лад, спів вправ. Робота над піснею “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. О. Бородін. І частина Другої симфонії (“Богатирської”) 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 20 Тема уроку. Лад, мажорний лад, спів вправ. Робота над піснею “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. О. Бородін. І частина Другої симфонії (“Богатирської”) Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “лад” на знайомих музичних творах, вчити визначати їх на слух; розвивати ладо-тональний слух, вокально-хорові […]...
- Мінорний лад, сольфеджування вправи. Робота над піснею “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Бандуристе, орле сизий”. Т. Шевченко 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 24 Тема уроку. Мінорний лад, сольфеджування вправи. Робота над піснею “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Бандуристе, орле сизий”. Т. Шевченко Мета уроку: навчити учнів визначати лади та вміти їх проінтонувати; розвивати ладо – тональний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до кобзарського мистецтва. Тип уроку: […]...
- Восьма з крапкою, спів вправи. Робота над піснею “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Маленька українська симфонія” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 32 Тема уроку. Восьма з крапкою, спів вправи. Робота над піснею “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Маленька українська симфонія” Мета уроку: закріпити з дітьми крапку біля різних тривалостей. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-запис. Хід уроку I. Організація класу 1. Музичне вітання. 2. […]...
- Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 18 Тема уроку. Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: вчити дітей сприймати музичний твір у єдності змісту та форми; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до оперного жанру. Тип […]...
- Гармонія як елемент музичної фактури. Розучування української народної пісні “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (III 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 29 Тема уроку. Гармонія як елемент музичної фактури. Розучування української народної пісні “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (III – І V Ч.) Мета уроку: дати дітям поняття про особливості побудови сонатної форми, вчити учнів розуміти логіку побудови сонатно-симфонічного циклу; розвивати вокально-хорові […]...
- Засоби музичної виразності. Ритм. Темп. Робота над піснею “Ода пісні” О. Антоняка. Слухання музики. Л. Ревуцький “Пісня” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 2 Тема уроку. Засоби музичної виразності. Ритм. Темп. Робота над піснею “Ода пісні” О. Антоняка. Слухання музики. Л. Ревуцький “Пісня” Мета уроку: закріплювати з дітьми засоби музичної виразності на практиці, використовуючи вокальні та ритмічні вправи; розвивати у дітей ладове відчуття та почуття ритму; виховувати інтерес до […]...
- Естрадна масова пісня: Р. Паулс “Маестро”, В. Вавілов “Місто золоте”, І. Дунаєвський “З піснею по життю”. Музика і наша свідомість. Робота над піснею “Yesterday” 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 12 Тема уроку. Естрадна масова пісня: Р. Паулс “Маестро”, В. Вавілов “Місто золоте”, І. Дунаєвський “З піснею по життю”. Музика і наша свідомість. Робота над піснею ” Yesterday “ Мета уроку: закріпити з учнями теоретичний матеріал; формувати естетичний […]...
- Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 24 Тема уроку. Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром Мета уроку: закріпити вміння визначати тональний план музичного твору; формувати вокально-хорові навички, музичний слух і пам’ять; виховувати інтерес до музики зарубіжних композиторів. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...