ОДЕРЖАННЯ ОДНОВІКОВИХ ЛИЧИНОК
ОДЕРЖАННЯ ОДНОВІКОВИХ ЛИЧИНОК – необхідне при штучному розведенні маток. Практика штучного виведення маток шляхом перенесення личинок показала, що найкращих маток можна одержати від личинок робочих бджіл віком не більше
Доби. Якщо для виведення маток беруть різновікових личинок, то це набагато ускладнить процес, тому що постійно доведеться оглядати стільники з маточниками, щоб передчасно відібрати маточники з сім’ї-виховательки, інакше після виходу першої матки всі інші будуть знищені. У такому випадку може виявитися, що з ряду
Для О. о. л. беруть якісну світлу суш, збризкують її теплою медяною ситою та ставлять у середину гнізда материнської сім’ї. Цей стільник щодня оглядають, щоб не упустити початок його засіву. Через чотири дні від початку засіву будуть готові одноденні личинки однакового віку. Личинки, призначені для щеплення, не повинні бути старше 12-18 год, тому що дводенні дадуть маток уже гіршої якості.
Для того щоб личинки розвивалися добре, сім’я-вихователька
Для одержання одновікових личинок використовують ізолятор. Бічні стінки ізолятора роблять із розділяльної решітки, а торцеві – з металу. Габарити його повинні бути такими, щоб усередину поміщався гніздовий стільник. Ізолятор закривають кришкою, а вгорі торцевих стінок кріплять плічка для його підвішування на фальцах вулика.
Промисловістю випускається два види ізоляторів: для вуликів з рамками 435 х 300 мм і 435 х 230 мм. Параметри першого ізолятора – 312 х 470 х 55 мм, другого – 242 х 470 х 55 мм.
Для виведення одновікових личинок підбирають якісний ясно-коричневий стільник і, збризкавши його теплим цукровим сиропом, ставлять у середині гнізда поруч із рамкою відкритого розплоду у вулику високопродуктивної сім’ї. Як тільки бджоли перейдуть на цей стільник, на нього переносять матку, поміщають у рамку ізолятор і закривають. Через 3 дні рамку виймають з ізолятора й повертають у гніздо. Усі личинки на цьому стільнику будуть одного віку, і вже наступного дня їх можна використовувати для виведення високоякісних маток.