ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ЕНЕРГІЮ ТА ЇЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ

Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати свої знання про енергію та її збереження; розвивати творчі здібності; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Поясніть значення слова енергозбереження.

– Як потрібно правильно провітрювати приміщення взимку?

– Назвіть способи економії електроенергії й тепла у вашому помешканні.

– Доведіть, що, зберігаючи тепло та електроенергію, ми дбаємо і про природу, і про себе.

Запропонуйте способи економії тепла та електроенергії для збереження природи на нашій планеті.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми перевіримо, як ви вмієте застосовувати свої знання про енергію та її збереження.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота за підручником (с. 78-79)

1) Поясніть, чому енергію Сонця, вітру й води називають невичерпними джерелами енергії.

2) Дослідіть: у які види енергії може перетворюватися сонячна енергія?

3) Розкажіть про нові напрями в добуванні електроенергії. Пофантазуйте і запропонуйте свої джерела енергії.

4) Складіть розповідь

про те, чому потрібно економно використовувати в побуті електроенергію, воду, берегти взимку тепло в оселях. Яких правил ощадливого використання природних багатств ви плануєте дотримувати у своєму житті?

5) Підготуйте творчий проект: “Захисти природу”. Продумайте і виготовте плакат, присвячений енергозбереженню.

Фізкультхвилинка

– Розгляньте малюнки на с. 79.

– Розкажіть про зображене, використовуючи знання про різні види енергії її збереження, отримані на уроках природознавства.

– Що вам запам’яталося найбільше?

– Що вас вразило або здивувало?

– Які знання ви можете використати в щоденному житті?

– Які з них, на вашу думку, будуть потрібні вам у майбутньому?

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Що таке енергія і навіщо її потрібно берегти?

– Як людина може економити енергію?

– Як ми можемо економити воду вдома? (Чищення зубів, гоління, прання речей, миття посуду та ін.)

– Доведіть, що економити воду означає економити електроенергію.

– Доведіть, що економія тепла – це й економія електроенергії.

ДОДАТОК ДО ЗУСТРІЧІ 35

Вікторина

– Які рослини захищаються колючками? (Ожина, терен, шипшина, троянда)

– Чому в деяких рослин замість листя – колючки? (З голочок колючки волога майже не випаровується, і така рослина здатна жити навіть у пустелі. А ще це засіб захисту рослин від тварин.)

– Як ще захищають себе рослини від посухи? (Довгим корінням)

– Як рослини пристосувалися до суворої зими? (Улітку вони ростуть, а на зиму скидають листя, щоб урятуватися від холодного вітру і морозу.)

– Чим рослина приваблює тварин? (Яскравим забарвленням, приємним запахом, солодким нектаром.)

– Чому на кожному дереві гілки ростуть по-різному: густіші й довші, рідші й коротші? (Бо тягнуться до сонця, а їх закривають інші гілки.)

– 3 якого боку дерева гілки густіші? (З того, звідки яскравіше і тепліше гріє сонце.)

– Чому стовбур у берези білий? (Завдяки спеціальній речовині, яка забарвлює його у білий колір. Стовбур – прохолодний, адже білий колір відбиває сонячні промені. Біла кора рятує березу від опіків.)

– Яка рослина любить тінь, прохолоду, вологість і оселяється з північного боку дерева? (Мох)

– Як виживають під деревами конвалії, папороті? (Вони мають широке листя. Ними рослини вловлюють світло в затінених місцях.)

– Чому в природі не зникають бур’яни? (Тому що у них дуже багато насіння.)


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ЕНЕРГІЮ ТА ЇЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