Ліга, фермата. Робота над піснею “Колискова майбуття”. Слухання музики. Дж. Гершвін. Колискова з опери “Поргі і Бес”
6 КЛАС
Тема 1. Музика як мова почуттів
Урок 6
Тема уроку. Ліга, фермата. Робота над піснею “Колискова майбуття”. Слухання музики. Дж. Гершвін. Колискова з опери “Поргі і Бес”
Мета уроку: дати дітям поняття про фермату та лігу, закріпити це на нотному тексті та сольфеджуванні вправи; розвивати у дітей почуття ритму та ладо-тональний слух; виховувати інтерес до музики.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: магнітофон, аудіо-записи, фортепіано.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку
1. Музичне вітання.
2.
II. Розспівування.
Спів вправи по півтону вверх.
ІІІ. Активізація опорних знань та пояснення нового матеріалу.
– Чим характерна вправа, яку ми виконували?
(Тим, що І частина виконується на стакато, all – легато).
– Чим характерний штрих легато і як його позначають?
(Лігою).
– Але ліга ще може служити для подовження тривалості нот однієї висоти.
Наприклад:
Фермата – це знак, який дозволяє виконавцю довільно подовжити тривалість звука, ставиться над нотою.
Просольфеджуємо таку вправу.
IV. Робота над піснею “Колискова майбуття” (продовження). Опрацювання II куплету.
Виконуємо пісню легко, чітко вимовляючи слова.
V. Слухання музики (продовження).
1. Бесіда про колискову пісню.
– Що характерно для колискової пісні?
– Який характер мелодії у колисковій?
– Які слова найбільше звучать у колисковій пісні?
Це найперша мелодія вашого житія. її мелодія світла, спокійна. Тут передаються почуття любові матері до своєї дитини. А ці почуття створюються завдяки спокійному ритмові. Сьогодні, діти, ви послухаєте колискову із опери “Поргі і Бес” американського композитора Джорджа Гершвіна. Ця опера є вершиною творчості композитора, у ній зображено реалістичне життя негритянської бідноти. “Колискову” виконує негритянка англійською мовою, але ви зрозумієте зміст пісні по мелодії.
2. Слухання “Колискової”.
3. Характеристика прослуханого.
– З яким почуттям виконувалася ця колискова?
– Що характерно для інтонацій співу негритянки?
– Чи зрозуміло, що це колискова, якщо пісня звучить англійською мовою?
V. Підсумок уроку.
Related posts:
- Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 5 Тема уроку. Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха Мета уроку: закріпити з дітьми тривалості пауз на основі мелодичної вправи; розвивати вокально-хорові навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Різновиди ритмічного письма, синкопа, вправа. Робота над піснею “Синові”. Слухання музики. Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 20 Тема уроку. Різновиди ритмічного письма, синкопа, вправа. Робота над піснею “Синові”. Слухання музики. Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник” Мета уроку: закріпити з учнями набуті знання і вміння відтворення ритму; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний […]...
- Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 18 Тема уроку. Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: вчити дітей сприймати музичний твір у єдності змісту та форми; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до оперного жанру. Тип […]...
- Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 20 Тема уроку. Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька” Мета уроку: поглибити знання учнів про діапазон та регістр та навчити визначати на музичних творах; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до оперного мистецтва. […]...
- Знаки альтерації. Дієз, спів вправи. Робота над піснею “Голубий вагон” В. Шаїнського. Слухання музики. Хор “Гей, не дивуйте” з опери М Лисенка “Тарас Бульба” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 22 Тема уроку. Знаки альтерації. Дієз, спів вправи. Робота над піснею “Голубий вагон” В. Шаїнського. Слухання музики. Хор “Гей, не дивуйте” з опери М Лисенка “Тарас Бульба” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “дієз” та вміти визначати на слух; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати […]...
- Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 10 Тема уроку. Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у чотиридольному розмірі, дати поняття про кант; розвивати музично-ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. […]...
