МОЗАЇКА ЯК ВИД ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА. МОЗАЇКА З ПАПЕРУ
Мета: формувати знання учнів про мозаїку як вид декоративно-прикладного мистецтва; розвивати навички роботи з папером, творчу уяву, оригінальне мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища.
Обладнання: кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таким видом декоративного мистецтва, як мозаїка.
2. Вступна бесіда
– Як ви вважаєте, що таке мозаїка?
Мозаїка (фр. mosaique, італ. mosaiko, лат. musivum, буквально – присвячене музам; грец. μο?υα – муза) – зображення
Робота за підручником (с. 35). Мультимедійна презентація
3. Розповідь учителя
– Аплікація з паперу знайома всім ще з дитинства. Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке мозаїка з паперу.
Поробки з кольорового паперу можуть приваблювати не тільки дітей, але й дорослих. До того ж папір у наш час є найдоступнішим матеріалом.
Торцювання – це мистецтво виготовлення поробок з паперових квадратиків. Щоб утілити свою фантазію у цій техніці, вам не потрібні складні матеріали та інструменти, стануть у пригоді ваша фантазія, творчість та терпіння.
Робота за підручником (с. 36)
Фізкультхвилинка
Горобцям не до науки,
Ох, давно вже терплять муки.
Затекли і ніжки, й крила,
Горобчиха зве до діла:
– Ану, славні малюки,
Стали струнко, мов грибки,
Крила вгору піднімайте,
Ними добре помахайте,
Головою покрутіть,
Ніжками потупотіть,
Навкруг себе оберніться,
Швидше, швидше, не лініться.
Стане легко і добре враз,
Відпочинете гаразд.
4. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 37)
1. Підготуйте контурне зображення на картоні-основі.
2. Приготуйте рвані смужки паперу відповідних кольорів згідно із задумом.
3. Нанесіть клей на картон і прикладіть кінчик смужки, притисніть її зворотним боком олівця і відірвіть. Смужка відірвалася, а шматочок паперу під олівцем залишився. Продовжуйте заповнювати контур, залишаючи між шматочками паперу невеличкі проміжки.
4. Готову мозаїку просушіть під пресом.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
ІV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
– Які роботи вам найбільше сподобалися та чому?
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що нового ви дізналися на уроці?
– Що таке мозаїка? Як її виготовляють?
Related posts:
- МОЗАЇКА З ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. МОЗАЇКА НА ПЛАСТИЛІНІ. РЕЛЬЄФНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ФОРМ. ОРНАМЕНТАЛЬНА КОМПОЗИЦІЯ В КОЛІ Мета: поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати навички роботи з природними матеріалами; продовжити ознайомлення з орнаментом; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичні почуття, смак; виховувати дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів та любов до близьких. Обладнання: комп’ютерний диск, пластилін, насіння соняшника, гарбуза, сухий горох, бісер, паєтки, маленькі […]...
- МОЗАЇКА З ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. МОЗАЇКА НА ПЛАСТИЛІНІ. ВАЗА ДЛЯ КВІТІВ Мета: вдосконалювати навички роботи з природними матеріалами; продовжити ознайомлення з орнаментом; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичне почуття, смак; виховувати дбайливе ставлення до матеріалів; стимулювати творчий потенціал учнів. Обладнання: склянка; пластилін; насіння соняшника; насіння гарбузові; сухий горох; бісер; паєтки; маленькі гудзики; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. СЮЖЕТНА ВИТИНАНКА “ВЕДМЕДИКИ” Урок 11. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. СЮЖЕТНА ВИТИНАНКА “ВЕДМЕДИКИ” Мета: удосконалювати навички роботи з папером; навчати учнів аналізувати форму, виявляти ознаки гармонійної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію у створенні декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість українським декоративно-прикладним мистецтвом, любов до історії та традицій українського […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Урок 18. ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Мета: удосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції зі штучних квітів; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; учити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність, любов до природи. Обладнання: паперова таріль, гофрований папір, паперові серветки жовтого кольору, олівець, ножиці, клей ПВА, […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ. ЗМІЙКА Урок 9. КОНСТРУЮВАННЯ З ПАПЕРУ. ЗМІЙКА Мета: поглиблювати навички складання та виготовлення виробів з паперу; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність у роботі; збагачувати духовний світ дітей. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, шаблони частин, ножиці, зразки готових робіт, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Урок 5. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок роботи з картоном, виготовлення з нього виробів; ознайомити з поняттями “конструювання” та “модель”; розвивати фантазію, творчі здібності, наполегливість. Обладнання: демонстраційний матеріал – технологічна карта виготовлення паперової моделі, кольоровий картон, м’який […]...
- Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Костюм для Незнайка УРОК 33. Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Костюм для Незнайка Мета: удосконалювати навички дизайну одягу для казкового героя; учити гармонійно заповнювати аплікацією площину виробу, естетично оздоблювати виріб; розвивати уяву, фантазію; виховувати старанність, охайність. Обладнання: кольоровий папір або тканина, картон, ножиці, кольорові олівці, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація уроку Припиніть шуміть, […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ІГРАШКИ-СЮРПРИЗИ Урок 7. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ІГРАШКИ-СЮРПРИЗИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з професією інженера-конструктора, з поняттям “макет”; навчити виготовляти іграшки-сюрпризи; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи. Обладнання: кольоровий папір та картон, малюнки із зображенням символів Нового року, […]...
- МОЗАЇКА Культурологічний словник МОЗАЇКА – зображення або візерунок, зроблений з окремих, щільно припасованих один до одного і закріплених на цементі або мастиці різнокольорових шматочків скла, мармуру, камінців, смальти і т. д....
- ВИГОТОВЛЕННЯ СЕРВЕТОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. АЖУРНІ ВІЗЕРУНКИ У КВАДРАТІ, КРУЗІ Мета: вдосконалювати навички роботи з папером; навчати учнів аналізувати форму, виявляти ознаки гармонічної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію під час створення декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість українським декоративно-прикладним мистецтвом, повагу до історії і традицій нашого народу. Обладнання: кольоровий папір; картон; ножиці; клей; вироби […]...
- ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИТИНАНОК. СИЛУЕТНА ВИТИНАНКА “АЖУРНИЙ МЕТЕЛИК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними видами листівок, з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного. Обладнання: зразки виробів; кольоровий картон; білий папір; ножиці; лінійка; клей; простий олівець; різні види листівок; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Урок 8. КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Мета: продовжити вчити учнів виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння композиції; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, лінійка, ножиці, зразки готових робіт, […]...
- Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми УРОК 3 Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми Мета: навчити дітей виготовляти іграшки конічної форми; розвивати оформлювальні навички, мислення, уяву, дрібну моторику рук, пальців; виховувати дисципліну, почуття взаємодопомоги, відповідальності. Обладнання: білий та кольоровий папір, олівці, фломастери, ножиці, клей, пензлик, серветка. ХІД УРОКУ I. Організація класу 1. Упорядкування робочого місця. 2. Перевірка готовності […]...
- Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Рухома іграшка “Совеня” УРОК 1. Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Рухома іграшка “Совеня” Мета: ознайомити учнів з поняттям “ігровий дизайн”; навчити виготовляти рухому іграшку; удосконалювати навички роботи із шаблоном; навчити користуватися ножицями та шилом; розвивати уяву, творчість, естетичні смаки; виховувати любов до тварин. Обладнання: ножиці, шило, картон, дріт, гудзики, нитки, клей, пензлик. ХІД УРОКУ І. Організація […]...
