ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ
Урок 24. ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ
Мета: розширити уявлення учнів про Землю як спільний дім для всіх людей; розвивати почуття людяності; виховувати любов до людей.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Слухання вірша
На Землі, у домі вселюдському –
Протиріч і негараздів тьма,
Будьте, люди, обережні в ньому!
Іншої домівки в нас нема.
– Що головне хотів сказати автор вірша?
– Земля – наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ
– Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про Землю – спільний дім для всіх людей.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення вчителя з елементами бесіди
– Скажіть, будь ласка, діти, що таке дім? (Відповіді учнів.) Звісно, це приміщення, в якому проживають люди, це ще може бути приміщення для розміщення різних установ, офісів. Кожний із вас живе в своєму будинку, в своєму рідному місті. Ви живете разом із батьками, іншими родичами. Але у всіх людей є спільний дім – планета Земля.
А як ви розумієте слово спільний? (Відповіді учнів.) Так, спільний – це такий, який належить
2. Робота за підручником (с. 100-102)
Учні виконують завдання рубрики “Повтори те, що знаєш”.
Читають текст рубрики “Ознайомся з думкою інших людей” та виконують завдання на с. 100.
Опрацьовують матеріали рубрики “Я хочу дізнатися”.
Виконують завдання на с. 101-102.
Робота в парах
Учитель пропонує учням скласти “Правила спільного життя землян”.
– Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 102. (Я дізнався, що… Я прагну…)
– Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра “Квітка”
Дітям роздають пелюстки квітки, вони записують слова побажання: якою вони хотіли би бачити свою Землю? А потім, зачитуючи, приклеюють пелюстки навколо планети Земля.
2. Гра “П’ять речень”
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Як називається наш спільний дім?
– Як звемося ми – люди, які живуть на планеті Земля?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 100-102).
Виконати малюнок “Планета Земля – спільний дім для всіх людей”.