Гори України
МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА
Урок 66
Тема. Гори України
Мета: дати учням поняття про гори України; учити знаходити гори на карті; розвивати уміння користуватися картою; виховувати любов до природи, інтерес до вивчення природи України.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
>> Вправа “Погода”
– Яка зараз пора року?
– Який місяць?
– Яке число?
– Тепло чи холодно надворі?
– Який стан неба?
– Яка температура повітря?
– Чи були сьогодні протягом дня опади?
II. Повідомлення теми і мети уроку
–
Носить бабка снігову шапку.
Кам’яні боки закутані в хмарки. (Гора)
Відгадавши загадку, учні розуміють, що урок буде присвячено горам.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за малюнками, фотографіями
– Що собою являють гори? (Піднесеність на рівнині, купа каменів та ін.)
– Які гори можуть бути? (Великі й маленькі)
– Для того щоб ознайомиться з горами ближче, розглянемо малюнки. Чи були ви в горах? (Відповіді дітей.)
– Які гори ви бачили? (Відповіді дітей.)
Наче друзі на мене чекають,
Щоб повідати тайни свої,
Дивосвіти мені відкривають
Гори
2. Робота за картою України
– А тепер погляньте на карту України і визначте, які гори є на території нашої країни.
– Яким кольором позначаються гори на карті? (Коричневим)
– На території України є гори – Кримські й Карпатські. Кримські гори розташовані на півдні – на Кримському півострові, найвища їх точка – Роман-Кош, заввишки 1545 м. Карпатські гори розташовані на заході – найвища точка – Говерла, заввишки 2061 м.
Знайдіть Карпатські й Кримські гори на карті.
– Які гори розташовані найближче до нас?
– Знайдіть на карті найвищу точку Карпат. (Говерла)
– У якій частині України розташовані Карпатські гори? (У Західній)
– Де розташовані Кримські гори? (На півдні України)
– Які заввишки ці гори: високі, низькі, середні? (Низькі)
– Чим відрізняються Кримські й Карпатські гори? (Кримські гори – скелясті, а Карпати – вкриті лісами)
>> Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
>> Бесіда про значення гір
– Людина використовує гори? (Використовує.)
– Як саме вона їх використовує? (Добуває корисні копалини, займається скелелазінням.)
– Правильно, а так само людина може жити в горах, вирощувати рослини, пасти свійських тварин. У горах можуть бути прокладені дороги, але вони вузькі, тому їздити потрібно дуже обережно.
– Ще гори – чудове місце для відпочинку. У горах безліч санаторіїв, будинків відпочинку, туристичних баз. А ви відпочивали в горах?
– Гори – це пам’ятники природи, заповідники, у горах добувають корисні копалини.
V. Підсумок уроку
– Які гори є в Україні?
– Де вони розташовані?
Related posts:
- Якими горами славиться Україна? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про природу України? МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА УРОК 57 Якими горами славиться Україна? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про природу України? Тема. Якими горами славиться Україна? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про природу України? Мста: дати учням поняття про гори України; учити знаходити гори на карті; розвивати вміння користуватися картою; виховувати любов до природи, інтерес до вивчення природи […]...
- Форми земної поверхні. Рівнини і гори України ПРИРОДА УКРАЇНИ &38. Форми земної поверхні. Рівнини і гори України Пригадай! Які основні форми земної поверхні ти знаєш? Як їх позначають на карті? Мандруючи Україною, ти можеш зауважити, що тут є безкраї рівнини і величні гори. Рівнини – це майже рівні ділянки земної поверхні. Рівнини поділяють на низовини (низькі території) і височини (більш високі території). […]...
- Форми земної поверхні. Гори і рівнини України ПРИРОДА УКРАЇНИ &45. Форми земної поверхні. Гори і рівнини України Пригадай! Що можна розповісти за фізичною картою про поверхню України? Як рівнини і гори позначають на карті? Мандруючи Україною, ти можеш зауважити, що тут є безкраї рівнини і величні гори. Рівнини – це майже рівні ділянки земної поверхні. Рівнини поділяються на низовини (низькі території) і […]...
- Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми) МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА Урок 61 Тема. Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми) Мета: дати учням уявлення про карту України та умовні позначення на ній рівнин, гір, річок, морів; учити знаходити на карті України рівнини, гори, водойми; розвивати мислення, мовлення, увагу, спостережливість; розширювати світогляд дітей; виховувати любов до рідної країни. ХІД УРОКУ […]...