- МОЗАЇКА 3 ПРИРОДНИХ І ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ Конструюєм світ технічний незвичайний, біонічний МОЗАЇКА 3 ПРИРОДНИХ І ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ Практична робота. Солом’яний утікач Створи композицію із соломки. 1. Спершу намалюй на картоні тонкими лініями хатку, доріжку, дерева, Колобка. 2. Виріж шаблон Колобка з картону. 3. Наклей підготовлену соломку на цупкий папір. 4. Поклади зверху шаблон та обведи олівцем. 5. Виріж Колобка із соломки […]...
- Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Рухома іграшка “Веселий клоун” УРОК 2. Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Рухома іграшка “Веселий клоун” Мета: учити створювати куточки ігрового дизайну в класі та вдома; продовжувати ознайомлювати учнів зі способами з’єднання деталей у рухомих іграшках; виготовляти рухомі іграшки; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: ножиці, шило, картон, дріт, гудзики, нитки, клей, […]...
- ВИТИНАНКА. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. “ГОЛУБ-ЯНГОЛ” Урок 10. ВИТИНАНКА. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. “ГОЛУБ-ЯНГОЛ” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними видами витинанок; удосконалювати навички роботи в техніці витинанки; виховувати акуратність, наполегливість, сумлінне ставлення до праці, дисциплінованість. Обладнання: зразки виробів, кольоровий картон, білий папір, ножиці, лінійка, клей, простий олівець, різні види витинанок, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Пролунав […]...
- Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Моделювання одягу для ляльки УРОК 32. Створення і декорування моделей одягу з паперу та картону. Моделювання одягу для ляльки Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із дизайном дитячого костюма; розвивати конструкторські навички; удосконалювати вміння розмічати й вирізувати з картону та паперу, тканини геометричні фігури, економно використовувати матеріал; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: кольоровий папір […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. “ЛЕБІДЬ-ГОЙДАЛКА” Урок 6. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. “ЛЕБІДЬ-ГОЙДАЛКА” Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок виготовлення рухомих виробів з картону; розвивати фантазію, творчі здібності, охайність та наполегливість; виховувати повагу до народних звичаїв, працелюбність. Обладнання: демонстраційний матеріал – технологічна карта виготовлення паперової моделі, кольоровий картон, м’який дріт, олівець, ножиці, клей ПВА, шаблони, нитки, […]...
- ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. КОНТУРНЕ ТОРЦЮВАННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: гофрований кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; дерев’яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка. […]...
- Поняття про винахідництво і раціоналізаторство. Конструювання технічних моделей із квадратних та прямокутних заготовок із паперу, картону УРОК 25 Тема. Поняття про винахідництво і раціоналізаторство. Конструювання технічних моделей із квадратних та прямокутних заготовок із паперу, картону Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з картоном, папером; вчити конструювати технічні моделі із заготовок геометричних форм; розвивати технічне мислення, вміння вносити зміни у зразок моделі; виховувати працьовитість, охайність, самостійність, взаємодопомогу. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент […]...
- Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок УРОК 33 Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок Мета: ознайомлювати учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу – плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак. Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Всі почули ви дзвінок, […]...
- Конструювання іграшкового планера з паперу УРОК 24 Тема. Виготовлення моделі парашута Мета: навчити виготовляти модель парашута; розвивати навички конструювання; вчити використовувати в своїй праці різні матеріали; збагачувати трудовий досвід дітей; виховувати охайність та бажання дотримуватись правил техніки безпеки, почуття естетики; формувати елементарні навички дизайну. Обладнання: цигарковий папір або тоненький обгортковий папір, ножиці, нитки, клей, пензлик, серветка. ХІД УРОКУ І. Організаційний […]...
- Види мистецтва. Галереї та музеї.. Всесвітноьвідомі митці Мета: Ознайомити учнів із новою лексикою. Продовжувати формувати комунікативні вміння учнів. Удосконалювати навички читання. Розвивати ерудицію учнів. Виховувати усвідомлення важливості впливу мистецтва на естетичний розвиток людини. Обладнання: Підручник, дошка, робочий зошит. ХІД УРОКУ І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ 1. Прив і тання. Т: How are you today? Ps: We are fine, thank you! 2. […]...
