СОТОСХОВИЩЕ

СОТОСХОВИЩЕ – приміщення для зберігання стільників. Зберігають медопергові стільники, як і медяні, у сухому прохолодному приміщенні з температурою повітря 3-4 °С. їх поміщають у герметичні ящики. С. має бути добре захищене від гризунів. Забирати на зберігання можна тільки стільники з пергою, залиті медом і запечатані кришечками. Перга у відкритому вигляді при зберіганні пліснявіє. Для того щоб бджоли запечатали стільники з пергою, їх поміщають у верхні корпуси вуликів під час доброго узятку.

Будинок С. будують у місцевості з температурою

повітря до – ЗО °С, на сухому не просадному грунті. До самого С. примикають ще навіси для інвентарю, пасічна майстерня й тамбур.

Фундамент будинку стрічковий, бутобетонний, з гідроізоляцією (20 мм) з цементу.

Стіни С. – цегельні, завтовшки 36 см, зовні оштукатурені й побілені вапном. У самому С. підлогу роблять цементною, в інших приміщеннях – дерев’яною. Перекриття дерев’яні (із сосни або ялини), у місцях, де вони стикаються з цегельною кладкою, обов’язково антисептуються. Поверх балок кладуть дошки, утеплені глиною із солом’яною січкою. Всі дерев’яні частини С. обробляють вогнезахисною фарбою.

Як покрівля застосовуються асбофанерні хвилясті листи.

У тамбурі С. установлюється припливна шахта з двома припливними каналами перетином 250 х 250 мм. Витяжні шахти – перетином 350 х 350 мм. Стінки шахт зовні й усередині вкривають водостійкою вогнезахисною фарбою.

Приміщення С. має бути світлим, герметично закриватися.

Стільники зберігають у С. протягом усього року (особливо взимку й улітку), у ящиках або шафах, можна й у вуликах, що не мають щілин. Якщо стільники уражені восковою міллю або побували якийсь час у відкритому вигляді, потрібно піддати їх дво-триразовій обробці сірчистим газом з інтервалами в 10- 12 днів або парами концентрованої оцтової кислоти. Тільки після такої обробки стільники можна розміщати в гніздах бджіл.

Метелик воскової молі не відкладатиме яйця в стільниках, які знаходяться на протязі. Це дає можливість, поміщаючи рамки із сушшю в корпуси без дна й даху в місці, недоступному для гризунів, зберігати їх від молі влітку. Узимку легко позбутися молі на всіх стадіях розвитку, проморозивши стільники, тобто витримавши стільники при температурі -10 °С протягом 1,5 год. При сильнішому морозі шкідник гине швидше.

У правильно організованому С. стільники підвішують на відстані не менше 1 см один від одного. Якщо на пасіці з якихось причин неможливо побудувати С., узимку стільники зберігають на горищі зимівника або в робочому приміщенні.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: СОТОСХОВИЩЕ