- РІВНИНИ І ГОРИ В УКРАЇНІ Й У РІДНОМУ КРАЇ ПРИРОДА УКРАЇНИ § 4 1. РІВНИНИ І ГОРИ В УКРАЇНІ Й У РІДНОМУ КРАЇ Україна – це країна, на території якої є рівнини і гори. – 1. Розгляньте поверхню України на фізичній карті. 2. Прочитайте назви низовин і височин, розташованих на території України, та визначте їх розташування відносно сторін горизонту. На півночі країни простягається Поліська […]...
- Гори. Карпатські гори ПРИРОДА УКРАЇНИ &59. Гори. Карпатські гори Пригадай! Що таке гори? Назви частини гори. Де розташовані Карпатські гори? Яка найвища вершина Карпат? Знайди на фізичній карті України (на форзаці) гори Карпати. Що ти можеш розповісти про них за картою? Знайди на карті природних зон України (с. 170) зону Карпат. Яку назву вона має? На заході нашої […]...
- Кримські гори ПРИРОДА УКРАЇНИ &62. Кримські гори Пригадай! Що ти знаєш про Кримські гори? Назви їх найвищу вершину. Розглянь карту природних зон України (с. 170). З якою природною зоною межують Кримські гори? На півдні Кримського півострова простягаються невисокі Кримські гори. На півночі вони межують із зоною степів. На півдні рівнинна смуга узбережжя відділяє їх від теплого Чорного […]...
- Основні форми рельєфу Землі. Гори Розділ ІІІ ОБОЛОНКИ ЗЕМЛІ § 25. Основні форми рельєфу Землі. Гори Як на картах зображено гори? Гори. Гори – це високо підняті над рівнинами, дуже розчленовані ділянки земної поверхні. Відрізняються за походженням, висотою, віком, складом гірських порід. Горн мають складчастий, складчасто-бриловий і вулканічний характер утворення. Вони утворюють окремі вершини, гірські хребти, гірські долини – зниження […]...
- Основні форми рельєфу Землі. Гори І СЕМЕСТР РОЗДІЛ ІІІ Географічна оболонка та її складові Тема 1. Літосфера Урок 27. Основні форми рельєфу Землі. Гори Мета: сформувати в учнів поняття “гори”, “рівнини”, пояснити різноманітність форм рельєфу на суходолі; навчити визначати за картою положення й висоти гір та рівнин, наносити й надписувати на контурній карті назви гір; виховувати любов до Землі. Тип […]...
- Гори Розділ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УKPAЇНИ Тема 3. РЕЛЬЄФ. ГЕМОЛОГІЧНА БУДОВА §15. Гори Географічна розминка Користуючись знаннями, набутими в попередніх курсах географії, поясніть, чим зумовлена мала площа гір на території України. Загальні особливості. На відміну від розлогих рівнин, які переходять одна в одну, гірські масиви України нагадують невеличке кам’яне намисто, що […]...
- Що головне на карті України? МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА УРОК 51 Що головне на карті України? Тема. Що головне на карті України? Мета: дати учням уявлення про карту України та умовні позначення на ній рівнин, гір, річок, морів; вчити знаходити на карті України рівнини, гори, водойми; розвивати мислення, мовлення, увагу, спостережливість; розширювати світогляд дітей; виховувати пізнавальний інтерес. ХІД УРОКУ I. […]...
- Природні зони України. Карта природних зон ПРИРОДА УКРАЇНИ &53. Природні зони України. Карта природних зон Пригадай! Що таке природна зона? Які природні зони розрізняють на материку Євразія? Тобі вже відомо, що природна зона – це велика ділянка земної поверхні, на якій подібні грунти, схожі рослини і тварини та упродовж року панує однакова погода. Природні зони змінюють одна одну. На материку Євразія […]...
- Основні форми рельєфу суходолу Землі: гори РОЗДІЛ 3 ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА Тема 1. Літосфера § 29. Основні форми рельєфу суходолу Землі: гори Пригадайте Що називають рельєфом? (Див. § 28.) Яке значення внутрішніх і зовнішніх процесів Землі у формуванні рельєфу Землі? (Див. § 23, 24, 27.) Що таке гори. Відносно стійкі і рівні платформи зазвичай розділені рухомішими ділянками земної кори – областями складчастості. […]...
