Гоббс ТомасПолітологічний словник

Гоббс Томас (1588 – 1679) – видатний англійський філософ, політичний мислитель. Закінчив Оксфордський університет. Стверджував, що всі люди від природи рівні, що у природному стані, до того часу, коли з’явиться будь-яка влада, людина намагається не тільки зберегти власну свободу, а й здобути владу над іншими людьми. І те й інше – результат дії інституту самозбереження людини. На думку Т. Гоббса, у природному стані немає власності, справедливості або несправедливості, є лише війна. Перехід від природного стану

життя людей до держави Гоббс пояснював за допомогою “суспільного договору”, в результаті якого людина своє право на самоврядування передає якомусь певному авторитету, що потім діє в інтересах усіх. Меншість при створенні держави на основі “суспільного договору” повинна, за Гоббсом, підкоритися більшості. Таку державу Гоббс називав “Левіафаном”, тобто штучним утворенням. Назву такої держави Гоббс запозичив з Біблії. Він виокремлював держави, що виникли внаслідок добровільної згоди, та держави, утворені за допомогою фізичної сили, розрізняв три основні форми держави: монархію, демократію і аристократію.
Найвідоміші праці: “Філософські основи вчення про громадянина”, “Левіафан, або Матерія, форма і влада держави церковної і громадянської”.

Головатий М. Ф. Соціологія політики. – К., 2003; Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. – Львів, 1997.

М. Головатий


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Значення папороті у природі та житті людини.
Ви зараз читаєте: Гоббс Томас