- Згинання і складання паперу СТАЄ У НАС ТВОРОМ ЗВИЧАЙНИЙ ПАПІР РОБОТА З ПАПЕРОМ Згинання і складання паперу Які вироби можна виготовити з паперу способом згинання? Прочитай вірш і дізнаєшся. Паперові робим крила, паперові літаки. Паперові в нас вітрила, кораблі і маяки. Паперові – трави, квіти, паперові – деревця, а над ними сонцем світить жовтий колір папірця. Практична робота Сонечко […]...
- Художні техніки декоративно-ужиткового мистецтва. Художня вишивка УРОК 29 Тема. Художні техніки декоративно-ужиткового мистецтва. Художня вишивка Мета: ознайомлювати учнів із майстрами декоративно-прикладного мистецтва рідного села; учити добирати орнамент для оздоблення виробів за видами; розвивати вміння застосовувати набуті знання і навички; виховувати любов до прекрасного. Обладнання: виставка робіт (вишиті сорочки, скатертини, рушники, серветки, картини); фотографії народних умільців. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу […]...
- Узагальнювальна практична робота. Створення колективної композиції-виставки за тематикою розділу УРОК 8 Тема. Узагальнювальна практична робота. Створення колективної композиції-виставки за тематикою розділу Мета: перевірити знання учнів, набуті під час вивчення розділу програми “Людина і природа”; розвивати самостійні творчі навички учнів; виховувати естетичний смак учнів, бережливе ставлення до природи. Обладнання: ручки, кольоровий папір, пластилін, рослинний матеріал: гілки дерев, жолуді, каштани, сухе листя і трава. ХІД УРОКУ […]...
- НАТЮРМОРТ У РІЗНИХ ВИДАХ МИСТЕЦТВА Розліл 3. НАТЮРМОРТ 21. НАТЮРМОРТ У РІЗНИХ ВИДАХ МИСТЕЦТВА Живописний натюрморт є, звичайно, найпопулярнішим. Адже саме він дає змогу не лише передати форму предметів та особливості їхнього освітлення, а й відтворити їх майже такими, якими вони є насправді. Фрукти, скляний чи навіть срібний посуд, гаптовані тканини – усе це натюрмортисти минулого вміли відтворювати з надзвичайною […]...
- Трансформація форми як засіб створення декоративного образу. Декоративний образ тварини Тема уроку. Трансформація форми як засіб створення декоративного образу. Декоративний образ тварини. Мета уроку. Ознайомити учнів із поняттям “стилізація”, трансформацією природних форм в декоративні; розвивати відчуття простору, спостережливість, зорову пам’ять, образне мислення й фантазію; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, прищеплювати любов до предметів образотворчого мистецтва; активізувати творчу ініціативу учнів. Обладнання: – проектор, комп’ютер (ноутбук), екран, […]...
- Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса УРОК 2 Тема. Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса Мета: навчити креслити розгортки куба, конуса; вдосконалювати уміння та навички роботи з папером; розвивати конструкторські уміння та навички; прищеплювати любов до праці; виховувати охайність, посидючість, працьовитість, правила естетики. Обладнання: папір, ножиці, клей, пензлик, олівець, гумка, серветка, таблиця для гри “Вгадайте слово”, циркуль. ХІД УРОКУ І. Організаційний […]...
- РОБОТА З ТЕКСТИЛЬНИМИ ВОЛОКНАМИ ТА НИТКАМИ. ІГРАШКИ З ПОМПОНІВ Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчити виготовляти іграшки за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність під час роботи, посидючість, любов до праці. Обладнання: шаблони кілець діаметром 10 см; картон; товсті нитки для в’язання; намистинки; ножиці; кольоровий картон; клей; пластилін; голка […]...
