НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ В ШКОЛІ ПЛАН ЕВАКУАЦІЇ
НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ В ШКОЛІ ПЛАН ЕВАКУАЦІЇ
Нас оточує чимало небезпек удома, на вулиці, у школі. Але надто боятися небезпечних ситуацій не слід. Головне про них знати, уміти уникати і знайти правильні рішення.
Небезпечні ситуації з дітьми найчастіше виникають через порушення ними правил поведінки.
Багато серйозних травм школярі отримують на перервах між уроками, коли бігають і граються у не встановлених для цього місцях. А буває й так, що між учнями відбуваються сварки та бійки, які також можуть закінчитися травмою.
Отже, щоб
Слід також пам’ятати про інші небезпеки, які, на жаль, інколи трапляються в школах. Однією з них є пожежа.
Якщо сталася пожежа в школі, слід діяти спокійно, без паніки. Під час пожеж люди часто гинуть не від вогню та диму, а від страху перед ними. Вони починають кричати, штовхатися, збивати один одного з ніг.
Щоб швидко та організовано вийти з палаючого приміщення, слід добре знати план евакуації.
Запам’ятай основні правила, яких слід дотримуватися
1. Почувши сигнали тривоги, необхідно спокійно рухатися до виходу, який зазначено в плані евакуації.
2. Якщо рухові заважають речі (наприклад, портфель, рюкзак), їх необхідно залишити – життя дорожче!
3. Якщо в приміщення потрапляє дим, потрібно захистити органи дихання мокрою ганчіркою (носовою хустинкою, шарфом тощо).
4. Потрібно намагатися знаходитися далі від стін та інших частин приміщення, щоб тебе не притиснули до них.
5. Пальці рук потрібно зчепити перед грудьми в замок, руки тримати на рівні грудей, лікті розвести в сторони, підборіддя притиснути до грудей. Така поза дозволяє спокійно дихати в тисняві.
Словникова скарбничка
Евакуація – організоване виведення людей з небезпечних місць.
План евакуації – це документ, у якому вказано шляхи і виходи з приміщення, встановлено правила поведінки людей при виникненні пожежі чи іншої небезпечної ситуації.
1. Назви основні причини небезпечних ситуацій у школі.
2. Як діяти під час пожежі?
3. Намалюй у зошиті план евакуації з класу на випадок пожежі.
Практична робота
Згідно з планом евакуації відпрацюйте навички евакуації з різних приміщень школи (класу, їдальні, бібліотеки тощо).
Related posts:
- ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ. БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ Урок 2. ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ. БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ Мета: ознайомити учнів з поняттями “безпека”, “небезпека” і “безпека життєдіяльності”; учити реально оцінювати небезпеку, розвивати здатність орієнтуватися в небезпечних для життя і здоров’я ситуаціях; формувати вміння застосовувати правила безпечної поведінки в процесі розв’язання ситуативних завдань; виховувати обережність, винахідливість, уміння приймати рішення в небезпечних ситуаціях. Обладнання: малюнки […]...
- Безпека в будівлях. Небезпечні ситуації в будівлях, комунальних мережах СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Тема 7 БЕЗПЕКА ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ Урок 19 Безпека в будівлях. Небезпечні ситуації в будівлях, комунальних мережах На цьому уроці ви дізнаєтесь: Про можливі небезпечні ситуації та їхні наслідки, які можуть виникнути в місцях проживання; про дії людини під час виникнення небезпечних ситуацій у будівлях. Пригадайте. Яку небезпеку може становити для людини електричне […]...
- Попередження надзвичайних, небезпечних ситуацій – Дитина в автономній ситуації ОБЖ Дитина в автономній ситуації Попередження надзвичайних, небезпечних ситуацій – Не прагни під час гри потрапити у замкнений простір (меблі, холодильник, балкон, сходинкова клітка, підвал, комірка, горище, гараж); – не перетворюй ліфт на місце гри; – при перебуванні у замкненому просторі не користуйся відкритим вогнем – краще за все візьми ліхтарик; – не грай у […]...
- Культура взаємин у школі, на вулиці Мета. Розширювати знання про правила поведінки у школі; формувати навички безпечної поведінки у спортивному залі, їдальні, на східцях, під час проведення рухливих ігор на перервах, у позаурочний час; виховувати відповідальність за свою поведінку. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, малюнки з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Девіз нашого уроку: “Не просто слухати, а […]...
- ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ 1 Здоров’я людини ЗДОРОВ’Я І СПОСІБ ЖИТТЯ &8. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ Дізнаєшся про необхідність додержуватися правил пожежної безпеки в школі, первинні засоби пожежогасіння, алгоритм дій під час пожежі в громадських приміщеннях Пригадай Як можна, на твою думку, попередити пожежу? Які причини виникнення пожеж у житлових будинках? Правила пожежної безпеки в школі Кажуть, що […]...
- ЧОГО ВЧАТЬ У ШКОЛІ МИСТЕЦТВО БЕЗ МЕЖ І КОРДОНІВ МЕЛОДІЇ ОСТАННЬОГО ДЗВІНКА ЧОГО ВЧАТЬ У ШКОЛІ Музика В. Шаїнського, слова М. Пляцковського 1. Букви в зошиті писать І в альбомі малювать – Вчать у школі, вчать у школі, Вчать у школі. Додавати і ділить, Менших себе боронить – Вчать у школі, вчать у школі, Вчать у школі. 2. Від […]...
- Надзвичайні ситуації природного походження ОБЖ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства Надзвичайні ситуації природного походження Розрізняють надзвичайні ситуації (НС) геологічного (землетруси, зсуви, обвали); метеорологічного (сильний вітер, смерчі, пилові бурі, град, зливи, сильне налипання мокрого снігу, ожеледь, хуртовини, мороз); гідрологічного (ранній льодостав, відрив прибережного льоду, затори, селі, підвищення рівня грунтових вод, снігові лавини) походження. До НС також належать […]...
- Стихійні Пожежі – Надзвичайні ситуації природного походження ОБЖ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства Надзвичайні ситуації природного походження Стихійні Пожежі За характером поширення пожежі поділяють на торф’яні (підземні), лісові (низові та верхові), пожежі степових та хлібних масивів. За швидкістю поширення вогню і висотою полум’я розрізняють слабкі, середні та сильні пожежі. При підземних пожежах частково або пов-ністю горить торф, що залягає […]...
- Можливі аварійні ситуації на підприємствах. Дії школяра під час виникнення аварійних ситуацій на підприємствах СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Тема 7 БЕЗПЕКА ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ Урок 20 Можливі аварійні ситуації на підприємствах. Дії школяра під час виникнення аварійних ситуацій на підприємствах На цьому уроці ви дізнаєтесь: – як діяти у разі небезпечних ситуацій, що можуть виникнути у населеному пункті через аварію на підприємстві. Поміркуйте 3 якими надзвичайними ситуаціями в разі стихійного лиха […]...
- Культура взаємин у школі, на вулиці Розділ 2. ЛЮДИНА СЕРЕД ЛЮДЕЙ & 11. Культура взаємин у школі, на вулиці Поміркуй! Чи ти завжди безпечно почуваєшся в школі? Чому? Найбільше часу діти проводять у школі. Школа-це не тільки приміщення, до якого кожного ранку приходять учні, це ще й велика країна Знань, країна дитинства і юності. Школа завжди турбується про своїх мешканців, розкриває […]...
- Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 72 Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання Запам’ятаймо! Підготовка до написання твору Джерела для творчої роботи: – літературні твори: – мистецькі твори (живопис, музика тощо); – спостереження за життєвими ситуаціями та природою (спостерігач, учасник ситуацій). Авторський задум: – вибір теми; – формулювання […]...
- Аварії з викидом СДОР,- Надзвичайні ситуації, спричинені аваріями з викидом хімічних та біологічних небезпечних речовин Безпека життєдіяльності 3. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 3.4. Надзвичайні ситуації, спричинені аваріями з викидом хімічних та біологічних небезпечних речовин 3.4.1. Аварії з викидом СДОР Однією із причин виникнення НС регіонального масштабу є аварії на виробництвах з викидом СДОР. На хімічно небезпечних виробництвах СДОР можуть бути початковою сировиною, проміжними та побічними продуктами, кінцевим продуктом, а […]...
- Пожежі, вибухи,- Надзвичайні ситуації, викликані пожежами, вибухами, техногенними та природними причинами Безпека життєдіяльності 3. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 3.5. Надзвичайні ситуації, викликані пожежами, вибухами, техногенними та природними причинами 3.5.2. Пожежі, вибухи Серед причин виникнення НС особливе місце займають пожежі та вибухи. Протягом року у світі реєструється понад 5 млн. пожеж. Безпосередньо при пожежах гине 60 тис. осіб. НС, що виникають внаслідок пожеж, поділяють на: – […]...
