ПЕРЕГІН БДЖІЛ

ПЕРЕГІН БДЖІЛ – використовується при зараженості великої кількості бджолиних сімей. Це випробуваний спосіб, коли бджіл переселяють (переганяють) у нові або знезаражені вулики на рамки зі штучною вощиною та проводять лікування. П. проводять до головного, але при наявності слабкого узятку, щоб не спровокувати бджолиного злодійства, у другій половині дня. Бджоли повинні встигнути відбудувати собі нове гніздо для зимівлі.

Для П. готують інвентар: димар, стамеску, роївню, дезінфіковані запасні вулики, рамки зі штучною вощиною, переносний

ящик для рамок, які звільняються від інфікованих сімей. Застосовують подвійний П. або П. із голодуванням.

Подвійний П. Вулик хворої сім’ї переставляють від лінії літання бджіл, а на його місце виставляють інший вулик, перед яким ставлять стелю або плаский дах вулика, що виконує функцію прилітної дошки. У цьому вулику розміщають рамки з початками штучної вощини. Приставний щиток застеляють великим аркушем паперу, потім із вулика хворої сім’ї виймають по черзі рамки, струшують із них на папір бджіл і за допомогою димаря спрямовують бджіл у новий вулик. Після П. папір спалюють. Льоток вулика з перегнаними бджолами

загратовують трутнеловкою, щоб запобігти злітанню бджіл і виходу матки. Через 4-7 днів роблять повторний П. у новий вулик, але вже на рамки з цілими листами штучної вощини. Після другого П. спостерігається зліт бджіл, тому необхідно замінити маток і загратувати льотки.

П. із голодуванням. Як тільки струшені бджоли зберуться в роївню, її несуть на дві доби у прохолодне приміщення. Протягом цього часу бджіл витримують без корму, а потім заселяють їх у новий або знезаражений вулик на рамки з вузькими смужками штучної вощини. Штучну вощину дають із розрахунку: 1 рамка на 300 г бджіл.

Стільники від хворих сімей негайно забирають у закрите приміщення, недоступне для бджіл. їх звільняють від меду, який зовсім нешкідливий для людини, а самі стільники перетоплюють на віск. Рамки, всі дерев’яні частини й сам вулик очищають від воску, прополісу, слідів бджолиних випорожнень і дезінфікують паяльною лампою. Дрібний інвентар, а також вуликові полотнинки й робочий халат кип’ятять протягом 15 хвилин в 0,5%-вому розчині соди або зольного лугу.

Очищені від воску, екскрементів й інших забруднень вулики, стільники, гніздові стільники, магазинну суш, бджільницький інвентар дезінфікують сумішшю газів ОКЕБМ (газами бромистого метилу) під поліамідною плівкою ПК-4 при температурі не нижче ніж 15 °С. Суміш газів складається з однієї вагової частини окису етилену й 2,5 вагових частин бромистого металу. На 1 м3 витрачається 3 кг ОКЕБМ.

Продезінфікований інвентар витримують у темному приміщенні близько 10 діб. Аби позбутися запаху його потім провітрюють протягом 10 діб при температурі не нижче ніж 15 °С, і не менше 15 діб – суш і стільники.

У вуликах розміщають годівниці, у які наливають лікувальну підгодівлю з розрахунку 100-200 мл на вуличку бджіл. Лікувальну підгодівлю готують із 2 частин цукру й 1 частини води. У гарячу воду додають цукор і, постійно помішуючи, доводять суміш до кипіння. В отриманий сироп (охолоджений до ЗО °С) додають один із препаратів. На 1 л сиропу: 500 тис. ОД біоміцину, по 400 тис. ОД тетрацикліну, окситетрацикліну, неоміцину, еритроміцину, 0,5-1 г норсульфазолнатрію, 1-2 г сульфантролу.

Гніздо переселених бджіл необхідно утеплити та скоротити льоток, щоб запобігти злодійству бджіл. Давання лікувальної підгодівлі повторюють через 5-7 днів до повного видужання. Для профілактики 1-2 рази цю підгодівлю згодовують здоровим сім’ям. Практика показала, що такі сім’ї швидко набирають сили й дають великий вихід товарного меду.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПЕРЕГІН БДЖІЛ