- Особливості декоративного образу в творах народних майстрів. Світ народної іграшки Тема уроку. Особливості декоративного образу в творах народних майстрів. Світ народної іграшки. Мета уроку. Розширити знання дітей про різні види української народної іграшки – ляльки-мотанки (мотанка-зайчик, мотанка-зерновушка, мотанка ангел-оберіг, мотанка-берегиня); матеріали та способи її виготовлення; пояснити значення слова “оберіг” та яку роль відігравав він у житті українців у давнину; вчити виготовляти ляльку-мотанку-ангел-оберіг; викликати бажання емоційно […]...
- Расова та етнічно-національна мозаїка світу Розділ 1. ЗАГАЛЬНА ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СВІТУ ТЕМА 4. ГЕОГРАФІЯ НАСЕЛЕННЯ § 26. Расова та етнічно-національна мозаїка світу У сучасному світі проживає величезна кількість людей, і всі вони належать до певної людської раси, етносу, народу чи народності. Расовий склад населення світу. Расові відмінності виникли ще в давнину в процесі розселення людей та їх адаптації до різних […]...
- Розгорнута відповідь на екзамені Уроки № 60, 61 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Розгорнута відповідь на екзамені Мета: узагальнити знання випускників про побудову усної розгорнутої відповіді на екзамені (уроці), вимоги до відповіді, особливості її виголошення (темп, паузи, дотримання логічних наголосів); розвивати логічне мислення, мовлення; удосконалювати навички самостійної роботи. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. Повідомлення мети і завдань уроку. II. Аналіз матеріалу […]...
- Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами УРОК 18 Тема. Умовні знаки передачі інформації. Робота з різними матеріалами Мета: ознайомлювати дітей з умовними знаками до плану місцевості; навчити дітей виготовляти картки зі знаками; удосконалювати вміння працювати з ножицями; розвивати спостережливість, увагу, уміння користуватись планом місцевості. Обладнання: картон, кольоровий папір, ножиці, клей, олівці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Сьогодні у нас незвичайний […]...
- АПЛІКАЦІЯ З ТКАНИНИ. “СОВЕНЯ” Мета: продовжити ознайомлення учнів з інструментами і пристосуваннями, необхідними під час роботи з тканиною, прийомами безпечної роботи із ними; вчити виготовляти аплікацію з тканини, а також правильної організації робочого місця під час роботи з тканиною; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність; виховувати мотивацію до навчальної діяльності. Обладнання: зразки виробів; зразки тканини (вовна; байка; драп) темного кольору; […]...
- Узагальнювальна практична робота. Елементи паркового мистецтва УРОК 35 Тема. Узагальнювальна практична робота. Елементи паркового мистецтва Мета: перевірити рівень знань учнів із теми “Людина і художнє довкілля”; оформити квітник за допомогою розсади; розвивати вміння працювати з садово-городнім інвентарем; виховувати почуття колективізму, повагу до товаришів. Обладнання: садово-городній інвентар: граблі, лопата, сапа; розсада. ХІД УРОКУ I. Організація учнів класу II. Повідомлення теми і мети […]...
- КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ГОРІХОВІ ФАНТАЗІЇ Мета: удосконалювати техніку роботи з пластиліном та природними матеріалами; формувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність під час роботи, дбайливе ставлення до природи. Обладнання: картон-основа; дощечка; пластилін; стеки; горіхова шкаралупа, природний матеріал; фарби; пензель; серветка; зразки композицій; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ, ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОРОБОК. ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСТАВКИ ДЛЯ РУЧОК ТА ОЛІВЦІВ. “КОТИК” Мета: навчати учнів виготовляли побутові речі за допомогою коробки; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до рідного краю, бажання працювати в колективі, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: паперова коробка середнього розміру з-під соку; кольоровий папір та картон; клей; ножиці; зразки […]...