- Небезпечні речовини та їх маркування Розділ 2 Кисень 23 Небезпечні речовини та їх маркування Матеріал параграфа допоможе вам: > усвідомити небезпеку, яку можуть становити речовини при їх використанні або зберіганні; > з’ясувати зміст попереджувальних знаків на упаковках із речовинами. Речовини і небезпека. Людина у своєму житті постійно стикається з багатьма речовинами. Серед них трапляються такі, які становлять певну небезпеку для […]...
- ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ТВОЄЇ ОСЕЛІ РОЗДІЛ 4. СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Глава 2. Безпека в побуті і навколишньому середовищі § 27. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ТВОЄЇ ОСЕЛІ У цьому параграфі ти: · пригадаєш три умови виникнення горіння; · ознайомишся з історією пожежної служби; · проаналізуєш причини виникнення пожеж; · потренуєшся перевіряти пожежну безпеку своєї оселі; · намалюєш і відпрацюєш план евакуації зі свого […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 13. ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ТВОРУ ТА ЙОГО СИСТЕМАТИЗАЦІЯ (ПРАКТИЧНО). СКЛАДНИЙ ПЛАН ГОТОВОГО ТЕКСТУ Й ПРОСТИЙ ПЛАН ВЛАСНОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ Мета: навчальна: удосконалювати вміння аналізувати тексти, усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення; розвивати навички сприймання письмового тексту, створення простого й складного планів тексту; навички систематизації матеріалів до твору; розвивальна: розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас мовлення учнів засобами оцінки, розширювати кругозір учнів; виховна: виховувати шанобливе ставлення до […]...
- Поняття надзвичайної ситуації,- Надзвичайні ситуації: визначення, причини, класифікація Безпека життєдіяльності 3. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 3.1. Надзвичайні ситуації: визначення, причини, класифікація 3.1.1. Поняття надзвичайної ситуації Більшість людей вважають, що технічна цивілізація зменшила “ризик, пов’язаний із впливом на людину та економіку негативних процесів та явищ. Але аналіз нагромадженого емпіричного матеріалу свідчить, що сучасний світ залишається досить уразливим. Достатньо сказати, що лише за рік […]...
- ОДИН УДОМА. ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ СИТУАЦІЇ ОДИН УДОМА. ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ СИТУАЦІЇ Залишаючи тебе самого вдома, батьки довіряють тобі і мають надію, що ти будеш добре поводитися. Намагайся не засмучувати їх. Пригадай правила безпечної поведінки, які ти вивчав у першому класі. Дотримуйся їх. НЕБЕЗПЕЧНІ РЕЧОВИНИ Удома можуть зберігатися різні небезпечні речовини. Це фарби, ацетон, кислоти, відбілювачі, мийні засоби, бензин, гас тощо. […]...
- ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПЛАН РОБОТИ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 3. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПЛАН РОБОТИ ПРИГАДАЙМО. Які загальні ознаки офіційно-ділового стилю мовлення? 588 Пригадайте й опишіть ситуацію, коли вам чи вашим рідним (знайомим) доводилося складати якийсь документ (заяву, оголошення, договір, план роботи тощо). Яку роль, на вашу думку, відіграють ділові папери в житті людей? Ділові папери Основним видом офіційно-ділового стилю є […]...
- Небезпечні речовини побутової хімії. Долікарська допомога в разі отруєння або потрапляння хімічних речовин на шкіру та в очі СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Тема 7 БЕЗПЕКА ЩОДЕННОГО ЖИТТЯ Урок 18 Небезпечні речовини побутової хімії. Долікарська допомога в разі отруєння або потрапляння хімічних речовин на шкіру та в очі На цьому уроці ви дізнаєтесь: – про небезпеку, яку можуть становити засоби побутової хімії, якщо ними неправильно користуватися; – про наслідки отруєння хімічними речовинами та першу допомогу, […]...
- Надзвичайні ситуації соціального і соціально-політичного характеру. Надзвичайні ситуації воєнного характеру ВІЙСЬКОВО-МЕДИЧНА ПІДГОТОВКА ТЕМА: НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ §31. Надзвичайні ситуації соціального і соціально-політичного характеру. Надзвичайні ситуації воєнного характеру Які терористичні акти та війни відбувалися у світі протягом останніх років? Надзвичайні ситуації соціального і соціально-політичного характеру – це ситуації, пов’язані з протиправними діями терористичного та антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення й утримання […]...
- Класифікація надзвичайних ситуацій,- Надзвичайні ситуації: визначення, причини, класифікація Безпека життєдіяльності 3. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 3.1. Надзвичайні ситуації: визначення, причини, класифікація 3.1.3. Класифікація надзвичайних ситуацій Загально уживаної класифікації НС не існує. В основу існуючих класифікацій кладуть масштаб та глибину НС. Згідно з цим принципом НС поділяють на: – локальні; – об’єктові; – місцеві; – регіональні; – національні; – глобальні. Локальна НС – […]...