- Сольфеджування вправи у змінному розмірі. Робота над українською народною піснею “Коломийки”. Слухання музики. Імпровізація на буковинські народні мелодії 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 32 Тема уроку. Сольфеджування вправи у змінному розмірі. Робота над українською народною піснею “Коломийки”. Слухання музики. Імпровізація на буковинські народні мелодії Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “змінний розмір” на мелодичній вправі; розвивати музично – ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до української народної музики. Тип […]...
- Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 28 Тема уроку. Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у різних розмірах, тактуючи; формувати співацькі навички та музичну пам’ять; виховувати інтерес до пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: вправи для сольфеджування, […]...
- Засоби музичної виразності. Ритм. Темп. Робота над піснею “Ода пісні” О. Антоняка. Слухання музики. Л. Ревуцький “Пісня” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 2 Тема уроку. Засоби музичної виразності. Ритм. Темп. Робота над піснею “Ода пісні” О. Антоняка. Слухання музики. Л. Ревуцький “Пісня” Мета уроку: закріплювати з дітьми засоби музичної виразності на практиці, використовуючи вокальні та ритмічні вправи; розвивати у дітей ладове відчуття та почуття ритму; виховувати інтерес до […]...
- Особливі метро-ритмічні характеристики музики. Робота над піснею “Гей, ви, козаченьки”. Слухання музики. М. Скорик. “Гуцульський триптих” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 22 Тема уроку. Особливі метро-ритмічні характеристики музики. Робота над піснею “Гей, ви, козаченьки”. Слухання музики. М. Скорик. “Гуцульський триптих” Мета уроку: узагальнити знання учнів про побудову музичного твору, працювати над художнім виконанням пісні, розвивати музичну пам’ять та співацькі навички; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Тип уроку: комбінований. […]...
- Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 28 Тема уроку. Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на мелодичних вправах; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до мистецтва Тип уроку: комбінований. Обладнання: фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Музична фраза, речення, визначення на слух. Робота над піснею “Засвіт встали козаченьки”. Слухання. Хор “Звідки приємний та ніжний той дзвін” з опери “Чарівна флейта” В. А. Моцарта 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 6 Тема уроку. Музична фраза, речення, визначення на слух. Робота над піснею “Засвіт встали козаченьки”. Слухання. Хор “Звідки приємний та ніжний той дзвін” з опери “Чарівна флейта” В. А. Моцарта Мета уроку: поглибити та закріпити з дітьми будову музичного твору на прикладі знайомих пісень; розвивати у […]...
- Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 14 Тема уроку. Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” Мета уроку: вчити дітей визначати головне у музичній мові; розвивати у дітей ладо-тональний слух, співацькі навички; виховувати емоційно-естетичне ставлення до музичних образа та відображених ними явищ. […]...
- Ритмічне рондо, використання у вправі. Робота над піснею “Шкільна стежина”. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Симфонія № 5. Тематичне опитування 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 8 Тема уроку. Ритмічне рондо, використання у вправі. Робота над піснею “Шкільна стежина”. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Симфонія № 5. Тематичне опитування Мета уроку: дати дітям поняття “рондо”, використати у ритмічній вправі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: […]...
- Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 14 Тема уроку. Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн Мета уроку: поглибити знання учнів з музичної грамоти шляхом виконання мелодичних вправ; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати у дітей інтерес до музики, висловлювати свої враження. Тип уроку: […]...
- Звукоряд, спів вправ. Робота над піснею “Їхав козак за Дунай”. Слухання музики. М. Лисенко “Радуйся, ниво неполитая” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 4 Тема уроку. Звукоряд, спів вправ. Робота над піснею “Їхав козак за Дунай”. Слухання музики. М. Лисенко “Радуйся, ниво неполитая” Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “звукоряд”, дати визначення кантати; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики українських композиторів. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Сольфеджування вправи у розмірі 4/4. Робота над піснею “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. “Пряля” та “Щедрик” в обробці М. Леонтовича 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 12 Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 4/4. Робота над піснею “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. “Пряля” та “Щедрик” в обробці М. Леонтовича Мета уроку: закріплювати навички сольфеджування вправ у різних розмірах; розвивати ладо-тональнии слух та співацькі навички; виховувати у дітей вміння розуміти інтонаційно-образну мову […]...
