МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ. ДИЗАЙН КОСТЮМА
Урок 21. МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ. ДИЗАЙН КОСТЮМА
Мета: збагачувати активний словник учнів на основі уявлень про довкілля; продовжувати формувати розуміння вживання узагальнювального поняття “одяг”; удосконалювати навички роботи з папером; навчати аналізувати форму; виявляти ознаки гармонічної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію у створенні декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість декоративним
Обладнання: двосторонній кольоровий папір, тканина, ножиці, клей ПВА, паперова лялька, технологічні схеми виробів, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Що ми сьогодні будемо робити на уроці? Ми перетворимось на дизайнерів одягу!
2. Вступна бесіда
– Взагалі, що таке одяг? Розгадайте кросворді
1. Комірець і рукави,
Більш для хлопчиків
2. Не вдягають їх хлоп’ята.
Мов принцеси, в них дівчата. (Плаття)
3. Що за сорочка –
Рукави ніврочку?
І чомусь на ноги
Вбрали ту сорочку… (Штани).
4. Нас від холоду ховає,
Часто капюшона має… (Куртка)
5. Наголову вдягаємо,
Вушка захищаємо. (Шапка)
Мультимедійна презентація
– Роздивіться ілюстрації на дошці. Що ще ми можемо згадати про одяг? Яким він буває?
Фізкультхвилинка
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Розгляньте зразки виробів на дошці.
Робота за підручником (с. 53, 71)
1. Візьміть паперову ляльку-манекен та обведіть її на папері.
2. До контура ляльки намалюйте одяг за зразком.
3. Кожний вид одягу потрібно малювати окремо.
4. Виріжте весь одяг по контуру.
5. З вирізаних деталей створіть різні види одягу для хлопчиків та дівчат.
6. Використовуючи паперові деталі як шаблони-викрійки, зробіть аплікацію з тканини.
7. Зберіть гардероб для паперової ляльки.
8. Можете зробити український національний одяг.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
1. На робочому місці дотримуйте чистоти і порядку.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають деталі ножицями.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не поранити руку.
9. Клеєм слід користуватися так, щоб він не потрапив до очей. Брудні від клею руки під час роботи витирайте ганчіркою. Після завершення роботи вимийте їх ретельно з милом і витріть рушничком.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Звучать аудіозаписи інструментальних композицій.
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Охочі виходять до дошки та демонструють свої роботи.
– Оцініть роботу свого товариша.
– Чи задоволені ви результатами?
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які нові знання ви отримали на уроці?
– З яким настроєм ви працювали?
Бажаю, діти, успіхів постійних
І знань бажаю вам міцних, надійних,
Щоб їх змогли в житті застосувати
І будь-які вершини підкоряти!
Related posts:
- Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Моделювання одягу для ляльки УРОК 32. Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Моделювання одягу для ляльки Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із дизайном дитячого костюма; розвивати конструкторські навички; удосконалювати вміння розмічати й вирізувати з картону та паперу, тканини геометричні фігури, економно використовувати матеріал; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: кольоровий папір […]...
- Розробка іграшкових моделей і макетування різних стилів одягу УРОК 12 Тема. Розробка іграшкових моделей і макетування різних стилів одягу Мета: продовжувати знайомити дітей із різними стилями і моделями одягу; учити вдосконалювати одяг, оздоблювати його, робити кращим і оригінальнішим; удосконалювати вміння працювати з ножицями, голкою; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати естетичні смаки. Обладнання: плакати, моделі одягу, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу II. […]...
- Дрібний ремонт одягу. Латка. Вішалка для одягу УРОК 14 Тема. Пришивання гудзиків Мета: вдосконалювати навички роботи з тканиною, нитками, голкою; вчити пришивати гудзики різними засобами; розвивати мислення, наполегливість, самостійність; виховувати інтерес до уроку, охайність, працьовитість. Обладнання: тканина, нитки, гольник, голки, гудзики, шаблони гудзиків. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Перевірка готовності до уроку. 2. Привітання. 3. Упорядкування робочих місць. ІІ. Новий матеріал […]...
- СТВОРЕННЯ І ДЕКОРУВАННЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ Самообслуговування. Одяг і взуття СТВОРЕННЯ І ДЕКОРУВАННЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ 1. Що таке одяг? Що таке взуття? 2. Хто їх створює? Одяг – виріб або сукупність виробів для захисту тіла людини від зовнішнього впливу (холоду та спеки), який має практичні та естетичні функції. Взуття – вироби, які призначені захищати ноги людини від холоду і спеки, […]...
- ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙН. “РАКЕТА” Урок 33. ПРОМИСЛОВИЙ ДИЗАЙН. “РАКЕТА” Мета: продовжити ознайомлення учнів із дизайном; розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук, охайність у роботі, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: білий папір, кольоровий папір, лінійка, простий олівець, циркуль, клей ПВА, ганчірка, клейонка для застилання стола, малюнки та зразки, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. […]...
- Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Костюм для Незнайка УРОК 33. Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Костюм для Незнайка Мета: удосконалювати навички дизайну одягу для казкового героя; учити гармонійно заповнювати аплікацією площину виробу, естетично оздоблювати виріб; розвивати уяву, фантазію; виховувати старанність, охайність. Обладнання: кольоровий папір або тканина, картон, ножиці, кольорові олівці, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація уроку Припиніть шуміть, […]...
- ГІГІЄНА ШКІРИ Й ОДЯГУ – ПОКРИВ ТІЛА – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я ПОКРИВ ТІЛА ГІГІЄНА ШКІРИ Й ОДЯГУ При забрудненні шкіри порушуються її функції, створюються умови для розвитку різних шкірних захворювань, що важко піддаються лікуванню (наприклад, гноячкові захворювання). Якщо не стежити за чистотою рук (особливо нігтів), можна занести в організм збудників різних хвороб, в першу чергу кишкових. Під довгими нігтями, […]...
- САМООБСЛУГОВУВАННЯ. ОДЯГ І ВЗУТТЯ. ОЗДОБЛЕННЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ. ВИШИВКА. СЕРВЕТКА З БАХРОМОЮ. ВИГОТОВЛЕННЯ МЕРЕЖКИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з видами оздоблення одягу, українською вишивкою, видами вишивки; навчити виготовляти мережку; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; розширювати світогляд; навчати працювати самостійно; виховувати інтерес до народних традицій та творчості, культури українського народу, до уроків трудового навчання. Обладнання: зразки вишивки; мережок; лляна тканина з чітким переплетінням; голка; біла нитка муліне; таблиці-схеми; мультимедійна дошка. Хід […]...
- ЕКСКУРСІЯ ДО ШКІЛЬНОЇ МАЙСТЕРНІ З ОБРОБКИ ТКАНИНИ. ОДЯГ І ВЗУТТЯ. ОЗДОБЛЕННЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ Мета: провести екскурсію до шкільної майстерні з обробки тканини, ознайомити учнів з видами оздоблення одягу та взуття, з українською вишиванкою, видами вишивки; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до народних традицій та творчості, культури українського народу, до уроків трудового навчання. Обладнання: колекція українських вишиванок; зразки вишивки; зразки різного оздоблення одягу; мультимедійна дошка. Хід уроку I. […]...
- Художнє оздоблення та дизайн. Запрошення на день народження УРОК 30. Художнє оздоблення та дизайн. Запрошення на день народження Мета: учити урізноманітнювати дизайн ігрового середовища саморобками; ознайомити дітей з традицією святкування дня народження, навчити виготовляти запрошення на день народження; удосконалювати навички роботи з папером; розвивати уяву, фантазію; учити організовувати стосунки на толерантній основі; виховувати естетичний смак, любов до праці, акуратність. Обладнання: кольоровий картон, ножиці, […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ З ПЛАСТМАСОВОЇ ТАРИ Урок 24. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ З ПЛАСТМАСОВОЇ ТАРИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з декоруванням предметів; удосконалювати навички роботи з пластиковими матеріалами, папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи. Обладнання: пластикова пляшка, кольоровий папір та картон, клей ПВА, ножиці, зразки виробів, мультимедійна […]...
- Художнє оздоблення та дизайн писанки УРОК 27. Художнє оздоблення та дизайн писанки Мета: учити дітей виготовляти декоративну писанку; естетично оздоблювати виріб; розвивати уяву, фантазію; виховувати старанність, охайність. Обладнання: шкаралупа яйця, папір, нитки, скотч, гудзики, бісер, ножиці, клей, пензлик. ХІД УРОКУ І. Організація уроку – Діти, станьте в коло і візьміться за руки. Передайте тепло своїх сердець і усмішку один одному, […]...