- Спілкування в школі та після уроків І семестр ТЕМА “АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС” УРОК 12 Тема. Спілкування в школі та після уроків Мета: – вдосконалювати навички аудіювання, ММ і ДМ з теми “Спілкування в школі та після уроків”; – формувати навички вживання ситуативної лексики у граматичних структурах Present, Past Simple Tense / should / would; – формувати навички теоретичного та […]...
- Вибір прикладу для наслідування. Безпечні й небезпечні компанії ПСИХІЧНА І ДУХОВНА СКЛАДОВІ ЗДОРОВ’Я Тема 9 КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ’Я Урок 30 Вибір прикладу для наслідування. Безпечні й небезпечні компанії На цьому уроці ви дізнаєтесь: Про ознаки спілкування в безпечних та небезпечних компаніях; Про людей, які можуть стати для вас взірцем і прикладом для наслідування. Пригадайте Які зміни відбуваються в організмі підлітка? Стосунки з іншими […]...
- ОРІЄНТОВНИЙ КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН № Тема Сторінка Дата 1. Неповторність кожної людини 4 2. Життя людини – найбільша цінність 6 3. Людське “Я” 7 4. Великі вчені. Великі відкриття 9 5. Великі винахідники. Великі винаходи 11 6. Досягнення людства. Культура. Спорт 13 7. Можливості людей в досягненні успіху 14 8. Контрольна робота. Складання порад “Як досягти успіху” 16 9. […]...
- ДІЇ ПРИ ПОЖЕЖІ Урок 19. ДІЇ ПРИ ПОЖЕЖІ Мета: учити учнів, як діяти у випадку виявлення пожежі в сусідній квартирі, іншому будинку або деінде; розвивати навички самозахисту в умовах задимленого приміщення; мотивувати учнів до додержання правил протипожежної безпеки; виховувати організованість, дисциплінованість, обережність. Обладнання: мікрофон, тест. Попередня робота. – На дошці накреслити кросворд у вигляді порожніх клітинок із цифрами. […]...
- ПЛАН РОЗДІЛ II ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ Тема З ПЛАН, ЙОГО ОСНОВНІ ОЗНАКИ §12. ПЛАН · Пригадайте з уроків природознавства, що таке план. · Як на плані зображують різні об’єкти? ПЛАН – ЗМЕНШЕНА МОДЕЛЬ ДІЙСНОСТІ. Вам уже відомо, що план – це креслення на папері, яке зображує невелику ділянку земної поверхні в зменшеному вигляді. Простий […]...
- Вчать у школі, вчать у школі, вчать у школі ТЕМА: У ШКОЛІ ТА ВДОМА UNIT 8. EVERYDAY ACTIVITIES УРОК 91 (7-8) Підтема: Вчать у школі, вчать у школі, вчать у школі… Мета: Активізувати лексико-граматичний матеріал за темою уроку. Продовжувати формувати навички аудіювання. Вдосконалювати мовленнєві вміння учнів. Учити висловлювати свою точку зору, відстоювати свою думку. Виховувати любов до навчання. Обладнання: Підручник, робочий зошит, кросворд (НО). […]...
- НС геологічного та гідрологічного походження – Надзвичайні ситуації природного походження ОБЖ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства Надзвичайні ситуації природного походження НС геологічного та гідрологічного походження Землетруси – підземні поштовхи у земній корі або верхній частині мантії, які спричиняють коливання земної поверхні, її деформацію або руйнування інженерних споруд. Крім наземних землетрусів бувають ще й підводні, океанічні. Наслідком таких землетрусів є дуже потужні цунамі. […]...
- Небезпечні астероїди §11. Малі тіла Сонячної системи 3.Небезпечні астероїди Найбільшу увагу астрономів привертають астероїди групи Аполлона, Амура і Атона, бо в перигелії вони наближаються до Землі або навіть перетинають її орбіту. Наприклад, у 1932 р. астероїд 1862 Аполлон (діаметр 3 км) пролетів мимо Землі на відстані 0,028 а. о. Ще ближче від Землі у 1994 р. пролетів […]...
- План роботи УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА План роботи План роботи – документ, який встановлює точний перелік намічених для виконання робіт чи заходів, їх послідовність, обсяг, тимчасові координати керівників і конкретних виконавців. За терміном, на який розраховані, плани поділяються на: – Перспективні (охоплюють декілька років); – річні; – піврічні; – квартальні; – місячні; – […]...