- Чотиридольний розмір 4/4, сольфеджування вправи. Робота над піснею “Біла казка”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Після перегляду А. Куїнджі” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 18 Тема уроку. Чотиридольний розмір 4/4, сольфеджування вправи. Робота над піснею “Біла казка”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Після перегляду А. Куїнджі” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати мелодичні вправи у чотиридольному розмірі з тактуванням; розвивати співацькі навички та ритмічний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва та живопису. […]...
- Визначальні сторони мелодії. Робота над піснею “Посміхайтеся”. Слухання музики. Ф. Ліст. Рапсодія № 2 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 4 Тема уроку. Визначальні сторони мелодії. Робота над піснею “Посміхайтеся”. Слухання музики. Ф. Ліст. Рапсодія № 2 Мета уроку: закріплювати уявлення дітей про розвивати вокально-хорові навички, артикуляцію, дикцію дітей; виховувати інтерес до музики. Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон, аудіо-записи музичних творів, портрет Ф. Ліста. Хід уроку I. […]...
- Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 18 Тема уроку. Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” Мета уроку: вчити дітей визначати тональність музичного твору та вміння чисто проінтонувати; розвивати ладо-тонапьний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, фортепіано, […]...
- Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 6 Тема уроку. Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” Мета уроку: закріпити знання учнів про музичний ритм та його значення у мелодії; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 24 Тема уроку. Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром Мета уроку: закріпити вміння визначати тональний план музичного твору; формувати вокально-хорові навички, музичний слух і пам’ять; виховувати інтерес до музики зарубіжних композиторів. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 4 Тема уроку. Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “розмір”, “метр” та вчити відтворювати ритмічні вправи у дводольному розмірі; розвивати музично-ритмічний слух, вокальні навички; виховувати інтерес […]...
- Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 30 Тема уроку. Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” Мета уроку: дати дітям поняття про синкопу та застосувати її у мелодичній вправі; закріпити знання про склад симфонічного оркестру та роль інструменту в оркестрі, формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; […]...
- Восьма з крапкою, спів вправи. Робота над піснею “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Маленька українська симфонія” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 32 Тема уроку. Восьма з крапкою, спів вправи. Робота над піснею “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Ю. Щуровський. “Маленька українська симфонія” Мета уроку: закріпити з дітьми крапку біля різних тривалостей. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-запис. Хід уроку I. Організація класу 1. Музичне вітання. 2. […]...
- Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 2 Тема уроку. Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6 Мета уроку: навчити дітей правильно відтворювати ритмічний рисунок у певному розмірі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: […]...
- Змінний розмір. Робота над піснею “Веснянка”. Слухання музики. Г. Свиридов. Сюїта № 6 “Час, уперед” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 24 Тема уроку. Змінний розмір. Робота над піснею “Веснянка”. Слухання музики. Г. Свиридов. Сюїта № 6 “Час, уперед” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “змінний розмір” та його використання у музичних творах; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики, любов до природи. […]...
- Робота над піснею “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. П. Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 30 Тема уроку. Робота над піснею “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. П. Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта” Мета уроку: вчити дітей порівнювати музичні жанри (соната, увертюра) що відображення ними навколишнього світу; розвивати вокальні навички, музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Мінорний лад, сольфеджування вправи. Робота над піснею “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Бандуристе, орле сизий”. Т. Шевченко 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 24 Тема уроку. Мінорний лад, сольфеджування вправи. Робота над піснею “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Бандуристе, орле сизий”. Т. Шевченко Мета уроку: навчити учнів визначати лади та вміти їх проінтонувати; розвивати ладо – тональний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до кобзарського мистецтва. Тип уроку: […]...
- Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Чарівний смичок”. Слухання музики. Українська народна казка “Калинова сопілка” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 10 Тема уроку. Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Чарівний смичок”. Слухання музики. Українська народна казка “Калинова сопілка” Мета уроку: закріпити з дітьми динамічні відтінки на прослуханих уривках музичних творів; розвивати ладо-тональний слух, співацькі навички; виховувати любов до народної пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Програмно-зображальна музика. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Симфонічна сюїта “Шахерезада”. Музика та звукові ефекти. Робота над піснею “Хай цвіте червона калина” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 20 Тема уроку. Програмно-зображальна музика. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Симфонічна сюїта “Шахерезада”. Музика та звукові ефекти. Робота над піснею “Хай цвіте червона калина” Мета уроку: поглибити знання учнів про програмну музику та закріпити на музичних творах; розвивати музичну пам ять і спостережливість, ладове відчуття; […]...