- ПРО ЩО РОЗПОВІДАЄ КАРТА ПРИРОДНИХ ЗОН УКРАЇНИ? Зустріч 50. ПРО ЩО РОЗПОВІДАЄ КАРТА ПРИРОДНИХ ЗОН УКРАЇНИ? Мета: розкрити причину різноманітності природи України; сформувати в учнів поняття про природні зони; розвивати спостережливість, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи України. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. […]...
- Кримські гори Географія Фізична географія України Природні комплекси і фізико-географічне районування Кримські гори Кримські гори простяглися на півдні Кримського півострова із заходу на схід на 180 км. Їхня ширина – 50-60 км. У рельєфі чітко виділяються три майже паралельні пасма: Головне, Внутрішнє, Зовнішнє (північне). Кримські гори поділяються на три фізико-географічні області: передгірну, Головне пасмо і Південний берег […]...
- ВІДМІННІСТЬ ЄВРАЗІЇ ЗА ГЕОЛОГІЧНОЮ БУДОВОЮ ВІД ІНШИХ МАТЕРИКІВ. НАЙБІЛЬШІ ГОРИ І РІВНИНИ. ВІДМІННОСТІ У РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН УРОК 51. ВІДМІННІСТЬ ЄВРАЗІЇ ЗА ГЕОЛОГІЧНОЮ БУДОВОЮ ВІД ІНШИХ МАТЕРИКІВ. НАЙБІЛЬШІ ГОРИ І РІВНИНИ. ВІДМІННОСТІ У РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН Навчальна мета: актуалізувати знання про основні форми рельєфу, формувати знання про особливості формування рельєфу, найбільші рівнини і гори Євразії; сприяти розумінню відмінностей Євразії за геологічною будовою і рельєфом від інших материків; вдосконалювати практичні уміння та навички […]...
- НАЙБІЛЬШІ РІВНИНИ І ГОРИ ЄВРАЗІЇ. ВІДМІННОСТІ В РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН МАТЕРИКА. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 54 (варіант Б) Тема. НАЙБІЛЬШІ РІВНИНИ І ГОРИ ЄВРАЗІЇ. ВІДМІННОСТІ В РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН МАТЕРИКА. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ Мета: встановити основні особливості рельєфу материка, з’ясувати закономірності розміщення форм рельєфу та родовищ корисних копалин у Євразії, визначити найбільші басейни та родовища корисних копалин на материку, розвивати навички роботи з […]...
- Природа Кримських гір МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА Урок 68 Тема. Природа Кримських гір Мета: ознайомити учнів із Кримськими горами; розвивати спостережливість, уяву, пам’ять, мовлення, мислення; виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – Тепло чи холодно надворі? – […]...
- ЯКА ПОГОДА В КАРПАТСЬКИХ І КРИМСЬКИХ ГОРАХ? Зустріч 57. ЯКА ПОГОДА В КАРПАТСЬКИХ І КРИМСЬКИХ ГОРАХ? Мета: продовжити формування поняття “гори”; ознайомити учнів з характерними особливостями Кримських гір і Карпат: географічним положенням, кліматом, рослинним і тваринним світом, корисними копалинами, працею людей; розвивати мислення, спостережливість, уяву, увагу, правильні уявлення про навколишній світ; виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. […]...
- РІЧКИ, ОЗЕРА І БОЛОТА УКРАЇНИ ПРИРОДА УКРАЇНИ § 44. РІЧКИ, ОЗЕРА І БОЛОТА УКРАЇНИ – Яким кольором позначають водойми на карті? – Користуючись фізичною картою України, визначте, які природні водойми є в нашій країні. На території України є моря, ріки, озера й болота. – 1. Знайдіть та покажіть на фізичній карті України найбільші річки нашої країни (річку показують на карті, […]...
- ЩО РОЗПОВІДАЄ КАРТА ПРО ФОРМИ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ? Зустріч 26. ЩО РОЗПОВІДАЄ КАРТА ПРО ФОРМИ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ? Мета: вчити учнів розрізняти форми поверхні Землі, класифікувати гори за висотою; сформувати поняття “рівнина”; розвивати практичні навички роботи з картою; виховувати любов до природи рідного краю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповідь на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто […]...
- ЗАПОВІДНІ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ В КРИМСЬКИХ ГОРАХ ПРИРОДА УКРАЇНИ § 59. ЗАПОВІДНІ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА ПРИРОДИ В КРИМСЬКИХ ГОРАХ Що таке заповідник? З якою метою його створюють? Кримські гори зазнають значного негативного впливу від туристичної діяльності людини, особливо влітку. Великої шкоди кримським лісам завдають пожежі, які виникають у спекотну погоду. Зараз вирубування лісів на схилах гір майже повністю заборонено. – Знайдіть на […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 Розділ І. УКРАЇНА ТА ЇЇ ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМА 1. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ УРОК 2. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 Тема. Крайні точки й розміри території. Географічне положення, кордони. Географічний центр України. Практична робота № 1 (початок). Нанесення на контурну карту крайніх точок, географічного центра України та кордонів країн, що межують із нею. Навчальна […]...
- КРИМСЬКІ ГОРИ 8 КЛАС КРИМСЬКІ ГОРИ Мета: сформувати знання про особливості географічного положення Кримських гір; з’ясувати особливості прояву висотної поясності, поширення несприятливих природних процесів; ознайомити з природоохоронними територіями; визначити основні заходи щодо раціонального використання природних умов і природних ресурсів; формувати навички роботи з тематичними картами, розвивати інтелектуальну активність, вміння і навички систематизувати вивчений матеріал у вигляді таблиці, […]...
- ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА. СХІДНОАФРИКАНСЬКІ РОЗЛОМИ ЗЕМНОЇ КОРИ. РЕЛЬЄФ МАТЕРИКА: РІВНИНИ, ГОРИ, ПЛОСКОГІР’Я. ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗМІЩЕННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 18 (варіант А) Тема. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА. СХІДНОАФРИКАНСЬКІ РОЗЛОМИ ЗЕМНОЇ КОРИ. РЕЛЬЄФ МАТЕРИКА: РІВНИНИ, ГОРИ, ПЛОСКОГІР’Я. ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗМІЩЕННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН Мета: сформувати в учнів знання про сучасний рельєф, геологічну будову та корисні копалини Африки, історію розвитку й формування рельєфу материка; розкрити закономірності поширення основних форм рельєфу і корисних копалин. Тип уроку: […]...
- ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ РОЗДІЛ ІІ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ ТЕМА 2. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА УРОК 13. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ Тема. Геологічна карта України. Вік і поширення гірських порід. Геохронологічна таблиця. Зміна природних умов території України в архейську, протерозойську, палеозойську, мезозойську ери. Навчальна мета: ознайомити учнів з геологічною будовою території України; сформувати уявлення про геологічні […]...
- Будова річки. Рівнинні і гірські річки України ПРИРОДА УКРАЇНИ &48. Будова річки. Рівнинні і гірські річки України Пригадай! Як позначають на фізичній карті ріки? Які річки України ти знаєш? Територією України протікає понад 70 тисяч річок. Більше 100 із них мають протяжність понад 100 км, близько 4 тисяч – понад 10 км. Решта річок – невеликі. Річки поділяють на великі и малі, […]...
- Найближчі сусіди України. Запрошення до подорожі ЛЮДИНА І СВІТ & 26. Найближчі сусіди України. Запрошення до подорожі Повтори те, що знаєш Коли Україна стала незалежною державою? Кому належить уся влада в Україні? Поділися своїми думками Чому Україну називають республікою? Чому Україну називають європейською державою? Я хочу дізнатися Більше про свою Батьківщину – Україну. Знайди в словничку (с. 136-140) слова географічна карта, […]...
- Україна на карті світу. Карта України ПРИРОДА УКРАЇНИ & 37. Україна на карті світу. Карта України Пригадай! Що таке географічна карта? Які види карт ти знаєш? Як читати карту? Назви материки та частини світу. Уважно розглянь політичну карту світу. Знайди і покажи на ній Україну. Показуй державу по лінії кордонів. Визнач, на якому материку та в якій частині світу розташована Україна. […]...
- ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ ВСТУП УРОК 1. ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ Тема. Фізична географія України, предмет і методи дослідження. Формування території України. Сучасний адміністративно-територіальний устрій. Навчальна мета: пригадати прийоми навчальної діяльності; з’ясувати особливості нового курсу, предмет його вивчення; ознайомити з методами дослідження природи України; використовуючи міжпредметні зв’язки з історією, охарактеризувати основні етапи формування території країни; ознайомити із […]...
