Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про світ, у якому живеш?
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 15 Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про світ, у якому живеш?
Тема. Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про світ, у якому живеш?
Мета: повторити й узагальнити вивчене про навколишній світ; розвивати мовлення, мислення учнів; сприяти
Екологічному вихованню.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні на уроці ми підбиваємо підсумки. Що ви знаєте про світ, у якому живете?
ІІІ. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
1. Робота за підручником
– Роздивіться фотографії на с. 34 вгорі.
– Що ви побачите на цих фотографіях – природу чи навколишній світ?
– Роздивіться фотографії на с. 34 внизу.
– Що на них зображено?
– Поміркуйте, що шкодить природі?
– Сьогодні зрозуміло, що природа не зможе існувати, якщо ми всі разом, усі мешканці Землі не докладемо зусиль, щоб її охороняти і зберігати. Але від чого ми маємо її охороняти і як саме зберігати?
Існує багато різних видів забруднення довкілля. Ті з вас, хто проїздив повз великі промислові центри чи живе у таких містах, напевне, звертали увагу на димарі заводів і
Якщо людина вдихає забруднене повітря, це може викликати рак легенів, інші тяжкі захворювання. Забруднення повітря спричинюють автомобілі, згорання палива – нафти, вугілля, дерева.
Іноді фабрики й заводи викидають свої відходи в річки та озера і забруднюють їх. Забруднена в одному місці вода через підземні води може потрапити дуже далеко і зашкодити людям, які її використовують.
Ми викидаємо безліч коробок, пакетів, паперу, пластикових склянок, пляшок, одягу, меблів тощо. У середньому кожна сім’я щодня викидає понад 5 кілограмів сміття!
Якщо є можливість здати щось зі сміття на переробку – зробіть це. Так ви зменшите кількість сміття на планеті. Речі, що вам більше не потрібні, можна віддати людям, які їх потребують.
Гра “Закінчіть речення”
Коли я дбайливо ставлюся до своїх книжок й зошитів, то зберігаю…
– Розкажіть, кого можна вважати другом природи?
2. Фізкультхвилинка
3. Гра “Вчимося любити природу”
Учитель промовляє фразу, а учні повинні сказати, любить або не любить природу людина, про яку йдеться і пояснити чому.
– Людина вийшла з лісу з букетом конвалій.
– Людина садить біля будинку дерева.
– Людина кинула недопалок на землю.
– Директор заводу встановив очисні фільтри на труби.
– Водій миє машину на березі ріки.
– Дівчинка кинула обгортку від морозива у сміттєвий кошик.
– Діти вішають на дерева шпаківні.
– Після відпочинку в лісі люди зібрали і закопали сміття.
– Хлопчик б’є пляшки.
IV. Підсумок уроку
– Ось і скінчилася наша перша мандрівка, в якій ми дізналися багато нового про навколишній світ.
– Пригадайте і розкажіть, що вам запам’яталося, сподобалося?
– Що вас вразило, здивувало?
– Які знання будуть вам потрібні у житті?
Додаток до уроку 15
Гра “Що загрожує зеленому другу?”
– Що робить лисенятко?
– Що робить мишенятко?
– Що роблять поросята?
– Що робить людина?
– Як ви розумієте вислів: “Будь рослинам другом”?
– Що загрожує зеленому другу?