КОЧОВИЙ ВУЛИККОЧОВИЙ ВУЛИК – вулик, обладнаний для перевезення бджіл.

Під час транспортування бджоли в закритих вуликах знаходяться у збудженому стані від духоти. Від високої температури стільники, особливо свіжовідбудовані, розм’якшуються, можуть обірватися, і бджоли постраждають. Тому безпосередньо перед перевезенням із гнізда видаляють усі медяні та свіжовідбудовані стільники, у яких ще не виводився розплід. Усі рамки необхідно закріпити, щоб вони не розгойдувалися в дорозі й не давили бджіл. У цей час випускаються рамки з постійними роздільниками.

У цьому випадку гніздовий корпус заповнюється повним комплектом рамок. Якщо ж у роботі використовуються звичайні рамки, то у верхній частині бічних планок з обох боків прибивають по брусочку завбільшки 6 х 8 х 70 мм.

У сучасних вуликах передбачені вентиляційні рами. У цьому випадку з гніздових рамок знімають стелю, на корпус ставлять підкришник або магазинну надставку, вставляють вентиляційну раму, закривають вулик дахом і надійно скріплюють його частини спеціальними скріпами.

Під час перевезення багатокорпусних вуликів з них знімають медяні корпуси. Більш заповнені розплодом корпуси поміщають унизу, а над ними – корпуси з меншою кількістю розплоду.

Перед навантаженням вуликів льотки наглухо закривають. Не можна льотки загратовувати сіткою, тому що бджоли битимуться об неї й тривожитимуться.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Ненасичені вуглеводні таблиця.
Ви зараз читаєте: КОЧОВИЙ ВУЛИК