- Будова річки. Рівнинні та гірські річки України ПРИРОДА УКРАЇНИ &41. Будова річки. Рівнинні та гірські річки України Пригадай! Як позначають на фізичній карті річки? Які річки України ти знаєш? Територією України протікає понад 63 тисячі річок. Річки поділяють на великі й малі, рівнинні та гірські, мілкі і глибокі. Більшість українських річок рівнинні й невеликі; лише 14 із них мають протяжність понад 500 […]...
- Геологічна будова України Географія Фізична географія України Загальна характеристика природних умов і природних ресурсів України Геологічна будова України Геологічна будова – це склад і будова земної кори, результат дії складних процесів, що відбувалися протягом тривалого історичного періоду. Територія України розташована в межах кількох платформених і складчастих тектонічних структур і має складну геологічну будову. Основною платформеною структурою є давня […]...
- Які куточки України ти мрієш відвідати? МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА УРОК 52 Які куточки України ти мрієш відвідати? Тема. Які куточки України ти мрієш відвідати? Мета: розширити знання учнів про Україну; ознайомити з пам’ятками рідного краю; формувати пізнавальний інтерес; виховувати любов до рідного краю. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку Багато держав є, людей і мов […]...
- Природа Українських Карпат МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА Урок 67 Тема. Природа Українських Карпат Мета: розповісти учням про природу Українських Карпат; розвивати просторові уявлення, пізнавальний інтерес; розкривати екологічну, практичну, естетичну та гігієнічну цінність природи; виховувати бережливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – […]...
- Найчисленніші національності за регіонами України ДОДАТКИ Додаток 23 Найчисленніші національності за регіонами України Національний склад регіону Кількість наявного населення Тис. осіб У %до підсумку 2001 p., у % до 1989 р. 2001 р. 1989 р. Автономна Республіка Крим 2024,0 100,0 100,0 99,4 Росіяни 1180,4 58,3 65,6 88,4 Українці 492,2 24,3 26,7 90,5 Кримські татари 243,4 12,0 1.9 У 6,3 р. […]...
- Національний склад населення України ДОДАТКИ Додаток 6 Національний склад населення України Національний Склад Кількість наявного населення Тис. осіб У % до підсумку У % до 1989 р. 2001 р. 1989 р. Українці 37541,7 77,8 72,7 100,3 Росіяни 8334,1 17,3 22,1 73,4 Білоруси 275,8 0,6 0,9 62,7 Молдавани 258,6 0,5 0,6 79,7 Кримські татари 248,2 0,5 0,0 У 5,3 р. […]...
- Водойми України МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА Урок 62 Тема. Водойми України Мета: ознайомити учнів із видами водойм на території України; учити знаходити на карті України водойми, пояснювати господарське значення водойм; розвивати спостережливість, уяву, пізнавальний інтерес; виховувати прагнення охороняти і примножувати природу рідного краю. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – […]...
- ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ ЄВРОПИ Мета: Навчальна: актуалізувати та розширити знання про особливості географічного положення, ознаки природи, населення та господарства України; сформувати загальні уявлення про країни, що є сусідами України, сфери співпраці України з країнами Європи; Розвивальна: розвивати аналітичне мислення, уміння будувати логічні міркування, робити висновки; Виховна: виховувати почуття патріотизму, поваги до національних особливостей та традицій. Тип уроку: вивчення нового […]...
- Становище в західних областях України Тема 1. УКРАЇНА В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1939-1945). ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА (1941-1945) § 6. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ВІЙНИ 2. Становище в західних областях України. Напередодні наступу Червоної армії в західноукраїнських областях точилася боротьба між німецькими окупантами, польською Армією Крайовою, радянськими партизанами та УПА. Вступ Червоної армії в Західну Україну спонукав до активних дій польський емігрантський […]...
- Урок 23. Практична робота. Позначення на контурній карті волних об’єктів України Урок 23. Практична робота. Позначення на контурній карті волних об’єктів України Мета: розширити знання учнів про водні об’єкти України та їх розміщення на території країни; навчити учнів, дотримуючись правил, наносити географічні об’єкти на контурну карту; розвивати в учнів просторові уявлення про географічні об’єкти, виховувати акуратність при роботі з контурною картою. Обладнання: глобус, фізична карта світу, […]...