- Характер мелодії, сольфеджування вправи. Робота над піснею В. Івасюка “Балада про мальви”. Слухання музики. Ф. Шуберт. Балада “Лісовий цар” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 2 Тема уроку. Характер мелодії, сольфеджування вправи. Робота над піснею В. Івасюка “Балада про мальви”. Слухання музики. Ф. Шуберт. Балада “Лісовий цар” Мета уроку: вчити дітей розмірковувати про почуту музику, застосовувати теоретичні знання; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати любов до музику. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Різновиди естрадного жанру. Мелодія як основний засіб музичної виразності. Робота над піснею “Мрії юності”. Слухання музики. Ф. Лей. “Історія кохання”, “Ми 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 14 Тема уроку. Різновиди естрадного жанру. Мелодія як основний засіб музичної виразності. Робота над піснею “Мрії юності”. Слухання музики. Ф. Лей. “Історія кохання”, “Ми – чемпіони” – рок-групи “Квін”, П. Моріа “Млин”. “Тиша навкруги” А. Богачука Мета уроку: […]...
- Лад, мажорний лад, спів вправ. Робота над піснею “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. О. Бородін. І частина Другої симфонії (“Богатирської”) 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 20 Тема уроку. Лад, мажорний лад, спів вправ. Робота над піснею “В Чорне море наш Дніпро тече”. Слухання музики. О. Бородін. І частина Другої симфонії (“Богатирської”) Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “лад” на знайомих музичних творах, вчити визначати їх на слух; розвивати ладо-тональний слух, вокально-хорові […]...
- Реприза і її використання у ритмічній вправі. Робота над піснею “Веселкова пісня”. Слухання музики. П. Чайковський. Друга симфонія (фрагменти) 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 8 Тема уроку. Реприза і її використання у ритмічній вправі. Робота над піснею “Веселкова пісня”. Слухання музики. П. Чайковський. Друга симфонія (фрагменти) Мета уроку: закріпити з учнями музично-теоретичні поняття на ритмічних та мелодичних вправах; розвивати співацькі навички, формувати у дітей музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики, […]...
- Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”. Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 10 Тема уроку. Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”. Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне” Мета уроку: поглиблювати знання учнів з нотної грамоти, домагатися чистоти інтонування; розвивати вміння дітей аналізувати твір за його формою та засобами виразності, музичний […]...
- Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 12 Тема уроку. Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям “фактура” та виробити навички та вміння визначати поліфонію та гомофонію; розвивати ладове відчуття та музичну пам’ять; виховувати інтерес до органної музики. […]...
- Такт, тактова риска. Розучування пісні “Засвіт встали козаченьки”. Слухання музики. М. Лисенка. Уверпора до опери “Тарас Бульба” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 5 Тема уроку. Такт, тактова риска. Розучування пісні “Засвіт встали козаченьки”. Слухання музики. М. Лисенка. Уверпора до опери “Тарас Бульба” Мета уроку: поглибити знання з теорії музики; розвивати навички кантиленного співу, метро-ритмічний слух; виховувати любов до історії України, української народної пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, […]...
- Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 28 Тема уроку. Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) Мета уроку: вчити дітей практично застосовувати знання з музичної грамоти, формувати емоційно-чуттєву сферу учнів; розвивати навички активного сприймання […]...
- Ритмічна вправа на поділ уваги. Робота над піснею “Чорнобривці”. Слухання музики А. Штогаренко. Концерт-сюїта “Партизанські картинки” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 32 Тема уроку. Ритмічна вправа на поділ уваги. Робота над піснею “Чорнобривці”. Слухання музики А. Штогаренко. Концерт-сюїта “Партизанські картинки” Мета уроку: закріплювати знання з основ музичної грамоти, зокрема метр, ритм; розвивати співацькі навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, форгепіано, […]...