- Соціально-політичні надзвичайні ситуації ОБЖ Громадянська безпека Надзвичайні ситуації, що загрожують безпеці громадянина Соціально-політичні надзвичайні ситуації Соціальними надзвичайними ситуаціями називаються НС, широко розповсюджені в державі, які загрожують життю і здоров’ю людей. Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру пов’язані з протизаконними діями терористичного і антиконституційних напрямків. Це існування або реальна загроза терористичного акту (військовий напад, захоплення важливих об’єктів, ядерних установок і матеріалів, […]...
- Біологічні небезпечні речовини,- Хімічні та біологічні чинники безпеки Безпека життєдіяльності 2. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ПОВСЯКДЕНІШ УМОВАХ ВИРОБНИЦТВА І У ПОБУТІ 2.4. Хімічні та біологічні чинники безпеки 2.4.4. Біологічні небезпечні речовини До біологічно небезпечних речовин належать токсини та бактерії, які є продуктами життєдіяльності отруйних тварин, рослин, патогенних мікробів чи отримані штучним шляхом, а також біологічна зброя. Бактеріологічна (біологічна) зброя – це спеціальні боєприпаси та […]...
- БЕЗПЕКА ШКОЛЯРА Мета: проаналізувати з учнями небезпеку перебування дитини у місцях значного скупчення людей; розповісти учням про ознаки паніки, про правила поведінки учня під час масових заходів; продовжувати формувати уявлення про вплив поведінки на власне здоров’я та здоров’я оточуючих людей; спонукати школярів до виконання правил безпечної поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальна […]...
- Погода і небезпечні погодні явища Розділ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УKPAЇНИ Тема 5. КЛІМАТИЧНІ УМОВИ ТА РЕСУРСИ §22. Погода і небезпечні погодні явища Географічна розминка Пригадайте, які типи погоди переважають у вашій місцевості в різні пори року. Назвіть метеорологічні явища у вашій місцевості, що ускладнюють роботу транспорту та інших галузей господарства, завдають певних незручностей людям. Переважаючі […]...
- Як визначає Дж. Робінсон ринкові ситуації? Поясніть їх зміст Історія економічних вчень ЕВОЛЮЦІЯ НЕОКЛАСИЧНОЇ ТЕОРІЇ XX ст. Як визначає Дж. Робінсон ринкові ситуації? Поясніть їх зміст Робінсон визначає ринкові ситуації як чисту монополію, монопсонію, олігополію та пов’язані з ними форми монополізації ринку. Чисту (абсолютну) монополію вона визначає як володіння продуктом, для якого немає близького замінювача. Покупець у такому разі позбавлений можливості вибору і змушений […]...
- Бізнес-план Бізнес-план (бизнес-план) – документ, у якому подані аналіз і оцінка діючої або запланованої до реалізації програми, заходу дій на підприємстві, характеризує і оцінює фактори, які впливають на ефективність (прибутковість) запланованих дій, акцій. Основними розділами бізнес-плану є: опис бізнес-програми; стратегія бізнес-проекту; оцінка ринку і маркетингова стратегія; характеристика стану виробництва і його функціонування; система управління; визначення джерел […]...
- На водоймищі – Дитина в автономній ситуації ОБЖ Дитина в автономній ситуації На водоймищі Найчастіше потопання – результат недотримання правил поводження на воді, наслідок купання в незнайомому чи забороненому місці, необережної поведінки в човні, нещасного випадку, наприклад несподіваної судоми. Дуже часто при купанні використовуються автомобільні камери чи спеціальні гумові кола. У цьому випадку також необхідно пам’ятати кілька простих правил, здатних зберегти ваше […]...
- План економічний План економічний – комплексна характеристика, модель розвитку основних показників, параметрів майбутнього стану національної економічної системи, окремих сфер, регіонів, галузей, організацій (підприємств, фірм, компаній), а також шляхи і способи досягнення цілей, необхідні для цього ресурси. Розрізняють довготермінові (на 10-15 років), середньо-термінові (на 3-5 років) і короткотермінові (до 1 року) П. е., а також директивні (підлягають обов’язковому […]...
- План місцевості Розділ ІІ ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ § 11. План місцевості Пригадайте, що таке план місцевості. Основні ознаки плану. Найпростішим видом зображення земної поверхні є план місцевості. Розглянемо поданий план місцевості (мал. 29). Першого погляду достатньо, щоб зрозуміти, що вигляд місцевості зображується зверху. Звичайно, без істотного зменшення справжньої величини об’єктів, тобто без застосування масштабу, розмістити […]...