НАРОЩУВАННЯ БДЖІЛ НА ЗИМУ

НАРОЩУВАННЯ БДЖІЛ НА ЗИМУ – процес, що вимагає суворого дотримання строків. Так, в умовах Лісостепу бджоли, виведені в липні, малопридатні для зимівлі, тому що більшість із них зношується ще до початку зими, а під час зимівлі, як правило, гинуть. Не можна залишати на зиму також занадто молодих бджіл, тому що в холодну погоду вони не зможуть зробити очисний обліт і в зимівлі загинуть.

Н. б. на з. займає біля півтора місяця. У центральній частині України цей процес зазвичай припадає на серпень і першу половину вересня; на півночі України –

починається на тиждень раніше, а на півдні – закінчується наприкінці вересня. Цей час найоптимальніший для Н. б., для пізньої яйцекладки матки й вирощування бджолами розплоду. Для того щоб сім’ї розвивалися, їх забезпечують підтримувальним узятком.

У місцевостях, де цвітуть пізні медоноси (отава білої конюшини, верес тощо), бджіл підвозять до цих масивів. Якщо подібних медоносів у місцевості немає, то необхідно, залежно від місцевих умов, проводити пізній посів медоносних культур (фацелії, гречки, гірчиці тощо) на припасічних ділянках.

Якщо узяток все-таки є в природі, але через несприятливі погодні умови

його неможливо використовувати, бджіл підгодовують напіврідким цукровим сиропом (1:1 води й цукру, по 1- 2 склянки на бджолосім’ю). Обов’язково у вулику повинні бути запаси перги.

Слабкі сім’ї й відводки нездатні до вирощування розплоду, тому необхідно задовго до зимівлі довести їх до рівня середніх за силою сімей.

Інтенсивність пізнього Н. б. залежить від якості матки. Найкращими є матки цього року, що червили під час весняно-літнього року. Старих маток використовують як маток-помічниць для додаткового осіннього Н. б. Вибраковують їх тільки тоді, коли припиняється осіння яйцекладка, а вирощених ними молодих бджіл приєднують до сильних сімей.

Розмір льотка й вентиляція гнізда повинні регулюватися відповідно до погодних умов. Протягом усього періоду Н. б. треба стежити, щоб гнізда були досить утеплені, скорочені й у центрі гнізда були стільники з вільними чарунками, куди матки могли відкладати яйця. Бджоли повинні бути забезпечені водою.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: НАРОЩУВАННЯ БДЖІЛ НА ЗИМУ