МАРШ

Урок 7. МАРШ

Вступ

Доречно було б розпочати наш урок із військового маршу, тому що ми не довчили його на минулому уроці. Це пісня “Гей, військо йде”, яку написали поет Іван Франко та композитор Василь Верховинець.

Продовження розучування пісні “Гей, військо іде”

Караоке. Пісня “Гей, військо іде”

Демонстрація пісні “Веселий музикант”

Пісню “Веселий музикант” написав український композитор Аркадій Філіпенко. У ній перший куплет звучить наспівно, як пісня; другий – жваво і легко, як танець, а третій

– енергійно, як марш.

Послухайте цю пісню, почніть її розучування. Легкими рухами рук зобразіть гру на тому музичному інструменті, про який розповідається в кожному куплеті.

Розучування пісні “Веселий музикант”

Слухання та порівняння музичних творів

Мелодія маршу бадьора, піднесена, бойова, заклична та рішуча. Під неї можна крокувати та співати.

Послухайте два наступних марші і поміркуйте, хто може крокувати під цю музику: дорослі, солдати чи діти, можливо, навіть іграшки?

Аналіз прослуханих творів

Перший марш, який ми прослухали, схожий на військовий, але ніби несправжній, відрізняється

від характеру музики справжніх солдатів, козаків. Композитор Петро Чайковський так і назвав його – “Марш дерев’яних солдатиків”.

Другий марш – спортивний. Твір композитора Матвія Блантера називається “Футбольний марш”. Він піднімає настрій, підбадьорює, додає впевненості, рішучості спортсменам перед виступом чи грою.

Завдання

Коли і де ви чуєте маршову музику?

Яку особливість кожного з куплетів пісні “Веселий музикант” ви помітили?

Хто може крокувати під маршову музику?

Підсумки уроку

Сьогодні ми ще раз переконалися, що маршова музика звучить за різних життєвих обставин. Вона надихає людей, додає їм упевненості та рішучості. А допомогли нам “Марш дерев‘яних солдатиків” Петра Чайковського та “Футбольний марш” Матвія Блантера.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: МАРШ