ОГІРКИ – ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

Сад і город (енциклопедія)

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ

НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ОГІРКИ

Парші. Уражають зав’язь плодів, які перестають розвиватися, на ній з’являються вдавлені плями з червоним нальотом. Якщо уражаються листочки, вони вкриваються бурими плямами й висихають. Захворювання грибкове, тому для боротьби з ним потрібно збирати та знищувати хворі рослини, регулярно обприскувати огірки фунгіцидами.

Кутаста плямистість огірків. При захворюванні на листочках з’являються плями, а потім отвори. Такі ж плями з’являються

на плодах, уражені огірки загнивають. Для боротьби з кутастою плямистістю слід обприскувати рослини препаратами, що містять мідь, і дотримуватися правильної сівозміни. Не можна вирощувати огірки на тій самій ділянці раніше, ніж через кілька років.

Гіркий смак огірків. Це захворювання не інфекційне й не паразитарне. Іноді є спадковим, оскільки в деяких сортів присутній ген гіркоти. В інших випадках гіркий смак проявляється через несприятливі погодно-кліматичні умови: посухи, значні коливання температури, надлишкове освітлення.

Павутинний кліщ. Шкідниками є як дорослі особини, так і личинки, які активно розмножуються в теплу суху погоду. Павутинний кліщ належить до сисних комах, він проколює м’які тканини й висмоктує сік. Для боротьби з кліщем слід регулярно та рясно поливати рослини, знищувати засохлі частини, оглядати й знищувати личинки та кокони.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОГІРКИ – ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ НАЙПОШИРЕНІШИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР