Основні пунктограми в реченнях з прямою мовою та в діалозі. Оформлення цитат

§ 7. Основні пунктограми в реченнях з прямою мовою та в діалозі. Оформлення цитат

49.2. Дід Лаврін спитав онука, куди це він наджигурився. Хлопець відповів, що чого нема в тім такого, що він нову сорочку нап’яв і кібчика на голові прислинив, – може, ній на збори піде.

Коли внук підходив до дверей, дід зауважив, якщо хлопець ожениться на тій прояві, то кислички йому не тільки снитимуться, а ще й привидяться, бо то дівка з тієї куряви, що чорти на дорогах крутять! На це внук відповів, що просто в неї міцний характер, але дід не заспокоївся і зауважив,

що тюрма теж міцна, та чорт їй рад…

50.2. Ф. Таркентон упевнений, що перемога – це відсутність страху перед поразкою. (Кома відокремлює частини складнопідрядного речення; перед це ставиться тире для приєднання до підмета присудка, вираженого іменником у наазивному відмінку).

Д. Р. Рокфеллер казав: “Я завжди намазався перетворити будь-яку катастрофу на нові можливості”. (Пряма мова стоїть після слів автора, тому її беруть в лапки, а після слів автора ставлять двокрапку).

“Робіть те, що ви в душі вважаєте правильним, – тому що вас у будь якому випадку критикуватимуть, – радила Е. Рузвельт.

– Вас проклянуть, якщо ви це зробите, і проклянуть, якщо ви цього не зробите”. (І і II коми відокр. частини складно підр. реч.; І тире вжито для підкреслення наслідку; III кому вжито, бо на місці розриву прямої мови мала бути крапка, перед словами автора ставиться тире, а після них – крапка й тире, причому пряма мова продовжується з великої літери; наступні коми відокр. підрядні речення).

Д. Карнегі вважає, що наше життя, с здебільшого відображенням не освіти, яку ми отримали, а наших звичок. (Коми відокремлюють частини складнопідрядного речення).

“Ви досягла в житті успіху, тому що отримали свободу бути тазі, ким ви є на справді”, – стверджує І. Томан. (Коли пряма мова стоїть перед словами автора, вона береться в лапки і відокремлюється від слів автора комою і тире; коми в прямій мові відокремлюють частини складнопідрядного речення).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Основні пунктограми в реченнях з прямою мовою та в діалозі. Оформлення цитат