ФЕНХЕЛЬ (КОПРІЙ) – ПРЯНІ РОСЛИНИ

Сад і город (енциклопедія)

ПРЯНІ РОСЛИНИ

ФЕНХЕЛЬ (КОПРІЙ)

Овочевий фенхель розповсюджений у всьому світі, у дикорослому стані зустрічається в Криму, Закавказзі, Середній Азії. Вирощують його на пряну зелень, використовують також і плоди. Листя фенхелю містить велику кількість аскорбінової кислоти й провітаміну А. У їжу використовують молоді пагони, листя і стовщені стебла. Вирощують фенхель овочевий також і для одержання ефірної олії.

Фенхель вимогливий до якості та родючості грунту й потребує вологи. Найкраще він росте на легких,

глибоко оброблених грунтах, у які вносилися органічні добрива. Навесні перед посівом ділянку, призначену для садіння фенхелю, потрібно удобрити: використовують фосфорно-калійні добрива з розрахунку 15-20 г суперфосфату та 15-20 г хлористого калію на 1 м2.

Насіння висівають ранньою весною грядковим способом по 3-5 рядків у стрічці. Відстань між рядками 15 см, між грядками – 50 см. На 1 сотку витрачають 500 г насіння.

Сходи фенхелю з’являються на 18-й день після посіву. У цей час проводять проривання, залишаючи рослину через 12-15 см. Регулярно розпушують міжряддя, доглядають за фенхелем так само, як за іншими пряними

рослинами.

Щоб стебла були ніжнішими, рослини підсапують.

Вегетаційний період фенхелю 45-65 днів. На 42-45-й день збирають перший урожай листя і стовщень. Рослини зрізують на висоті 10-12 см, після чого вони знову відростають і дають другий урожай зелені. Тривалість збирання фенхелю за се30н – 63 дні, з 1 м2 одержують 6,5 кг листя.

Якщо фенхель залишають на одному місці 2-3 роки, восени його зрізують до 5 см, підсапують і закривають гноєм або перегноєм.

Щоб довше зберегти викопані восени рослини, їх прикопують у сховищах.

Рекомендовані сорти: Перцевий фенхель, Городній солодкий, Гребеневий, Соломистий.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ФЕНХЕЛЬ (КОПРІЙ) – ПРЯНІ РОСЛИНИ