КАПУСТА ЦВІТНА – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ
Сад і город (енциклопедія)
ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ
КАПУСТА ЦВІТНА
Цвітну капусту на насіння вирощують розсадою. Для одержання повноцінного посадкового матеріалу необхідні добре підживлювання рослини, поливання й достатня кількість світла. Ранні сорти цвітної капусти дають насіння через 170-210 днів після посіву, а пізні сорти дають насіння через 270-300 днів після посіву. Після появи сходів і пікіровки проводять підживлювання фосфорними добривами, а після появи 2-3 справжніх листочків
Води, хлористий калій – 30-40г на 10 л води й борну кислоту – 5 г на 10 л води. Наприкінці цвітіння верхівки насінних стебел прищипують, рослину добре поливають, насінні кущі підв’язують до кілочків. Коли насіння починає дозрівати, полив припиняють, частину коріння навколо куща обрізають, а рослину накривають плівкою. Збирають насінні стебла в міру дозрівання. Щоб насіння не висипалося, перед тим як зрізати рослину, його обтрушують у яку-небудь ємність чи підстилають плівку або папір під кущ. Зрізані насінні рослини зв’язують у пучки й підвішують для просушування. Відокремлювати насіння можна після 15-20 днів просушування. Його просівають і зберігають у закритих скляних банках.
Можно вирощувати насіння цвітної капусти також у відкритому грунті. Для цього спочатку вирощують розсаду в домашніх умовах. При такому способі розсаду слід загартовувати на свіжому повітрі, поступово знижуючи температуру. Висаджують розсаду на насіння через 60 днів після посіву з розрахунку 3 рослини на 1 м2. Подальші дії такі ж, як і при вирощуванні насінних рослин у захищеному грунті.