- Асортимент матеріалів для оздоблення одягу Матеріалознавство швейного виробництва АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ОЗДОБЛЕННЯ ОДЯГУ ТА ФУРНІТУРА Асортимент матеріалів для оздоблення одягу Асортимент матеріалів для оздоблення одягу дуже різноманітний: стрічки, тасьми, шнури, мереживо, гіпюр, шитво, бісер, стеклярус, блискітки та інші. Для оздоблення різноманітних за призначенням виробів можуть використовуватися тканини, які відрізняються від основного матеріалу фактурою, кольором та забарвленням, оздобленням; трикотажні […]...
- ДИЗАЙН Художнє оздоблення та дизайн ДИЗАЙН Ми працю любимо, Що в творчість перейшла… Максим Рильський Як можна декорувати різні вироби? У наш час існує велика кількість видів оздоблення виробів різними методами з використанням різних технік та матеріалів. Останні роки дизайнери повертаються до давно забутих видів прикрашання житла, якими досконало володіли наші предки. Дизайн – творча діяльність, […]...
- Технічні конструкції. Моделювання за графічним зображенням УРОК 21 Тема. Технічні конструкції. Моделювання за графічним зображенням Мета: ознайомлювати дітей із технічними конструкціями; навчити дітей створювати моделі за допомогою графічних зображень; виховувати працелюбність. Обладнання: плакати, ножиці, папір, картон, клей. ХІД УРОКУ І. Організація класу Поки ще малі – учіться Все у світі ви робити, Навчатись, трудитися – І цікаво буде жити. II. Актуалізація […]...
- Натуральні шкіри для пошиття одягу Матеріалознавство швейного виробництва АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ШКІРЯНІ МАТЕРІАЛИ Натуральні шкіри для пошиття одягу Натуральну шкіру виробляють зі шкір овець, кіз, оленів, лосів, свиней, телят та інших тварин. Вичинка шкір – це сукупність механічних та фізико-хімічних операцій, які поділяються на підготовчі процеси, дублення та оздоблення. Дублення – це основний процес вичинки шкіри. Для дублення використовують різні […]...
- Проектне моделювання з деталей конструкторів за власним задумом УРОК 24 Тема. Проектне моделювання з деталей конструкторів за власним задумом Мета: закріплювати вміння дітей із технічного моделювання; розвивати конструкторську винахідливість, прояв фантазії; виховувати почуття любові до праці. Обладнання: технічний конструктор, фотографії космічної техніки з деталей метало-конструктора. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу II. Актуалізація опорних знань учнів 1. Бесіда з учнями – На попередніх […]...
- Технічне моделювання з деталей конструктора “Школяр” та інших технічних конструкторів. Модель свердлильного верстата УРОК 23 Тема. Технічне моделювання з деталей конструктора “Школяр” та інших технічних конструкторів. Модель свердлильного верстата Мета: розповісти, ознайомити з роботою та будовою свердлильного верстата; розвивати кмітливість, винахідливість; виховувати повагу до людей різних спеціальностей. Обладнання: технічний конструктор, інструменти технічного конструктора. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу II. Актуалізація опорних знань 1. Бесіда з учнями – […]...
- Дизайн та художнє конструювання. Чарівний ліхтарик Тема уроку. Дизайн та художнє конструювання. Чарівний ліхтарик. Мета уроку. Ознайомити учнів з поняттям “дизайн”, “художнє конструювання”; учити трансформувати та моделювати форми предметів на основі природних форм, використовувати конструктивні зв’язки форми та матеріалів; формувати творче мислення; виховувати допитливість, спостережливість, прагнення створити новий художній образ. Обладнання: – проектор, комп’ютер (ноутбук), екран, слайд-шоу; – порожні скляні банки, […]...
- Культура зовнішності людини. Її стиль УРОК 11 Тема. Культура зовнішності людини. Її стиль Мета: ознайомлювати дітей із різними стилями зовнішності людини; розвивати вміння визначати стильову єдність одягу. Обладнання: зразки робіт, клей, ножиці, кольоровий папір, шаблони. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Гей, дзвени, весела пісне, Щоб усі почули спів! Стало в класі тихо-тихо, І почнемо вже урок. II. Актуалізація опорних […]...
- ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. СЮЖЕТНА ВИТИНАНКА “ВЕДМЕДИКИ” Урок 11. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. СЮЖЕТНА ВИТИНАНКА “ВЕДМЕДИКИ” Мета: удосконалювати навички роботи з папером; навчати учнів аналізувати форму, виявляти ознаки гармонійної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію у створенні декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість українським декоративно-прикладним мистецтвом, любов до історії та традицій українського […]...
- ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; розповісти про основні чинники зниження і посилення захисних сил організму; формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати бажання турбуватися про своє здоров’я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- Оформлення вітрин як різновид прикладного мистецтва. Дизайн вітрини магазину Тема уроку. Оформлення вітрин як різновид прикладного мистецтва. Дизайн вітрини магазину. Мета уроку. Формування уявлень про дизайн як мистецтво створювати красу навколо людини; дати поняття про вітрину як різновид прикладного мистецтва; розвивати навички передавання простору через предмети; розвивати образне мислення, зорову й асоціативну пам’ять; активізувати творчу ініціативу; формувати естетичний смак. Обладнання: – проектор, комп’ютер (ноутбук), […]...
- Математичне моделювання УРОК № 40 Тема. Математичне моделювання Мета уроку: закріпити знання учнів про зміст поняття “математична модель задачі”, загальну схему розв’язування задач математичним моделюванням. Продовжити роботу над виробленням умінь: перекладати умову прикладної задачі мовою математики, розв’язувати математичні задачі різного змісту складанням рівняння з однією змінною, а також складанням систем рівнянь з двома змінними; відпрацювати навички розв’язування […]...
- ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТИ З ПІР’Я Урок 17. ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТИ З ПІР’Я Мета: удосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, народних традицій, акуратність під час роботи. Обладнання: пір’я різнокольорове, стрічки, стержень кулькової ручки, нитки, пластилін, бісер, ножиці, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добру […]...
- ВИДИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ТКАНИН. ПРИЙОМИ РІЗАННЯ ТКАНИНИ ТА ОСОБЛИВОСТІ її З’ЄДНАННЯ З ПАПЕРОМ. АПЛІКАЦІЯ З ТКАНИНИ. “ПОВАЖНА КИЦЯ ТА ГРАЙЛИВЕ КОШЕНЯ” Мета: ознайомити учнів з видами та властивостями тканини, інструментами і пристосуваннями, необхідними при роботі з тканиною, прийомами безпечної роботи із ними; вчити виготовляти аплікацію з тканини; навчити правильної організації робочого місця під час роботи з тканиною; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність; виховувати мотивацію до навчальної діяльності. Обладнання: зразки виробів; зразки тканини; кольоровий картон; мереживо; кольорові […]...
- ЕТАПИ ДИЗАЙН-ПРОЕКТУВАННЯ ХУДОЖНЄ КОНСТРУЮВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 9. Технологія створення дизайн-проекту 9.5. ЕТАПИ ДИЗАЙН-ПРОЕКТУВАННЯ Етапи розроблення дизайн-проекту можна умовно вважати послідовними, але іноді вони відбуваються паралельно, що добре видно з табл. 4 (див. попередній параграф). У таблиці вказані етапи розроблення дизайн-проектів об’єктів технологічної діяльності (графа “Результати роботи художника-конструктора”) і п’ять стадій інженерного проектування промислових виробів (графа “Стадії […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ПРИКРАСИ З ПЛАСТИКАТУ Урок 25. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ПРИКРАСИ З ПЛАСТИКАТУ Мета: продовжити ознайомлення учнів із виготовленням прикрас, використовуючи при цьому необхідні матеріали; вдосконалювати навички роботи з пластиком; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати почуття прекрасного, естетичний смак. Обладнання: пластикові пляшки зеленого та блакитного кольору, кольоровий дріт, ножиці, шило, кольорові нитки, кольорові тоненькі смужки, […]...
- РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ІГРАШКИ З ПОРОЛОНУ Урок 26. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ІГРАШКИ З ПОРОЛОНУ Мета: продовжити ознайомлення учнів з виготовленням іграшок; навчити учнів виготовляти іграшки з поролону; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; розвивати вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: поролонова мочалка прямокутної форми, кольорові нитки, кольорові тоненькі стрічки, клаптики тканини, кольоровий папір, […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ. ЗМІЙКА Урок 9. КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ. ЗМІЙКА Мета: поглиблювати навички складання та виготовлення виробів з паперу; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність у роботі; збагачувати духовний світ дітей. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, шаблони частин, ножиці, зразки готових робіт, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- ДИЗАЙН ЛАНДШАФТНИЙ Екологія – охорона природи ДИЗАЙН ЛАНДШАФТНИЙ – напрям у ландшафтній архітектурі, що розглядає цілеспрямоване проектування фрагментів архіт.-ландшафтного середовища, у т. ч. шляхи зміни прир. об’єктів за певними правилами з метою найповнішого їх пристосування до потреб людини....
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Урок 18. ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Мета: удосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції зі штучних квітів; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; учити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність, любов до природи. Обладнання: паперова таріль, гофрований папір, паперові серветки жовтого кольору, олівець, ножиці, клей ПВА, […]...
- ДИЗАЙН ЯК СИМВОЛ СУЧАСНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ ХУДОЖНЄ КОНСТРУЮВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 7. Загальні відомості про дизайн 7.1. ДИЗАЙН ЯК СИМВОЛ СУЧАСНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ Слово “дизайн” зазвичай пов’язують із багатьма речами, які нас оточують, і переважно це красиві, привабливі речі із сучасними формами та кольором. Дизайн (від англ. design, від італ. disegno – “позначення”) – це творча діяльність, метою якої є визначення певних […]...
- ДЕКОРАТИВНЕ ПАННО. “МИРУ ВСЬОМУ СВІТІ” Урок 19. ДЕКОРАТИВНЕ ПАННО. “МИРУ ВСЬОМУ СВІТІ” Мета: вдосконалювати навички роботи з різними матеріалами; розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам’ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність; активізувати творчу ініціативу учнів; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу. Обладнання: соломка, картон, ножиці, декоративні матеріали, шаблони, стрічка, клей ПВА, пензлик для клею, ганчірка, малюнок-шаблон, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- АПЛІКАЦІЯ З ТКАНИНИ. “СОВЕНЯ” Мета: продовжити ознайомлення учнів з інструментами і пристосуваннями, необхідними під час роботи з тканиною, прийомами безпечної роботи із ними; вчити виготовляти аплікацію з тканини, а також правильної організації робочого місця під час роботи з тканиною; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність; виховувати мотивацію до навчальної діяльності. Обладнання: зразки виробів; зразки тканини (вовна; байка; драп) темного кольору; […]...
- Робота з рослинними матеріалами. Створення композицій із квітковими формами УРОК 4 Тема. Робота з рослинними матеріалами. Створення композицій із квітковими формами Мета: навчити дітей самостійно створювати композиції з квітковими формами; розвивати творчість, уяву, фантазію; виховувати естетичний смак, любов до природи; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: зразки робіт, гілки дерев, сухе листя, квіти, трава, зрізи дерева. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу Перевірка готовності […]...
- ВИРОБИ З ТКАНИНИ ТА ХУТРА Урок 20. ВИРОБИ З ТКАНИНИ ТА ХУТРА Мета: продовжити ознайомлення учнів із засобами роботи з різними матеріалами, прийомами безпечної роботи із ними; вчити правильної організації робочого місця під час роботи; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність; виховувати мотивацію до навчальної діяльності. Обладнання: кольоровий картон, стрічка, клаптики хутра, шаблони, ножиці, кольорова тасьма, зразки виробів, мультимедійна дошка. Хід […]...
- Моделювання як структурно-семантичний чинник фразеотворення Розділ 9 ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ФРАЗЕОЛОГІЇ § 23. Моделювання як структурно-семантичний чинник фразеотворення Поглиблення досліджень загальномовної та ареальної фразеології, розширення сфер використання фразеології (укладання словників. вивчення фразеології з погляду генези, стильове та функціональне розшарування, лінгвогеографія (фразеогеографія), типологічне висвітлення фразеологічних сходжень і розходжень) потребують групового аналізу фразеологізмів, близьких за значенням, внутрішнім мотивуванням, синтаксичною структурою, і з необхідністю […]...
- МОДЕЛЮВАННЯ Екологія – охорона природи МОДЕЛЮВАННЯ – метод дослідження складних об’єктів, явищ та процесів шляхом їх спрощеного імітування (натурного, мат., логічного). Грунтується на теорії подібності....